Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Beretta ARX 160 Elite Force Umarex [S&T]


Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie jestem wielkim fanem rasowania mocowego, wsadzilem wiec lufke guarder 6.01 - 379cm i sprężyna 120 co o dziwo dało jakieś przerażające juz mnie 450 fps. I zasięg może 70 m ale tego nie mierzylem. Prawda jest taka ze zmieniam sprężyny nawet na polu walki bo się robi to w minute. W tej replice widać ze prostota rozwiązań jest dobrym kierunkiem. Dzięki nieskomplokowanym rozwiązaniom jest ona szczelna idealnie po wyjściu z fabryki. Nie trzeba tam nic robić. Natomiast uczulam wszystkich na to aby dokrecac śrubki po zakupie jest ich mało i każdy da radę

Link to post
Share on other sites

Plastik? :icon_biggrin: Z plastikiem to nie ma nic wspólnego oprócz tego, że należą do grupy tworzyw sztucznych. Wykonanie mogło być lepsze ale nie razi po oczach. Osobiście oceniam na 4 czyli po prostu dobrze. Spasowanie jest przyzwoite. Nic nie trzeszczy nawet przy "mocnym" chwycie repliki. Wytrzymałość stoi na wysokim poziomie. Na wszystkie pytania odpowiem jednym zdaniem:

Ta replika jest warta swojej ceny!

Co do różnicy Elite z Sportline to waga replik! Sportline jest o ponad 0,5kg lżejsza więc różnice są nieco większe niż tylko krótsza lufa i blow-back.

Edited by seba999
Link to post
Share on other sites

Wystarczy, że odciągniesz rączkę przeładowania i już nie będzie blow-backu :icon_razz:

 

EDIT1: Jest jedna rzecz do której osobiście się przyczepię. Mianowicie bold-catch. Lekkie naciśnięcie powoduje zrzut odciągniętego zamka. Natomiast mocniejsze to odciąga zatrzask magazynka. Przycisków zwalniania magazynka jest łącznie 3. Jeden z boldem pod osłoną spustu i dwa po prawej i lewej stronie repliki. Nie raz zdarzyło mi się, że w momencie zwalniania napiętego zamka, magazynek lądował na podłodze...

 

EDIT2: Własnie dołączyłem do repliki granatnik. Niestety nie ma dedykowanego więc wylądował na replice M203. Pierwsze zdziwienie... Po zdjęciu frontu okazało się, że zamiast skrywać przedłużony RIS było coś na co nie dało się nic zamontować. Nie obyło się bez pracy pilnikiem , żeby stworzyć nowy kształt. Po godzinie pracy nowy "RIS" był gotowy. W szczeliny tworzywa włożyłem nakrętki o rozstawie idealnym jak otwory, żeby mocowanie miało usztywnienie. Całość zalałem poxipolem (nakrętki! nie mocowanie!). Dzięki takiemu zabiegowi GL trzyma się sztywno i pewnie. Nic nie lata i się nie chwieje. Może to info przyda się przyszłym właścicielom Beretty.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 5 weeks later...

Haha dzisiaj wlasnie uwaliem blow back tez okazuje sie ze jest tak samo felerny jak w gietach aresa i umarexa. blaszka uwalony zab ;]. Nie jest dostepny wiec tokarz bedzie musial poradzic . dodatkowo chyba dam do toczenia komore hu. Replika dalej tlucze a niebawem rok bedzie.

Link to post
Share on other sites

Witam , zastanawiam się nad kupnem tej repliki (raczej w wersji elite) i mam parę pytań , interesuje mnie jaka największą barka tam wejdzie (lipo only) , jak wygląda sprawa z mosfetem , kombinowal ktoś jak i gdzie wsadzic ? A i najważniejsze dla mnie , jak wyglada wygoda użytkowania danej repliki dla osób leworęcznych ?

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Siemka,

Tak szukam sobie nowej batki do ARX ale tym dłużej szukam tym bardziej okazuje się, że wszystkie są za duże. Możecie coś podpowiedzieć?

 

Też macie problemy z hopupem? Wydaje mi się, że tam pasują jakieś niestandardowe gumki. Po wymianie na zieloną guardera regulacja przestała działać.

 

 

Dla kolegi powyżej: miejsca jest bardzo mało, a co do leworęcznych to replika jest oburęczna, wypinanie magazynka z obu stron itd

Edited by Gobblerpl
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Czasem pierścień regulacji hopka potrafi przekręcić się za daleko i wysuwa się po czym brak jest regulacji, wystarczy wyjąć lufę i założyć go ponownie i będzie działało. Ja mam sprężynę 120 i batkę lipo 7,4 - 1150 pojemności styka na dwie strzelanki jak dla mnie odpowiednio. Jest to cienka batka jak palec i długa na ok 22 cm do tego mosfet merf 3.2 i wszystko w kolbie się mieści dając jej pełną niemal regulację. Ale co ważne polecam zmienić okablowanie aby szło bezpośrednio do kolby a nie przez blaszki w zawiasie kolby to jest konstrukcja do bani wcześniej czy później się rozpadnie blaszki się łamią.

Edited by golonka
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Potrzebna szybka pomoc.

Mam komorę hop USA rozebraną na części pierwsze tj gumka, komora, pierścień do regulacji, dwa półokrągłe pierścienie, dystanser i metalową obrączkę w kolorze lufy. Jak to złożyć? Mam 30 minut. Ktoś łopatologicznie wytłumaczy?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jestem drugim właścicielem repliki od użytkownika Seba999. Replika była kilka razy u Gejciaków w Krakowie. Na początek:

-środkowa zębatka C&A

- zębatka silnikowa C&A

okazało się, że jakimś cudem zostały starte zębatki. tak, jakby ktoś je wymieniał na inne

(pytałem poprzedniego właściciela, nic nie ruszał. Może goście z Gate'a coś kręcą :icon_razz: )

dodatkowo poszło na wymianę:

tłok poliwęglanowy ze stalowymi zębami

poliwęglanowa łożyskowana głowica tłoka

 

Potem zaczęły się problemy z mikrostykiem. Trochę to serwisantowi zajęło, zanim doszedł do tego doszedł :icon_biggrin: 1,5 zł i replika zaczęła znów strzelać. Przy takiej kombinacji + 120 guardera uzyskiwałem 60m (+-5 m) zasięgu i 449 fps (mierzone na MA 2015) a na MA Nightfall II 430 fps. Lecz już jakiś czas przed tą drugą imprezą zauważyłem, że przy zakładaniu lufy nie dochodzi ona do końca. Muszę ją mocno dopchnąć. Jeśli tego nie zrobię, tworzy się 0,5 cm odstępu pomiędzy komorą a GB, i fpsy spadają o 30-40. Wkurzające jest to, że na strzelankach co jakiś czas muszę ją ,,dopchnąć'' aby nie tracić bezsensownie tych fps. Ktoś ma na to jakiś sposób?

 

Co do kulek - też to zauważyłem. Przy kulkach typu PJ albo Rocketsach replika po prostu nie strzela. Ciasna komora HU :icon_smile:

Przed MA 2015 ułamała się blaszka BB, ale na razie nie chciało mi się iść do tokarza. Na tą chwilę próbuję rozwiązać problem z lufą.

Edited by WAlex
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...