Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK03 lub RK02 czy 608JG?


Recommended Posts

Witam!

Mam dylemat, a czytanie działu technicznego jeszcze bardziej go pogłębiło. Zaczynam przygodę z ASG i chciałbym replikę, która będzie się dobrze spisywała na stockowych bebechach i nie będzie wymagała na start jakiejś znajomości rozkręcania wnętrza i wymiany części. Będę jej używał do lasu, czasem CQB.

Prosiłbym o opinię, która z tych 3 replik ma lepszy poziom celności, skupienia i zasięgu, oraz czy w przyszłości będzie można ją usprawniać, tj wymiana lufy itp.

Jeśli są tu użytkownicy tych replik, prosiłbym o zdanie co do niezawodności.

P.S. Czy te RK przypominają choć trochę kałasze? Miałem obycie z ostrymi a replik nie widziałem na żywo, stąd moje pytanie czy mocno się zdziwię, pozytywnie lub negatywnie.

Dzięki i pozdrawiam! :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Tak, te RK przypominają ostre odpowiedniki(z wyglądu ofc!), dla zwykłego oka to nawet nie do odróżnienia.

 

Osobiście też skłaniałbym się ku nim, sam miałem RK-02 i trzeba przyznać, że spisywała się znakomicie, jak na kompletny stock zasięg(skuteczny, bez zawyżania w okolicach 45-50 metrów) i celność zupełnie wystarczające (oczywiście odstające od replik z lufami precyzyjnymi :D). Zero zacinek, nawet jak zamiast kulek G&G zdarzało się pakować PJ czy Rocketsy. Z zewnątrz, mimo ZnAl'u też nie jest źle, wszystkie upadki i uderzenia przetrwała, zaledwie ryski na tłumiku płomienia jak je... uderzyłem w ścianę podczas biegu. Aczkolwiek lepiej celować w wersją S, bo nie ma o jak porządna stal :)

Słowem - chińczyk, ale dobry i godny polecenia.

 

Tylko sprawdź jakie masz limity do CQB, bo RK wykracza poza 350 FPS (a taki limit spotyka się najczęściej).

Edited by Foley11
Link to post
Share on other sites

RK-02 mam od miesiąca i jestem bardzo zadowolony, na starcie wymieniłem tylko gumkę hu na G&G zieloną, więc nie wiem jak bardzo różni się bez niej. Tak jak wspomniał Foley, zasięg skuteczny w okolicach 45-50 metrów co jest wystarczające. Pakowałem trochę kulek PJ i zacinki nie miały miejsca.

 

Replika godna polecenia na rozpoczęcie przygody :)

Edited by Darson
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Też mam RK 02 ponad miesiąc. Spisuje się ok. W sylwetke trafia do 50m. Pakuje najtańsze PJ i zero zacinek. Nie uważam na nią jak na porcelane z lat przed Jezusem i "erka" nie ma do mnie o to pretensji. Baterie wymieniłem po dwóch tygodniach na Redoxa 7.4V 1400mAh, bo stockowa padała po półtorej Hi capa. Polecam :)

Link to post
Share on other sites

Miesiąc to trochę krótko na dawanie recenzji z używania i usterek. Moja jest u mnie jakieś 9 miechów a wcześniej miała za sobą już trochę przebyć u innego właściciela. Wcześniejszy właściciel wyeliminował ruchy na kolbie, teraz wszystko jest twardo i sztywno na miejscu. Rzucałem nią i zaczepiałem o różne przeszkody i nie robiło to na niej wrażenia. Moja jest trochę postarzana, bo nie lubię pachnących nówką zabawek. Jedyna rzecz jaką muszę wymienić po tak długiej eksploatacji to gumka Hop-up. Na twoim miejscu to wymieniłbym tylko gumkę i baterie, ewentualnie lufę z czasem.

 

ps. dodam, że nie jest to moja pierwsza replika.

Edited by infektius
Link to post
Share on other sites

Idąc twoim tokiem myślenia, recenzje może napisać każdy kto ma replike 20 lat. 20 lat to dużo więc pewnie jest dobra :) A po za tym nie bez znaczenia napisałem, że mam ją miesiąc. Mogłem napisać, że mam ją 15 lat i nie byłoby problemu :)

Link to post
Share on other sites

@suharex

 

1 miesiąc z repliką, zwłaszcza pierwszą to jak miesiąc "miodowy". Nie widzisz wad. Postrzelasz pół roku, rok i zacznie ci coś przeszkadzać, coś się przetrze, coś będziesz musiał wymienić. Dlatego pisałem, że czas ma kluczowe znaczenie. Jeszcze ważne jest mieć porównanie z modelem podawanym przez pytającego.

 

@arend

święta prawda.

Link to post
Share on other sites

Moja RK-03 ma ok. 9 lat. Przez ten czas była jedynie odmalowana i GB był wymieniany, rozleciał się ze starości. A także drewna z przodu zostały odlakierowane na nowo. Ruchów na kolbie nie uświadczyłem. Replika godna polecenia.

 

PS Nie pytajcie czy wymieniałem HU, czy baterię, to raczej oczywiste.

Edited by Regeneric
Link to post
Share on other sites

9 lat temu to świat o tych replikach jeszcze nie słyszał, więc konfabulujesz. O ile dobrze pamiętam, to 9 lat temu zaczęły się dopiero pojawiać pierwsze aegi wella, a chwilę później pierwsze cymy.

 

Ze swojej strony powiem, że g36 jg jest ok, ale metalowy kałach budzi we mnie milsze uczucia, więc też wziąłbym boyia.

Nie wiem dokładnie jak z materiałem szkieletu i koszyka w boyiu ale kiedyś skręcałem koszyk silnika z g36jg i najzwyczajniej w świecie pękł. W Augu kumpla tej samej firmy koszyk silnika pękł po prostu - sam z siebie. Więc na ten moment zdecydowanie polecam boyie z tych dwóch.

Link to post
Share on other sites

Mi się w niedziele urwał gwint na którym trzyma się tłumik płomienia ^^ tłumik metalowy, a ten na karabinie chyba jakiś amelinowy , raz odkręcisz to już nie dokręcisz. Tak, że ostrożnie tam jeśli będziesz go musiał kiedyś odkręcać czy coś :)

Edited by suharex
Link to post
Share on other sites

Lufa jest najczęściej alu (choć miałem i stalowe) i na niej jest gwint 14mm pod tłumik płomienia. Tłumik płomienia w rk najczęściej jest stalowy i 2 czesciowy - w sensie tulejka 14->22mm i właściwy tłumik. Stal zawsze haracze alu.

 

Jak Arend napisał - miedzy rk, a gietami jg jest przepaść. Rk były zawsze w systemie vfc, czyli piny, nie śrubki i redukcja plastików - więc budowa jest o niebo lepsza niż w cymie 028 i podobnych. Dopiero modele cm045 i 048 dorównują lub lekko przewyższają stare wysłużone rk boyi.

Katuję rk od 2008 roku, niemal wszystkie modele, mieliśmy ich w ekipie kilka. Moja suczka była nawet na gbb przerobiona, teraz znów ma gb i służy do dzisiaj u kumpla w ekipie. Rozłożenie i złożenie jest bagatelne, swego czasu mieliśmy po 2 kompletne gb: jeden z 350fps do cqb i drugi z 440fps do lasu, zamiana trwała do 5 minut :P

 

To co trzeba tam wymienić to zaczep składanej kolby na stalowy, gumkę hu oraz batkę na lipo (najlepiej 11.1v).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...