Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Proszę o porady odnośnie RK-0X i reszty sprzętu


Recommended Posts

Witam serdecznie, to mój pierwszy post, dlatego chciałbym się przedstawić. Jestem Kuba i właśnie zaczynam przygodę z asg. Mój budżet łącznie wynosi 1000zł. Na podstawie informacji i opinii przeczytanych na forum postanowiłem zakupić karabin RK - 02/03W/06W z tego co zauważyłem różnią się tylko i wyłącznie kolbą i drewnianymi elementami. http://www.taiwangun...full-metal-boyi full metal, http://www.taiwangun...-real-wood-boyi drewno z metalową kolbą i http://www.taiwangun...-real-wood-boyi drewno drewno, moim zdaniem najładniesze i szczerze mówiąc to jest mój faworyt. Mam jednak kilka wątpliwości co do tego drewna, nie jest ono w rzeczywistości zbyt rude/czerwone? (oglądałem dzisiaj w specszopie cyme (028 chyba) i drewno było sztuczne, nienaturalne, bardzo mi się nie podobało, tutaj też tak może być, czy mamy doczynienia z realistycznym drewnem?) Te same wątpliwości co do magazynku, ale i tak mam zamiar dokupić drugi, bardziej przypominający flagowy AK-47/74 Druga kwestia do omówienia to, czy (zakładając, że jest) piękna drewniana kolba, to ona aby mnie nie ograniczy? Z Waszego doświadczenia nie wynika, np że lepiej wziąć wersję full metal, aby odłączyć kolbe w przypadku starć w budynkach itp? Jeżeli wybiorę full metal, to wizualnie będę zadowolony, przypomina mi kbk Beryl... :icon_smile: replika tego, niestety kosztuję 2000zł... :( Ale ciągnie mnie coś do tej kolby... proszę o opinię.

 

To pierwszy wątek moich kilku pytań. Drugi, to zakładając, że wybór RK jest Waszym zdaniem OK. to kwestia baterii, ładowarki. Czy tutaj są one dodawane? Czy wystarczą mi np. na pierwszy rok? Pytam, ponieważ samych ładowarek baterii itd. mam możliwość zakupu taniej, więc kiedyś mogę zmienić, a jeżeli ich nie ma to od razu mogę kupić lepsze taiej.

 

Trzecia sprawa dla mnie ważna na równi z dobrym pięknie wyglądającym karabinem - bezpieczeństwo.

 

Najpierw karabin (do 600zł) i 400zł w następnym miesiącu na gogle itd. Na początku zamierzam potrenować na tarczy, więc nie potrzbeuję wszystkiego od razu, ale wychodząc do ludzi chciałbym mieć gotowy komplet.Najważniejsza rzecz, gogle. Jakie kupić? Nie noszę okularów, słyszałem, że google parują są niewygodne itd. że lepiej okulary, ale te za to wydają się mniej bezpieczne. Co sądzicie o takich? http://www.taiwangun...razor-olive-acm wybrałem najdroższe ze sklepu - nie znam się, ale bardzo lubię swóje oczka i nie chciałbym ich uszkodzić. Chciałbym jedynie, żeby były ciemne, czarne/olwikowe itp. Swój styl chciałbym wykreować na żołnierza Wojska Polskiego, dlatego mam zamiar zakupić oryginalny mundur na allegro, czy to dobry pomysł? Czy tego również są repliki - nie znam się proszę o podpowiedź. Czy w tym sporcie są używane jakieś stroje ochronne, aby zmniejszyć otrzymane obrażenia? np. spodnie koszulki z jakimiś wygodnymi płytkami itp. Są? jest sens? Gdzie kupić, jakie i jaka cena. Maska na twarz, bezpieczeństwo/wygoda = jaki produkt? :icon_smile:

 

Wybór kulek - polecane firmy są na forum nie trzeba wymieniać. Chodzi mi o wagę. Do tych fps kupować 0,25 0,22? Jakie? :icon_smile:

 

edit: Zapomniałem spytać o jakiś hełm, lekki przypominający ten użytkowany przez naszych żołnierzy?

