Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak zacząć przygodę z IPSC ASG?


Recommended Posts

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Patyczka bym nie używał, bo mogą zostać włókna. Ja na przykład używam miękkiej szmatki bawełnianej, ale być może są też lepsze sposoby - może płukanie metalowych usmarowanych części w jakimś lekkim rozpuszczalniku np. benzynie ekstrakcyjnej. Ale nie próbowałem, także tu trzeba by więcej info, czy to bezpieczne dla części.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dobra, coś tam poczytałem, filmiki obejrzałem. Pytanie ma się odnośnie różnic w klasach, i możliwościach przeróbek.

 

Rozumiem, że klasa Standard dopuszcza repliki średnio modyfikowane, tak? Czyli jak bardzo mogę na nie wpłynąć? Środek mogę wymienić cały, tak mi się wydaje, natomiast jak ma się sprawa z zewnętrznymi bajerami.

 

Docelowo będziemy z kumplem celować w Hi-capy. Co zewnętrznie można w nich zmienić, i co chodzi z tym magazynkami? Nie mogę znaleźć linku, żeby poczytać o tych zmianach, które mają być.

 

Z logicznego punktu widzenia wynika też, że w klasie Open mogę replikę zmodyfikować całkowicie, na każdy możliwy sposób, tak?

Link to post
Share on other sites

Chyba jednak słabo poczytałeś,bo już o tym pisałem. Ale jeszcze raz:

W klasie standard możesz dokonać wewnątrz pistoletu wszelakich przeróbek.Wymiana elementów na lżejsze ,prec lufka,zmieniona gumka hop-up,lepszy zawór,skrócenie drogi zamka ,szybsza sprężyna,lżejży spust i skrócona jego droga itp.....

Na zewnątrz też można usprawnić parę elementów. Lepszy grip,powiekszony przycisk zrzutu maga,zmienione przyrządy celownicze na np. trytowe,pólka pod kciuk czy też magwell. Ale tu już trzeba uważać z wyborem, bo WEDŁUG OBOWIAZUJĄCYCH OD 2016 R. PRZEPISÓW,PISTOLET PO PRZERÓBKACH, MUSI SIĘ ZMIEŚCIĆ WRAZ Z ZAŁADOWANYM MAGAZYNKIEM DO PUDEŁKA POMIAROWEGO.

Wymiary pudełka ustala regulamin IPSC Action Air.

Upraszczając,aby taką hi-capę dało rady wsadzić do takiego pudełka,należy posiadać magi od modelu Hi-Capy TM 4.3 a nie 5.1

Są one po prostu krótsze. A magwell musi być spłaszczony.

Tutaj zdjątko takiego magwella,wraz z pistoletem w pudełku pomiarowym:

http://gunartairsoft.com/products/ADEPOT-CUSTOM-ALUMINIUM-MAGWELL-SLIVER.html

 

Wymiary pudełka pomiarowego to 225X150X45mm

Co do klasy open dozwolone są wszystkie przeróbki,ale należy również pamietac,że długość magazynka w tej klasie nie może przekroczyć 170 mm.

Oczywiści strzelając w klasie Standard kabura oraz ładownice MUSZĄ być rozmieszczone na pasie w określony regulaminem sposób. W klasie open tego ograniczenia nie ma,oprócz tego,ze najwyższy element pistoletu umieszczonego w kaburze nie może znajdować się poniżej linii paska na którym mamy zawieszone oprzyrządowanie i odległość kabury od pasa nie moze przekroczyc 5cm.

Jeszcze jednym czynnikiem różniącym te klasy jest dozwolona ilość kulek w magazynku: standard-18, OPEN -28.

Taka jeszcze jedna uwaga do wszystkich pragnących rozpocząć swoją przygodę z IPSC AA, bo wydaje mi się że zapomniałem o tym wspomnieć. Naprawdę ważną sprawą jest kupienia dobrego,dedykowanego do tej dyscypliny pasa. Moze to byc chiński pas(na pewno lepszy od zwykłego podtrzymywacza spodnii),ale gorąco namawiam do kupienia jakiegos firmowego pasa np. od firmy DoubleAlfa

Składa się on z dwóch warst,jest sztywny i można spokojnie zawiesic na nim sporo oporządzenia. T naprawdę bardzo ważny element wyposażenia strzelca dynamicznego.

Link to post
Share on other sites

Skoro mamy taki dobry temat do wyposażenia, to czy ktoś może mi poradzić, którą wybrać kaburę do Hi-Capa 5.1? Niekoniecznie typowy airsoftowy wieszak, ale coś bardziej klasycznego, bez zbędnych zabezpieczeń, co można by użyć na początku zawodów AA?

A przy okazji wykorzystać przy rekreacji, albo do zabawy w terenie. Nie chodzi mi o kabury udowe, ale typowo na pas. To samo do ładownic - które brać?

Przewertowałem sporo stron i forumowych i bezpośrednich kontaktów ze sklepami, ale kabur do repliki jak nie ma, tak nie ma... Posucha... A dziwne, bo ta replika jest bardzo popularna. Nie chcę też niczego przerabiać, jeśli to możliwe...

