Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr Aug z CA


Recommended Posts

  • Replies 392
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dokręcić czy nie ale na pewno trzeba zabezpieczyć przed odkręcaniem. Mnie się raz prawie udało zgubić lufę zew. icon_sad2.gif ale w pore zauważyłem że mam lufę miedzianą a nie czarną jak zwykle i poszedłem po swoich śladach i znalazłem...

 

8O

 

Że niby jak? To znaczy, że na raz odkręciły Ci się obie śrubki trzymające lufę zewnętrzną z w wewnętrzną w kupie? Znając budowę AUGa ciężko uwierzyć, że stało się to "samo z siebie". A nie pękło Ci wtedy przypadkiem coś przy hop-up'ie? Konkretnie lufy mogą zacząć "chodzić osobno" jak strzela hop-up w miejscu pokazanym poniżej.

 

ST-44_hop-up_chamber.jpg

 

A jeśli nawet HU w tym miejscu strzeli - lufa zewnętrzna jest przecież nadal trzymana zatrzaskiem. Po pęknięciu nadal nic nie wypada z repliki. Ja zorientowałem się, że coś nie gra dopiero przy czyszczeniu.

 

Co do rury gazowej -> zmatowić miejsce gdzie przylega do body i skleić. Tej części się nie wyciąga bo nie ma nic pod nią.

 

Nic z tego nie rozumiem. 8O

 

Tą część jak najbardziej można wyciągnąć. Ba - wręcz sama potrafi wypaść. I gdzie trzeba "matowić" body :?:

Klejem traktuje się po prostu środek "rurki" w której tkwi atrapa zaworu i tyle.

Czy Ty na pewno mówisz o zaworze? Kiedyś już pokazywałem w którymś wątku o AUGu o co chodzi:

 

AUG-zawor.jpg

 

 

Lekkie obracanie się lufy zew. nie ma żadnego wpływu na lufę wew.

 

Ciekawe stwierdzenie, biorąc pod uwagę, że stanowią one całość... I wyjmuje się je z repliki razem z komorą HU jednym ruchem. Jeżeli lufa obraca się, kręci lub ma luzy, to ma to zarówno wpływ na jej część zewnętrzną jak i wewnętrzną.

Inna sprawa, że nie zauważyłem aby te drobne luzy przy lufie miały jakikolwiek wpływ na strzelanie. Replika i tak ma bardzo dobre skupienie.

 

Jeszcze jedną rzecz u siebie zauważyłem... nie wiem czy to będzie występować w CA. Odkręciła mi się sama śrubka przy zatrzasku mocującym magazynek w gnieździe -> nakrętka dopasowana i dodatkowo spojona ze śrubkę lakierem do paznokci ( no cóż u mnie większość śrubek jest na lakier do paznoci - tylko znajomi się na mnie patrzą dziwnie po co facetowi lakier do paznokci teeth.gif )

 

Mój AUG TM miał fabrycznie zabezpieczone jakimś lakierem praktycznie wszystkie śruby. Nie sądzę, bym był posiadaczem jakiegoś niesamowitego egzemplarza... ;-)

Może CA nie bawi się w takie zabezpieczenia. Jeśli jednak robią to tak jak TM, to w nowym egzemplarzu można jedynie się martwić o "grzybek" zatrzasku lufy - warto zwrócić uwagę czy nie ma się ochoty wykręcić sam (ale nie na siłę, bo wtedy na pewno "złapie" luz) i ewentualnie zabezpieczyć go właśnie na lakier, lub nawet klej (raczej nie ma potrzeby go odkręcać).

 

-

Link to post
Share on other sites

Ad. 1 Ta felerna śrubka jest pod rączką - zobaczysz jak odłączysz rączkę od body( ty piszesz o lufie z mocowaniem w body... mnie się lufa odłączyła od mocowania, które mocuje lufe w body - masło maślane ale może uściśliłem)

Ad. 2 Dokładnie o to mi chodziło (zmatownie ma na celu lepsze trzymanie kleju ;) )

Ad. 3 Ma związek ze śrubką z punktu 1 mojego postu - dokładnie sama lufa zew. razem z tłumikiem ognia się mi kręciła o pare stopni - lufa wewnętrzna się nie rusza.

ostatni cytowany fragment ode mnie - mój nie miał i po jakimś czasie zaczęła się ta nakrętka luzować i z czasem wypadła.

Bardziej łopatologicznie nie uda mi się wyjaśnić... chyba że znajdę dobre fotki :P

Link to post
Share on other sites

1d96928a29a46fe7.jpg

pkt. 1 miejsce odłączenia się u mnie lufy

pkt. 2 tu jest śrubka (żeby się dostać do niej trzeba wymontować rączkę - jest wewnątrz między dwoma ściankami

ps. proszę moda o połączenie dwóch tych postów bo coś się u mnie powaliło z tym... i nie mogę edytować posta swego.