 

Wszystkim, którzy postanowią się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem bardzo dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam!

Edited by Riseofme
Link to post
Share on other sites
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobry wybór karabinu.

Drewno jest nieco zbyt czerwonawe, ale można za pare złoty kupić puszkę bejcy i zrobić z niego niezłe cudo.

Stała kolba, jak dla mnie daje profit w postaci pojemności, co jest ważne. Pod deklem mieszczą się małe baterie, w kolbę można włożyć większego klocka.

Skoro masz dostęp do tanich baterii to kup od razu, na pewno nie pożałujesz. Pakiet LiPo 7,4V da twojej replice kopa i niezawodność. Do LiPo potrzebna będzie spcjana ładowarka, najlepiej iMax B6, a nie budżetowe buble.

Gogle - wybierz coś z firm Uvex, Bolle (Defender, X800, X1000). Ja polecę Ci okularki. Nie ma obaw, że pod dobrej klasy okulary wejdzie kulka. Jeśli jesteś osobą o przeciętnej twarzy - Uvex I-Vo - jeśli masz wąską twarz - ESS Naro.

Kulki G&G, masa 0,25g.

Mundur na allegro - Flecktarn, tani, wytrzymały, bo robiony dla wojska (i to niemieckiego), no i cudownie maskuje się tą porą roku.

To wszystko, dziękuję, do widzenia ;)

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Dobrze w takim razię biorę http://www.taiwangun...-real-wood-boyi rozumiem, że wszystko można rozkręcić i na luzie obejcować? Trzeba coś wiercić strugać, czy miejsce po prostu jest i będę wiedział ocb. jak sprzęt do mnie dotrze? :icon_wink: Pakiet LiPo 7,4V oraz iMax B6 OK, ale czy nie będzie problemu jak będę działał na tym od producenta przez np. 3-6-8 miesięcy?. Chyba skusze się na gogle. wydają mi się solidniejsze i bezpieczeniejsze. Jeżeli chodzi o maskowanie, to chyba masz racje :icon_smile: Kulki OK. Maska http://www.specshop....e_Mask_-_Czarny ? Jakiś lekki hełmik pasujący do munduru się znajdzie?! No i coś do ochrony czy ma sens? Słyszałem różne opinie odnośnie obrażeń... :icon_wink: Czy coś dodakowego zabezpieczającego kupować czy mundur wystarczy? Rozumiem, że trzeba poczuć kulkę, ale krwawe siniaki to chyba nie będzie moja ulubiona część tego sportu... jak to wygląda?

 

edit: jest jakiś "najtańszy" pewny sklep? Bo widzę sporą różnice cenową... w takim razie z jakiego sklepu najlepiej zamówić broń?

Edited by Riseofme
Link to post
Share on other sites
Maska http://www.specshop....e_Mask_-_Czarny ? Jakiś lekki hełmik pasujący do munduru się znajdzie?! No i coś do ochrony czy ma sens? Słyszałem różne opinie odnośnie obrażeń... :icon_wink: Czy coś dodakowego zabezpieczającego kupować czy mundur wystarczy? Rozumiem, że trzeba poczuć kulkę, ale krwawe siniaki to chyba nie będzie moja ulubiona część tego sportu... jak to wygląda?

 

