Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Początek ASG, Budżet 1200 zł.


Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

MrMCET: w 99% przypadków znajdzie się coś co i tak generuje więcej hałasu niż grzechoczący hi-cap - ja w ogóle nie mam z tym problemu bo hi-capy do p90 nie grzechoczą. Z tym smrodem to naprawdę nie wiem o co Ci chodzi. A kompromis po co? Ni to realizm, ni to duża pojemność, dla mnie bez sensu, no ale co kto lubi :icon_wink: .

 

Xaanue: złe te kolimatory nie są, ale dupy nie urywają. Ze swojej strony polecę ci raczej kolimator otwarty. Eotech o ile dobrej jakości też będzie ok. Ja osobiście jestem zwolennikiem malutkich kolimatorków pokroju docterów lub RMR trijicon. Bardzo ważna w kolimatorze jest jakość plamki. Musi być odpowiednio jasna a jednocześnie nie może być za duża, bo np. w wystający łokieć/kolano/głowę nie przycelujesz powyżej 30 metrów.

 

Kolimator jak najbardziej można nosić na chwycie przednim. Mimo wszystko jednak polecam sprawdzić, czy będzie Ci tak wygodnie - jednym to pasuje innym nie.

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites

Osobiście polecałbym tak:

 

Replikę polecam jakąś używaną - do 500zł spokojnie dostaniesz np. Classic Army, a jak się uparłeś na JG, to też idzie dostać o wiele, wiele taniej. Chyba, że uparłeś się na SIGa i akurat go nigdzie nie będzie - no to wtedy trudno ;) W każdym razie o używaną replikę z drugiej ręki bardzo łatwo + zazwyczaj wymienione są elementy, które trzeba wymienić od razu, czyli np. gumka Hop-up, czy inne. Nierzadko dostajesz od razu z jakimś lepszym akumulatorem, coraz częściej Li-Po.

 

Munduru ze sklepu też nie kupuj, bo się nie opłaca - nawet jeżeli masz dobry sklep, który posiada kontraktowy sprzęt, to narzuca na to sporą marżę. Lepiej się zmierz wzdłuż i wszerz, a potem po prostu dobierz rozmiar. Tabele rozmiarów znajdziesz w necie do wszystkiego. Ja za swój komplet w woodlandzie dałem 40zł, z czego bluza była nowiutka, a sklepy potrafią nawet 200zł za to wziąć ;)

 

Okulary to tak jak powiedzieli koledzy powyżej - Uvexy się sprawdzą, a w stosunku jakość/cena wygrywają.

 

Kulki to zdecydowanie G&G, ewentualnie dobre są też kulki firmy 5.95 - tylko z niewiadomych przyczyn akurat 0,25g mają średnie.

 

Bateria i ładowarka: Turnigy to spoko wybór, a o ile nie masz jakiegoś turbo-silnika (a w chinolach nie ma), to spokojnie możesz brać 11.1v. Ładowarkę osobiście posiadam PowerBean Sergeant (kupiłem za 60zł) i nie narzekam - ładuje jak trzeba, balanser ma, więc baterii nie spalę.

 

Ogólnie gorąco polecam korzystanie z komisu, bo bardzo łatwo zaoszczędzić sporo kasy. Może nie wszystko zawsze się opłaca, bo np. baterie się zużywają, ale repliki, mundury, oporządzenie, inne akcesoria - jak najbardziej :)

Link to post
Share on other sites

Bardzo ważna w kolimatorze jest jakość plamki. Musi być odpowiednio jasna a jednocześnie nie może być za duża, bo np. w wystający łokieć/kolano/głowę nie przycelujesz powyżej 30 metrów.

 

Może jestem nowy i się nie znam, ale czytając opinie o preclufach i ogólnie o ASG, to niestety repliki nie są zbyt celne, zwłaszcza stockowe. Przycelować może przycelujesz, ale gorzej z trafieniem więc to raczej nie ma różnicy, zwłaszcza przy takiej odległości i tak małym celu.

 

Co do tych ACOG do 200zł, to to są zwykłe kolimatory bez powiększenia tylko w bardziej solidnej obudowie niż Eotech, więc jak najbardziej się nadają. I to też wyczytałem, żeby nie było że prawie jakieś farmazony bez doświadczenia ;)

Link to post
Share on other sites

Kojot: coś w tym jest, ale gwarantuję ci, że dobrze złożone giwery potrafią być bardzo celne, na różnych dystansach, w zależności od generowanej mocy i kilku innych składowych.

Plamka, która jest za duża, potrafi być uciążliwa i to jest fakt. Przy gównianej giwerze nie ma to znaczenia, ale kolimator dobrej jakości to nie są jakieś wielkie koszta, a wykorzystasz zarówno w giwerze gównianej jak i bardzo dobrej.

Link to post
Share on other sites

Xaanue - jeśli jeszcze nigdy nie biegałeś z bronią (repliką), to ja polecam najpierw potrenować z mechanicznymi przyrządami celowniczymi. Popróbujesz, pomyślisz, zerkniesz u innych i z czasem sam dojdziesz do tego, jaki rodzaj kolimatora chcesz mieć - i czy chcesz mieć :) Dodatkowa zeleta jest taka, że nauczysz się celować bez optyki. A ten budżet lepiej wydać na jakiegoś chest-rigga i magazynki low/real.

Magazynki low/real mają też tę zaletę nad hi, że lepiej kontrolujesz stan amunicji (oczywiście mówię o rozgrywce gdzie nie sieje się kompozytu na kilogramy).

Link to post
Share on other sites

To dzisiaj jeszcze poszperam i podam jakies linki to powiecie czy to sie nadaje :-P Dziekuje wszystkim za dotychczasowa ppmoc. :-)

 

To dzisiaj jeszcze poszperam i podam jakies linki to powiecie czy to sie nadaje :-P Dziekuje wszystkim za dotychczasowa ppmoc. :-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...