Link to post
Share on other sites

Pierwszy obrazek ta dziura obok bolca trzymającego rączkę... tam jest śrubka na klucz imbusowy bodajrze 1,5 mm ale nie dokręcaj jak ci się lufa nie rusza w tym punkcie co pokazałem u siebie na obrazku. Jak ruszysz to możliwe że jakieś specyfiki od trzymania poruszysz i się będzie wtedy odkręcać sama...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ffe887050abe399d.html

Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi na czym trzyma się GB? To jest na czym się opiera, bo z tego co widzę, to tylko płytka za batką podpiera obudowę silnika i na tym koniec. Prawdopodobnie ostatnio gdy zasięg mi straszliwie spadł, była to wina "nie dopchniętego" GB - może to przez to też mi HU się zjechał. Da się go jakoś skutecznie i ergonomiczne umocnienie jego pozycji w body?

 

Jaki inbus potrzebny jest do poluzowania tłumika ognia?

 

Ktoś wyjmował już lunetę (samą lunetę) z obudowy w wersji A1? Ktoś mi podał herezję, że gdzieś są do kupienia same "wkłady" do obudowy lunety.

Link to post
Share on other sites

Gearbox się trzyma tylko na tej płytce z tyłu.. jak masz niedopchnięty to może go jakoś dopchnij poprzez dołożenie paru warstw papieru? Albo po prostu śrubki nie były do końca dokręcone. Na tłumiku ognia jest śrubka imbusowa 1,5 mm. Jak byś miał niedopchnięty gearbox to byś miał problemi ze strzałami na "semi".

Link to post
Share on other sites

Ostry syndrom niedopchnięcia... :wink:

 

Na serio - tak jak pisze kermit, GB opiera się o tą plastikową płytkę oddzielającą go od "przedziału baterii".

 

Nie sądzę, aby z samego faktu takiego rozwiązania wynikały jakieś problemy. Wyjmowałem GB parę razy, nie zauważyłem aby miał jakieś luzy po poprawnym zamontowaniu z powrotem płytki. Może po wyjęciu GB coś źle zmontowałeś przy składaniu?

 

Zauważ też, że komora HU wraz z lufą wewnętrzną są połączone z lufą zewnętrzną "sprężynowo". Powoduje to, że komora jest dociskana do GB i dyszy, co uszczelnia to połączenie.

Jeśli po otwarciu okna wylotowego nie widać, by między HU a GB była przerwa (nigdy tak nie miałem, więc nie wiem czy to w ogóle możliwe przy normalnym złożeniu zabawki do kupy), to problem jest gdzieś indziej.

 

-

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Kupiłem A2.

 

Mam kilka pytań:

1. W uchwycie od zamku (którym odsłaniam HU) jest otwór w których chyba powinien być pin? u mnie jest tam tylko taka metalowa obejma w środku pusta według instrukcji to część 3X12 i to samo pytanie o taki sam otwór ale przy przedniej klamrze mocującej pas nośny tam poniżej jej też jest otwór, wewnątrz którego jest też tylko metalowe obejma? (część 3X20)

 

2. Do czego służy guzik na uchwycie zamku? U mnie działa tzn jest sprężynka ale nic nie robi? Chyba

 

3. Najważniejsze lekko rusza mi się reciver w plastikowym body/łożu mam na myśli lewo prawo - nie zawracał bym tym dupy ale przez to ruszają sie tez obie lufy w nim osadzone - miał ktoś tak, ma ktoś tak? co z tym fantem zrobić. Wyjecie recivera i ponowne zamontowanie nie zniwelowało luzu wiec nie była to kwestia złego montażu.

 

Jeszcze nie przetestowałem dokładnie celności bo wieje, wiec nie wiem czy to ma wpływ na nią ale ruch jest kolo 2-3mm na czubku lufy (chociaż trudno to dokładnie ocenić). O ile celownik na RISie będzie sie ruszał razem z lufa o tyle GB będzie mogło dmuchać pod kątem do lufy i podkręcać kulki>?

 

A tak poza tym to szukam kolimatora jakiegoś do A2 ale ciężko o jakieś fajne fotki AUGa z kolimatorami. Macie jakieś sprawdzone rozwiązania?

 

Zastanawiam sie nad wysokim montażem bo nie jestem pewny czy niski nie będzie za niski.

 

Mysle nad takim - Kliknij tutaj

 

Ktos urzywał takiego montarzu - wytrzymała jest ta stopka, sprawdza się w AUGu?

 

Lub coś takiego

 

Tak dla uściślenia nie pytam czy to dobre tylko czy ktoś to widział lub ma na AUGu czy wygląda jakoś przyzwoicie i czy jest dobrze sie składac do obu ustrojstw.