Dobrze dopasowane okulary wcale nie są "niebezpieczne", a parowanie gogli najlepiej rozwiązać poprzez dorobienie wentylatorków (do tego najlepiej nadają się Bolle Defender). Maska jak najbardziej OK. Wygodna, nie przeszkadza w celowaniu i chroni facjatę przed obrażeniami. Co do hełmu, to zastanów się, czy naprawdę jest ci potrzebny. Lansem sam jeden kawałek plastiku na dyńce nazwać nie można, a te skromne 100zł lepiej doinwestować w lepsze buty, gogle, baterię, czy więcej kulek. Co do ochraniaczy, to warto zainwestować w jakiekolwiek ochraniacze na kolana. Najczęściej polecane są Alty, albo Bijansy, ale ja osobiście wychodzę z założenia, że dla "niedzielnego" airsoftowca strzelającego się raz na miesiąc w zupełności wystarczą chińskie szajsy. Przed gwoździem, czy prętem ochronią, a jak się zepsują, to kupi się nowe - oczywiście jeżeli fundusze na to pozwalają, lepiej jest od razu zakupić markowy sprzęt. Siniaków w airsofcie raczej nie uświadczysz chyba, że ktoś zasunie ci serią po boku z odległości kilku metrów, ale przed takimi przypadkami, to nawet mediolańska zbroja płytowa cię nie uchroni. "Jak ktoś ma pecha, to i w d... palec złamie". Mundur, rękawice, czapka, maska na twarz, okulary i nakolanniki w zupełności wystarczą do ochrony ciała. No chyba, że chcesz "bawić" się jak Green Mountain Rangers, czyli wybijać okna, skakać po dachach i zjeżdżać szybami wind.

Edited by proteziaksaspl
Link to post
Share on other sites

Problemu ze zdjeciem drewna nie ma, rozkłada się jak ostry kałach. Na fabrycznym akumulatorze spokojnie rok podziałasz, tylko technologia NiMH wysiada w ujemnych temp. Dobrym sklepem na zakup takiego sprzetu jest taiwangun.com

Co do tych wszystkich ochraniaczy, taktycznego kondona bezpieczeństwa nigdy nie stworzysz. Na hełmach się nie znam, nie przepadam za nimi. Maska typu stalker, ochroni ci twarz, a nakolanniki pozwolą klękać na grudzie/runie leśnym, więcej zbroi w sumie nie potrzeba. Krwawe postrzały zdarzają się tylko na bliskiej odległości, na przeciętnych 30-50m, po przyjęciu kulki na klate w zwykłym mundurze, nie czuć zbytniego bulu, a ślad schodzi po kilku minutach.

Edit. Jeszcze dobre buty. Nie muszą być od razu taktyczne, ale przynajmniej dobrze trzymające kostę, z twardą, grubą podeszwą.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

O butach nie pisałem, ponieważ mam już dobre buty. Hełm dla mnie to nie lans, raczej dodatkowa ochrona. Rozumiem, że nie ma nieparujących gogli. Jeżeli tak to wezmę okulary. Przed zimą zmienię fabryczną baterię i akumulator. Ochraniacze na kolana mam, jeżeli okażą się słabe, to kupię nowe. tak więc tajwan ok. Czytam sobie tu i tam opinie odnośnie tego rk. Im więcej czytam tym więcej wątpliwośći, co właściciel to różne opinie. Cieżko mi się zdecydować między rk-02 a rk-06w, ale wybiorę chyba 02, ponieważ zdażają się opinie że w 06 kolba nie jest najlepiej przymocowana.... a co do tych strojów z allegro to mam duże wątpliwości do tego czy są one nowe... Przy tych kwotach 20zł +/- nie robi różnicy, możecie podać jakiegoś pewniaka na nowy komplet? I jeszcze jedna ostatnia rzecz "Do szczęścia brakuje tylko precki i gumki Systemy" rozumiem, że są to elementy dodatkowe, które można zamontować, lub poprosić, aby zamontowali, to w sklepie. Co to jest i ile kosztuje? Mogę prosić o jakiś link?

Edited by Riseofme
Link to post
Share on other sites

Tak, flecktarn za kilka dych jest używany. Niemieckie wojsko, zabrało swoim wojakom, bo wymieniało na nowe i tanio sprzedaje do Polski. Jednak polecam, świetnej jakości wykonanie, wytrzymuje wszystko. Co do nowych mundurów to e-militaria.pl, tam są helikony w różnych bajeranckich kamuflażach.

Link to post
Share on other sites

Tak, flecktarn za kilka dych jest używany. Niemieckie wojsko, zabrało swoim wojakom, bo wymieniało na nowe i tanio sprzedaje do Polski. Jednak polecam, świetnej jakości wykonanie, wytrzymuje wszystko. Co do nowych mundurów to e-militaria.pl, tam są helikony w różnych bajeranckich kamuflażach.

