Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Beretta ARX 160 Elite Force Umarex [S&T]


Recommended Posts

Od wczoraj jestem użytkownikiem tej repliki. Tak więc pozwolę sobie umieścić kilka zdań na jej temat.

Opakowanie

Pudełko wykonane estetycznie w środku replika zabezpieczona w dobry sposób piankami. W opakowaniu jest replika oraz magazynek nie ma baterii ani wyciora.

Pierwsze wrażenie pozytywne, jakość wykonania zbliżona do G36c Aresa Całość boody jest polimerowa co powoduje trochę niższą wagę ale replika i tak waży ok 3 kg. Szyny wykonane z alu metodą cnc. Broń palna w oryginale również jest wykonana z tworzyw sztucznych tak więc może to nie zadowolić osób lubujących się w metalu ;]

Wewnątrz tkwi gb v.3 nie jak podawano wcześniej v2. (myślę,że to dobra wiadomość).

Na uwagę zasługuje sposób demontażu repliki w zasadzie rozbiera się ją bez użycia jakichkolwiek narzędzi poza małym imbusem potrzebnym do odkręcenia blokady komory hop up, (oczywiście gb rozbierany już jest tradycyjnie śrubokrętem).

Arx 160 posiada sprawnie działający blowback oraz działający sprawnie bold catch. Ergonomia wręcz rewelacyjna, magazynek odpinamy w trzech punktach i z obu stron repliki.

Demontaż i wymiana lufy nie wymaga nic więcej jak naciśnięcia przycisku umieszczonego w przedniej części obudowy (upper rectriver). kolba składa się płynnie i nie posiada żadnych zbędnych luzów. Podobnie jak w g36c Aresa sprężynę w gb wymieniamy za pomocą wykręcenie śruby w tylnej części gb . Dostęp do tego mamy w chwili odchylenia kolby do pozycji złożonej.

Strzela naprawdę dobrze i bez problemów zasięg skuteczny ok 55 - 60 m w stoku kulkami 0.25g (mierzone nie zbyt dokładnie) - fps jakieś 370

 

Wady :

Minimalny naprawdę luz lufy ale da się to zlikwidować.

Mała ilość miejsca na baterię i mosfet jeśli chcemy go używać, jeśli nie posiadamy mosfeta bateria jaka swobodnie tam wchodzi to lipol 7.4 o poj. 2200 nie pamiętam wymiarów ale można mi wierzyć że jest spora.

Zaczepy zawieszenia to ściema nie montujcie zawieszenia taktycznego w te mocowania które przygotował producent może po prostu wypaść i tyle.

Zalety :

Ergonomia i niewielki ciężar.

Demontaż szybki i prawie taki sam jak w palnej wersji.

Realizm strzelania dzięki bajerom typu blowback

W stoku jest jakaś precka lufa ale nie wiem jaka.

Prosta budowa komory hop up (podobna do g36c aresa;])

Nie trzeszczy nie ma zbędnych luzów.

a tu filmik poglądowy albo dwa

http://www.youtube.c...?v=fKSrnLD12es.

http://www.youtube.com/watch?v=00p0tFoCi2c

 

Dodam, e pisałem to na podstawie pierwszych testów repliki więc może wyjdą jakieś wady w trakcie użytkowania. Generalnie jak dla mnie replika warta była sprowadzenia z hk. Koszt 1330 zł bez cła.

Edited by golonka
Link to post
Share on other sites
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Coś słabe maniery na tym forum ostatnio. Nikt Cię jeszcze nie pochwalił. Będę pierwszy! Fajna mini recenzja- każdy kto kupuje nietypową replikę powinien się takie cudo zamieścić. Chciaż 60m 370fps brzmi jakoś bajkowo :icon_smile: Golon nie mówiłeś że masz umiejętność sprowadzania z HK :icon_smile: . Scar, Masada, Beretta.. wiem co kupisz następne (jeśli wyjdzie oczywiście) MSBS!! :icon_razz:

Edited by uli23
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Też jestem szczęśliwym posiadaczem w/w repliki, kupiona tutaj:

http://www.bron.pl/a...0-elite-kal-6mm

 

Wszystko ładnie spasowane nic nie trzeszczy, FPS mierzone na bb 0,20 od 340 do 344.

