Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr Aug z CA


Recommended Posts

  • Replies 392
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie sprawdzałem ale:

-m203 możesz montować na takie coś:

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...-SK-02_srch_aug

 

albo zamontować sobie (gdzie chcesz ^_^) szyne RIS/ras, gdzie zamontujesz 203'ke. Hardkor werszyn m203 zamiast lunety o_0. Też się da.

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...G02RAS_srch_aug

 

Upraszczając:

Albo bierzesz ten pierwszy zestaw i wygląda to "w miarę", albo wymieniasz zestaw lunety na coś z RIS'em, albo tym właśnie RAS'em i tam montujesz.

Link to post
Share on other sites

No i AUG do mnie leci.

 

Pan kolega Marka, niepamiętam jak on ma, powiedział, że boreup na stockowej sprężynie mało co daje, a czasem zabiera fps, ten z CA jeszcze daje radę. Niemam się czym zresztą przejmować, bo mocnieszą sprężynę i tak zamontuje sobie po zimie.

 

Jakiś dobry sposób na zabezpieczenie optyki macie? No i czy można jakimś cudem zamontować upper-reciver z risem?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na capri wyczytałem przy opisie aug'a TM, że można wyciszyć go za pomocą maty wyciszającej. Przydało by się mi to, ze względu na hałas GB przy uchu i dzwięk brzdęcącej sprężyny po wystrzeleniu kulki.

 

btw taki dzwięk jest normalny? Jest to dzwięk sprężyny już nie naprężonej, ale drgającej, obijającej się o metalowe części.

Link to post
Share on other sites

Z tym dźwiękiem się spotkałem już pare razy, ale głównie to tuningowane repliki. Czy da się temu zaradzić? Sam nie wiem. Wiem natomiast że ten dźwięk nie zwiastuje czegoś niedobrego w gearboxie. Mój znajomy ma takie coś od dobrych paru miesięcy i jeszcze mu nic nie się rozwaliło. Pozdrawiam.

ps. co do wyciasznia AUG`a to stockowy i tak jest wystarczająco cichy jeżeli mimo to chcesz go jeszcze bardziej wyciszyć to ucierpi na tym łatwe wyjmowanie gearboxa ;). Sa przestrzenie między gearboxem i body z boku ale to się wiązać może z koniecznością zdemontowania blaszki wyrzutnika łusek. Opieram się na wersji TM ale sądzę że konstrukcja body jest b. podobna kształtami do CA (prócz materiałów które mogą się różnić)

Link to post
Share on other sites

Ten dzwięk jest od stockowej sprężyny, w augu siedzi mi tylko boreup CA i łożyskowana prowadnica oraz głowica. Może to jest powodem, tj łozyskowanie. Ale jeżeli tak, to znaczy, że ten dzwięk więcej robi dobrego, niż złego.

 

Co do wyciszania, to niewiem czy to wogóle będe robił, replika nie zyska na mocy, a także na wytrzymałości, więc lepiej niech ją słychać.

Link to post
Share on other sites

Wyciszanie możesz zacząć od wstawienia tłumika choć ucierpi na tym kompaktowość repliki. Teoretycznie sam bore-up powinien coś niecoś wyciszyć, z tym że od firmy CA ludzie różnie osądzają to wyciszenie. U mnie to nie zmieniło głośności repliki ale u innego użytkownika podobno na gorsze... ale jakby na to nie patrzeć tylko bore-up CA daje dopałkę na stocku. Sam gdybym miał więcej pieniędzy bym zainwestował w bore-up systemy ale prawie 100 złoty drożej - to daje do myślenia...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Bardzo fajna inicjatywa ^^

 

 

Do czego służy ta nakrętka przy lunecie? Są dwie do regulowania i jeszcze "śruba" po której wykręceniu wyskakuje sprężynka i mała metalowa część. Do czego służą właśnie w AUG'u te części?

 

No i jeszcze n44bowate pytanie, co mi dobrze wytłumi replikę? Chodzi o tłumik, tylko nie phantom kit, poprostu tłumik na gwint 14mm, nie za duży.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

E tam, A2 nie jest taki fajny już ;] Niech sobie wychodzi :P Jedyna różnica to pewnie brak lunety i numer seryjny, nic szczególnego. A1 ma przyjemną lunetkę, przynajmniej ja się już przyzwyczaiłem.

 

 

A tak poza tym, to już zdążył mi się uszkodzić przedni chwyt, trzeba będzie to wymienić... ehh. Ale za to już GB mnie się nie zacina ;]

 

Nie wie ktoś czy w ogóle jest dostępna część do AUG'a z szyną ris, lub chociaż montażem na nią?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...