Osobiście radzę wziąc coś kontraktowego np.używanego Flecka czy DPMa. To są wytrzymałe i wygodne ubrania. Mam komplet we flecktarnie z demobilu. Za cały komplet (kurtka, spodnia, bluza, czapka) zapłaciłem mniej niż za spodnie Helikona (czarne M65). Flecka tyram (w repertuarze m.in. czołganie się, przedzieranie przez zaczepiające się, kolczaste krzaki) dwa czy trzy lata i jedyne na co mogę narzekać to lekko odpruty rzep od jednej z kieszeni. Natomiast Helikona nosiłem (w repertuarze noszenie przy załadunku węgla, odśnieżaniu i kilku innych niewymagających pracach) może dwa tygodnie gdy już zauważyłem dziurę na jednej z nogawek (gdzieś musiałem się zaczepić, ale fleckiem też na bank się zaczepiałem i nic mu się nie stało), po paru kolejnych dniach szef w kroku skapitulował (zima, -10*C, praca na dworzu i wiatr na nabiale...). Dodatkowo zamek ciężko chodzi.

Za spodnie flecka dałem 30-40zł (a można dorwać w dobrym stanie za mniejszą kwotę) i nic im się nie stało, do lasu zakładam bez strachu, że wrócę bez spodni. Za spodnie Helikona dałem 100-120zł i wolę ich nie zakładać do niczego poza wyprawą do sklepu.

Link to post
Share on other sites

Krwawe postrzały zdarzają się tylko na bliskiej odległości, na przeciętnych 30-50m, po przyjęciu kulki na klate w zwykłym mundurze, nie czuć zbytniego bulu, a ślad schodzi po kilku minutach.

 

Często zdarza się ,że na takiej odległości uderzenia kulki się po prostu nie czuje :icon_lol: Bolesnych postrzałów w AS miałem dosłownie kilka, większość po nogach.

Link to post
Share on other sites

Kamizelki tego producenta to syf. Nie wiem po co te dziwaczne etapy kamizelek balistycznych i taktycznych. Lepiej od razu kupić coś użytecznego typu RRV http://deltashop.pl/pl/kamizelki-taktyczne-/1156-rrv-plate-carrier-zestaw-.html . Można używać jako chest rigga, lekką kamizelkę lub włożyć płyty. Nawet tylny panel można doczepić zamiast szelek i nosić z plecakiem, systemem hydracyjnym czy dodatkowymi ładownicami. Poza tym kamizelki TMC da się dopasować do budowy ciała człowieka żeby nic nie latało.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Drodzy koledzy mam pytanie odnośnie pakietu lipo 7,4v... Mianowicie zamawiam na dniach rk 06w (drewniana kolba) i chciałbym żebyście konkretnie polecili mi jaką beteryjkę mogę tam wsadzić. są różne wersje 20c/30c itd itd. do tego 4000mhz 2000, a nawet 11v. Proszę o podesłanie mi konkretnego linku z najlepszą opcją do tego karabinku.

 

II sprawa, to czy to prawda że mogę u ślusarza zrobić dziurę w kolbie i wsadzić lepszą baterie? Jeżeli tak czy ma to sens i zrobić coś takiego? Jeżeli tak to jaka bateria? Pozdrawiam. :icon_smile:

 

edit: odnośnie iMax B6 jest w różnych sklepach kilka wersji mają różny wygląd różne ceny od 140 do 250zł którą w takim razie wybrać, czy mogę również prosić o jakiś sprawdzony link, pozdrawiam

Edited by Riseofme
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dzięki bardzo Panowie, czyli najlepszym wyjściem będzie li po 7,4 1600mhz. Na dniach akurat dostanę zwrot i będę chciał zamówić replikę. Mam właściwie ostatni problem mianowicie nie mogę w żadnym sklepie znaleźć RK 06 SW czyli pełna stall i drewno. Wszystkie znane mi sklepy mają na stanie te gorsze wersje znal. Czy ktoś wie gdzie mógłbym dostać wersję 06 sw? i dla pewności http://allegro.pl/akumulator-li-po-redox-7-4v-2400-20c-1-1-i4051403657.html taka bateryjka + ładowarka b6 i będzie ogień? :)

Edited by Riseofme
Link to post
Share on other sites

Bateria może się nie zmieścić, arend ostatnio tu podawał linka do baterii pod dekielek. Ja wiem że mieści się taka podwójna ale max 2000mAh. Bo średnica rury gazowej to 19mm.