Testy "bojowe" dopiero w niedzielę.

 

Na początku wyczyściłem gumkę hop-ap ze smaru i pobrałem kulki 0,23 i 0,20. Poszliśmy do lasu.

Co mnie zaskoczyło że nawiązywałem równorzędne walki z replikami co mają po 400FPS, bardzo dobra celność na stoku, ogień ciągły to w tej replice "marnotrawstwo" - chyba że do obrony.

 

Na razie replika gra i buczy jak coś się stanie niedobrego zamelduje.

 

PS

Jak ktoś ma grube palce to utrudniona regulacja hop-apa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po paru miesiącach użytkowania , replika działa sobie dalej. Szybka wymiana sprężyny bajka. Jedyny problem to marne podawanie kulek firmy blaster, spowodowane to jest dosc ciasnym spasowaniem komory hop up do łoża magazynka, konkretnie i z powodu większej średnicy tych kulek nie wchodzą płynnie one do komory. Używam innych kulek np g&g i działa jak ta lala. Zasięg przy 430 fps solidny jak i skupienie. Jedyne co jest małą wadą to dostęp do regulacji gumki hopka ale można się przyzwyczaić. Przy dobrym podkładkowaniu (a takowe zrobiła w moim egzemplarzu fabryka),replika jest naprawdę cicha, tak więc Jeżeli mamy chęć zajść wroga od tyłu odstrzelić go i nie zostać wykrytym, po odciągnięciu zamka można to zrobić bez problemu. Przy działającym zamku szczek strzelającej beretty jest tak charakterystyczny, że wszyscy gracze wiedzą kto strzela haha . Dodam, że tylko wymieniłem w replice lufę wewnętrzną na 6.03 preckę, guma niebieski madbull shark . a sprężyny mam dwie 100 i 130 i tak sobie zmieniam na polu walki czasem bo mogę haha.

Edited by golonka
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Na razie wystrzelone 6000BB działa bez zastrzeżeń. BB firmy G&G bez zastrzeżeń, BB firmy PJ jedna zacinka - kulka utknęła w hop-apie ( akurat tu się sprawdziła szybka wymiana lufy). Raz się zaciął blowback. Tyle jeśli chodzi o awarie.

 

Mam pytanie do użytkowników jakie macie numery seryjne na replice, chodzi mi oto czy są takie same?

Moja ARX 160 nr VE012077

Link to post
Share on other sites

U mnie jeden z pierwszych 13l00068

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Dysza jest inna niż w g36 niestety ale cóż i tak v3 robi swoje choć mocowanie silnika nie budzi zaufania. Polecam jak to dzisiaj zrobiłem podokrecac śrubki.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Na gunfire jeszcze są dwie. Tylko, że czarne również. W dodatku jest też wersja "odchudzona" za ok 650pln... Sorki Golon, nie doczytałem , że wspomniałeś o g36... Recka super. Natchneła mnie i kupiłem :icon_smile:

 

Dzisiaj mój egzemplarz przeszedł testy. Nr 12697. Wystrzelone łącznie 1500 kulek. Plastik wykonany srednio. Mogło być lepiej ale nie razi po oczach. Zgodnie z zaleceniami Golonki przeniosłem kable i zlikwidowałem tandetne połączenie na zawiasie kolby. Zasięg mierzony to ok 54 metrów. Na 40 metrów skupienie rewelacja. Format A3 trafiany niemal raz za razem wiec z trafieniem celu wielkości człowieka nie ma najmniejszych problemów. Poprawka odmierzona na tej odległości to ok 70 cm. Kulki średniej jakości po 23pln za 3000szt kupione Military.pl (ogólnie wszyscy na nie narzekają a przynajmniej na poprzednia edycje)...

 

Też tu pojawił mi się pierwszy problem. mianowicie hopup niezależnie od ustawienia zachowuje się tak samo. Zupełnie jakby wogóle nie działał... Kupie jakąś lepszą gumkę, wymienię i wtedy sprawdzę co i jak. Jak na razie nie jest żle. Wymienię gumkę i sprężynę i powinno być już dobrze.

 

Odłegłośc mierzona +/- 0,5m

Pełen stock.

Kulki 0,23g

 

Edit do poprzedniej wypowiedzi. Rozłożyłem hopup i... gumke założyli na odwrót (przekręcona o 180stopni)!!! duży minus dla umarexu! Hopup już działa.