 

Pozdrawiam

Edited by sebna
Link to post
Share on other sites

ACOG nie za bardzo wygląda na aug`u przez moment zamontowałem acog`a do kumpla jakiś czas temu i szybko go zdjąłem... Moim zdaniem nie pasuje do tej repliki. A co do drugiego kolimatora nie testowałem ani nie mam do niego dostępu.

Co do pytań:

ad.1 to nie jest pin tylko rodzaj zawleczki która ścisło siedzi w dziurze

ad.2 żebyś mógł sobie rozładować napięcie naciskając go :P a na poważnie ... to do niczego - pod przyciskiem jest tylko sprężynka

ad.3 to chyba wada każdego auga - moim zdaniem odpowiada za to styl mocowania całego wyjmowanego przodu - kosztem łatwości demontarzu zwiększono luzy konstrukcyjne (czy jakoś tak ;) )

Ja przy ruszającym się przodzie z lufą nie narzekam na brak celności a czy krzywo dmucha z gera czy nie to nie wiem, bardziej przy skręcających kulkach (czasami tak mam jak rozłożę hop-up) szukam przyczyny w krzywo osadzonej gumce w lufie.

Link to post
Share on other sites

ad.3 to chyba wada każdego auga - moim zdaniem odpowiada za to styl mocowania całego wyjmowanego przodu - kosztem łatwości demontarzu zwiększono luzy konstrukcyjne (czy jakoś tak ;) )

Ok to jeszcze jedno pytanie apropo tematu. Od poczatku Ci sie ruszalo czy z czasem zaczelo?

 

Zastanawiam się czy luzy się powiększają z czasem - np jak zamontuje pas 3 punktowy którego jedna cześć jak by nie patrzeć mocowana jest do body a druga do recivera co pewno będzie sprzyjać stopniowemu powiększaniu luzów.

 

----------------------

kermit - używasz jakiegoś kolimatora? Jeżeli tak to podrzuć jakąś fotkę.

Edited by sebna
Link to post
Share on other sites

U mnie również występują tego typu luzy, mam AUGa A2. Co do kolimatora to uważam, że montaż nie jest konieczny, używam kolimatora tasco 1x40 ze zintegrowanym montażem(na allegro u templara) Na razie byłem na jednej strzelance i jestem z tego zadowolony. Montaż jest ustawiony na odpowiedniej wysokości. Jak dorwę aparat to wrzucę fotki.

Link to post
Share on other sites

@sebna - jak nie będziesz rzucał AUG'iem o ziemię, to luzy się nie powinny powiększyć. Według mnie, to te luzy nie przeszkadzają. Luz jest między częścią body, a zespołem lunety/ryśka i lufy, więc tak czy siak, zawsze będzie dobrze wycelowane. A, krzywe dmuchanie można sobie odpuścić, te luzy nie są większe niż 1,5 stopnia... Z powodu konstrukcji to musi się ruszać lekko. Inaczej złożenie graniczyło by z cudem ;]

Link to post
Share on other sites

Piszecie, że luzy nie mają wpływu na funkcjonowanie repliki. Ok. Ale niektórzy "np. ja" nie lubią jak cokolwiek lata/trzepocze się w replice. Dlatego mam pytanie - da się chociaż odrobinę zniwelować te luzy? Np. naklejając kilka warstw izolki na tą część lufy, która wchodzi do body?

Link to post
Share on other sites

Np. naklejając kilka warstw izolki na tą część lufy, która wchodzi do body?

Equil to jak juz ponaklejasz i Ci sie uda zniwelować luzy to poproszę o jakieś fotki, skorzystam z Twoich osiągnięć/rozwiązań w tej dziedzinie, zresztą z pewnością nie tylko ja.

Edited by sebna
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie wiesz, gdzie zespół lufy fabrycznie styka się z body, wyjmij go, a wnętrze body wysmaruj olejem sylikonowym (wystarczy minimalna ilość, użyłem pędzelka). Potem włóż lufę i "pomerdaj" nią. Tam gdzie zobaczysz ślady sylikonu, tam oklejaj. Nie jest tego dużo, głównie widocznej części lufy. Nie będzie fotek, bo taśmy pozdejmowałem, z racji, że luzy jeszcze nie są tak duże. W każdym razie u mnie podziałało.

Generalnie oklejałem w dolnej części body. Nie wiem jednak jak bardzo jest to precyzyjne i czy nie zaowocuje spadkiem mocy w przypadku zakrzywionego ustawienia lufy względem dyszy.

Edited by HubertNapierala
Link to post
Share on other sites

Nie mam jeszcze AUGa, zastanawiam się nad kupnem.

I w związku z tym mam jeszcze jedno pytanie.

 

Czy ta replika jest dla osób, które kochają AUGi i nie zwracają uwagi na drobne niedociągnięcia? Czy też może to replika dla wszystkich, doskonała pod każdym względem i wykonana na poziomie innych replik w przedziale 800-1100zł?

Edited by Equil
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...