Pojemność baterii podaje się w mAh:P

A na dodatek ta bateria z linka allegro ma na 100% inne złącze niż to w replice:) będziesz musiał przelutować

Edited by Okota
Link to post
Share on other sites

Bateria od Redoxa 7.4V 1400mAh siada idealnie (polecona mi przez Arenda). Do tego imaxb6 na allegro (Amadex sprawdzony sklep , sam kupiłem , ładowarka oryginał). Maska typu Starker i okulary nawet najtańsze wytrzymały już kilka strzałów.

1. Bateria http://gunfire.pl/pr...h-7-4V-20C.html

(stockowa to syf jeśli używasz zwykłej ładowarki , moja po naładowaniu 4h wg wzoru wytrzymała max. 2 hi capy)

2. Ładowarka http://allegro.pl/sk...4045597596.html

3. Okulary http://gunfire.pl/pr...ary-FL8012.html

4. Maska http://gunfire.pl/pr...pu-Starker.html

Tu masz wszystko czego Ci potrzeba.

Sam używam RK02, sprawdza się :icon_smile: A full metal to znal, nie ważne czy masz do tego drewno czy plastik to i tak ten sam znal.

 

Resztę tj. nakolanniki itp sam sobie już znajdziesz :icon_smile:

 

Myśle, że pomogłem.

Edited by suharex
Link to post
Share on other sites

Oryginalne B6 produkuje tylko ImaxRC. Te wszystkie "oryginalne" od SkyRC to nic innego jak kradziony patent. No a w polaczkolandi argument kilku złoty mniej za ładowarkę pozwala całkowicie zatuszować nieczyste zagrania producenta. Z resztą to nie dotyczy tylko modelu B6...

Link to post
Share on other sites

Bierz RK-12 SW lub RK-08 SW. Miałem RK-03 i RK-08SW. Wersja full steel jest zdecydowanie lepiej wykonana. W mocno zużytym RK-03 miałem pierdyliard luzów. Jak LiPo to tylko Turnigy Nano-Tech. Ich 11.1 V da się tak upchnąć pod dekiel, że jest swobodny ruch suwadła. Nie kupuj tanich ładowarek do LiPoli a w szczególności GFC bo to loteria. Będziesz miał pecha to będziesz musiał zainwestewać w nową ładowarką i baterię, czyli około 200zł. Nie warto ryzykować. Pas nośny: orginalny ruski. Jest pancerny i dobrze wygląda na AK ;)

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Oryginalne B6 produkuje tylko ImaxRC. Te wszystkie "oryginalne" od SkyRC to nic innego jak kradziony patent. No a w polaczkolandi argument kilku złoty mniej za ładowarkę pozwala całkowicie zatuszować nieczyste zagrania producenta. Z resztą to nie dotyczy tylko modelu B6...

Może i masz racje ale moja i pewnie nie tylko moja dziala i jest oryginalną łądowarką na skradzionym patencie :icon_biggrin: nie róbmy chlopakowi wiru w głowie :icon_smile:

Jeśli ktoś ma hajs niech wydaje pare stów. Kupiłem najtańsze tylko ze względu na to, że jeszcze nikt nie stracił wzroku używając ich jako osłony oczu. Dużo osób poleciło. Tanie nie zawsze znaczy złe. Nie zapominaj, że repliki też są chińskie, a jakoś dają rade.