 

Edit. Właśnie poszedłem sprawdzić. Na dobrze ustawionym hopku na odległości 40metrów można śmiało walić do A3 bez brania jakiejkolwiek poprawki na odległość. Jak dla mnie rewelacja zważywszy, że wylotowa to tylko 367fps i wszystko na stocku.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Na gunfire jeszcze są dwie. Tylko, że czarne również. W dodatku jest też wersja "odchudzona" za ok 650pln... Sorki Golon, nie doczytałem , że wspomniałeś o g36... Recka super. Natchneła mnie i kupiłem :icon_smile:

 

Dzisiaj mój egzemplarz przeszedł testy. Nr 12697. Wystrzelone łącznie 1500 kulek. Plastik wykonany srednio. Mogło być lepiej ale nie razi po oczach. Zgodnie z zaleceniami Golonki przeniosłem kable i zlikwidowałem tandetne połączenie na zawiasie kolby. Zasięg mierzony to ok 54 metrów. Na 40 metrów skupienie rewelacja. Format A3 trafiany niemal raz za razem wiec z trafieniem celu wielkości człowieka nie ma najmniejszych problemów. Poprawka odmierzona na tej odległości to ok 70 cm. Kulki średniej jakości po 23pln za 3000szt kupione Military.pl (ogólnie wszyscy na nie narzekają a przynajmniej na poprzednia edycje)...

 

Też tu pojawił mi się pierwszy problem. mianowicie hopup niezależnie od ustawienia zachowuje się tak samo. Zupełnie jakby wogóle nie działał... Kupie jakąś lepszą gumkę, wymienię i wtedy sprawdzę co i jak. Jak na razie nie jest żle. Wymienię gumkę i sprężynę i powinno być już dobrze.

 

Odłegłośc mierzona +/- 0,5m

Pełen stock.

Kulki 0,23g

 

Edit do poprzedniej wypowiedzi. Rozłożyłem hopup i... gumke założyli na odwrót (przekręcona o 180stopni)!!! duży minus dla umarexu! Hopup już działa.

 

Edit. Właśnie poszedłem sprawdzić. Na dobrze ustawionym hopku na odległości 40metrów można śmiało walić do A3 bez brania jakiejkolwiek poprawki na odległość. Jak dla mnie rewelacja zważywszy, że wylotowa to tylko 367fps i wszystko na stocku.

 

 

Ale testowałeś elite czy sportsline?

Link to post
Share on other sites

Ale działanie poza ilością fps jest takie samo,

Więc jeżeli ktoś niema tyle kasy na elita może sprawić sobie sporta.

 

P.S. na gunfire była dostawa sporta i chyba się skuszę

 

Działanie takie same? Jak to rozumieć? :) Tak. Obydwa napędzają kulki powietrzem :P Jakaś różnica z pewnością jest zdecydowanie większa skoro cena sporta to 50% elite. Elite ma już sama w sobie półprecke i wzmocnione zębatki. Co do sportline to nie miałem w rekach wiec moja ocena nie bedzie w żaden sposób obiektywna. Niemniej polecam. Tuning można zawsze samemu zrobić.

Link to post
Share on other sites

Nie miałem żadnych zacieć. Nadaje się jak najbardziej. Spełnia wymogi fps do rozgrywek.

 

Chodzi mi o zacięcia i dalszy tuning, i problemy typu czy prec. lufa będzie mi wystawać za replikę albo będzie za krótka

Replika jest bardzo przyjazna użytkownikowi. Jeden przycisk i wymieniasz lufę, gumkę itp. Drugi przycisk - wymieniasz sprężynę i możesz wyjąć gear box. Tak niemal dosłownie można określić obsługę beretty. Posiada licencje beretty więc o czymś to świadczy. Jeśli Ci się podoba to bierz śmiało. Na filmikach widać było naprawde imponujący zasię jak na stosc nawet w wersji sportline.

 

Link to post
Share on other sites

To ja dodam od siebie, replika jest u mnie już kawałek czasu. I nie ma problemu z nią wcale jak pisałem wcześniej ergonomia i możliwości tuningu ogromne. Biegalem z nią w różnych warunkach. Działa i nie sądzę aby padła.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...