Edited by suharex
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o ochronę oczu, to nie mam zamiaru oszczędzać, wręcz wolę dużo przepłacić i mieć pewność, że jestem bezpieczny. Oczy ma się jedne i to podstawa zabawy w asg. (jestem o tym święcie przekonany chociaż jeszcze nie wystrzeliłem ani jednej kulku :icon_biggrin: )

 

Jeżeli chodzi o dostępność karabinów rk w wersji SW to jest to dosyć ciężka sprawa. Czas mi powoli ucieka, tzn mam kasę i mogę zamówić replikę chociażby dzisiaj, ale nie chcę podjąć złej decyzji. Nie mam zamiaru na pierwszą replikę wydać 2000zł a nie chcę też władować się w jakiś "crap". Myślę nawet nad tym, żeby odpuścić sobie drewnianą kolbę na rzecz karabinu SW, ale nawet bez drewnianej kolby ciężko znaleźć coś stalowego, przynajmniej w moim przedziale cenowym (600zł). Ciężka decyzja, nie trzymam się też uparcie tej kwoty, jeżeli ktoś może zaproponować karabin pokroju rk 06w stalowej, pewnej konstrukcji, w którą będzie warto inwestować, która po prostu będzie ładna porządna i wytrzymałą to myślę, że mógłbym nawet trochę dołożyć, tylko czy jest coś takiego... Jeżeli mi nie pomożecie, to po prostu zamówię za kilka dni 06w i "zobaczymy co się stanie" :icon_biggrin: Z drugiej strony dokładać po 50-100zł kosztem jakości można pewnie w nieskończoność... Są w ogóle dostępne jakiekolwiek rk w tej stalowej wersji... ?

 

edit: http://www.taiwangun.com/rk-10s-boyi?from=listing&campaign-id=14 jedynym elementem wykonanym z aluminium jest lufa (swoją drogą można ją wymienić na stalową?) Co sądzicie o dopłaceniu do czegoś takiego? Będzie mocniejsze, bardziej real? Czy tutaj mógłbym w jakiś sposób dopasować kolbę od ostrego AK 74 (ew. chwyt pistoletowy przy okazji też)?

 

Jeżeli chodzi o baterie, to mój kolega robi częste zakupy na tej stronie http://hobbyking.com...es-Airsoft.html i mogę się podłączyć do zamówienia, czy tutaj jest coś co pasuje do "mojego" karabinu i jest dobrym wyborem? Nie zamierzam oszczędzać na baterii, ani na ładowarce, to dusza repliki, która musi być na wysokim poziomie. Dlatego nie zamierzam kosztem 20zł tracić na jakości. Czy brać coś z tej strony, to samo dotyczy ładowarki. hmm?

 

I jeszcze raz dziękuję za Wasze dzielenie się wiedzą, to bardzo ułatwia poszukiwania... :icon_smile:

Edited by Riseofme
Link to post
Share on other sites

Możesz zamówić Redoxa, którego poleciłem lub coś w tym samym wymiarze. Co do ładowarki też wyrazilem swoje zdanie, lecz są inne działające na ten samej zasadzie, Wybór należy do Cb :icon_smile: .W RK jest mniej miejsca pod deklem (rura gazowa jest jakieś 1-2mm węższa w porównaniu do innych AK , wiem bo robiłem takie porównanie) więc cięzko dobrac odpowiednią baterie.

"Co do baterii to proponuję li-po turnigy nano-tech 7.4V 15-20C 2000mAh w dwóch listkach - pod pokrywę wchodzi idealnie i działa przyzwoicie. Znajdziesz ją choćby na bbmaxie"- UberSoldier

Jeśli Ci zależy na większym realizmie to dopłacaj. W tej kwestii się nie będę wypowiadał, gdyz to sprawa indywidualna.

Edited by suharex
Link to post
Share on other sites

dziala i jest oryginalną łądowarką na skradzionym patencie

Coś co jest skradzionym patentem, nie jest oryginalne. Jeśli wydrukuję sobie "Damę z łasiczką" to mam prawo mówić, że to oryginał i rządać za to grubych milionów?

Ale fakt, działa.

Ja po prostu zapłaciłem pomysłodawcy za patent, w tym przypadku nie karmię plagiatorów. Inni mogą zrobić co chcą.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...