Link to post
Share on other sites

Ja zaczęłam swoją przygodę z IPSC AA od ...treningu. Na pierwszy przyszłam ze zwykłym paskiem od spodni i w okularach (korekcyjnych). I tyle. Trafiłam na fajną grupę ludzi, którzy są pasjonatami i chętnie podzielili się ze mną swoją wiedzą. Po paru treningach wiedziałam czy Glock, czy Hi-Capa, czy kabura, czy wieszak, jaki gaz, jaka waga kulek... No może przekonanie się do Hi-Capy zajęło mi więcej czasu :icon_razz2: Tak naprawdę od 2 lat zmieniam i udoskonalam swój sprzęt. Nie zmieniły się tylko dwie rzeczy: wariaci, z którymi trenuję, którzy organizują zawody i robią wszystko, aby jak najwięcej osób bawiło się w IPSC AA oraz to, że w każdy poniedziałek o 18 jestem na Legi i ćwiczę.

 

Zachęcam Was do treningów:

Legia Warszawa, ul. Łazienkowska 3, poniedziałek godz. 18 (FB na bieżąco: https://www.facebook.com/actionairpolska)

zajęcia prowadzą:

Maciek Piwowarski (obecnie najlepszy zawodnik w klasie OPEN w Europie, https://www.youtube.com/channel/UC-DkiN8trzGKafBo44wm7NA),

Rafał Tomanek (wielokrotnie zdobywał złoto za granicą, w OPEN, ale także w Standardzie)

Dominik Górski (to on zaprosił mnie na 1 trening :icon_wink: , od wielu lat organizuje kursy, szkolenia, wszystko co związane z IPSC, nawet treningi sportowe pod samo strzelanie: https://www.facebook.com/Dominik-G%C3%B3rski-DVC-1487044781614730/)

 

ZKS ul. Marymonck 42, poniedziałki i środy godz. 19 (FB na bieżąco: https://www.facebook.com/actionairZKS)

treningi prowadzą bardzo doświadczeni zawodnicy, najlepsi w Polsce. ZKS organizuje najwięcej zawodów Action Airowych.

 

Zachęcam Was także to brania udziału w zawodach. Warto technikę i elementy treningu wykorzystać w praktyce, czyli na torze :icon_razz2: Zaznaczam, że na zawody poziomu L1 można przyjść "z ulicy", czyli bez rejestracji w regionie itp. Nawet przepisów nie trzeba znać (ja na swoich pierwszych zawodach nie znałam), oprócz zasad bezpieczeństwa (ale tego uczą na 1 treningu).

 

W sobotę 21.11 w godz. 10-14, ZKS organizuje zawody L1 (https://www.facebook.com/events/1705373916373503/). Jeżeli macie replikę, dwa magazynki, kaburę/wieszak, ładownicę, kulki, gaz to zachęcam do startu. Podstawowe zasady chętnie wytłumaczę, tu chodzi bardziej o dobrą zabawę. Jak nie macie sprzętu, to zapraszam, żeby zobaczyć o co chodzi z IPSC, żeby porozmawiać z zawodnikami. Zaznaczam także, że wiek nie ma znaczenia. Nie ma fajniejszego widoku, jak dziecko kłócące się z rodzicem, które strzeliło lepiej :icon_mrgreen:

 

Aha, ważne, żeby i na treningu, i na zawodach mieć okulary ochronne (wystarczą takie za 5zł z obi lub korekcyjne/przeciwsłoneczne).

 

Do zobaczenia :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Ja proponuję jednak kaburę typu wieszak np. tę:

http://www.taiwangun.com/actionair-ipsc-2/kabura-ipsc-big-dragon?from=listing&campaign-id=19

Bedzie pasowała zarówno do Hi-capy jak i po zmianie wkładek do Glocka(również ostrego)

 

Lub tę:http://www.taiwangun.com/actionair-ipsc-2/kabura-ipsc-typ-speed-big-dragon?from=listing&campaign-id=19

Nie widziałem nikogo ze zwykłą kaburą do Hi-capy. Jak ktoś ma zamiar strzelać również z ostrej wersji,warto się zastanowic nad firmowym wieszakiem. Wiem,że kosztuja sporo kasy,ale to rekompensuja jakością i pewnościa trzymania bromi/repliki.

Niestety sensowne ładownice w obecnej chwili,tylko do ściagnięcia w Hongkongu.

Jak kogoś bedzie interesowało,moge podac linki.

Link to post
Share on other sites
Ja proponuję jednak kaburę typu wieszak np. tę:

http://www.taiwangun.com/actionair-ipsc-2/kabura-ipsc-big-dragon?from=listing&campaign-id=19

Bedzie pasowała zarówno do Hi-capy jak i po zmianie wkładek do Glocka(również ostrego)

 

Lub tę:http://www.taiwangun.com/actionair-ipsc-2/kabura-ipsc-typ-speed-big-dragon?from=listing&campaign-id=19

Nie widziałem nikogo ze zwykłą kaburą do Hi-capy. Jak ktoś ma zamiar strzelać również z ostrej wersji,warto się zastanowic nad firmowym wieszakiem. Wiem,że kosztuja sporo kasy,ale to rekompensuja jakością i pewnościa trzymania bromi/repliki.

Niestety sensowne ładownice w obecnej chwili,tylko do ściagnięcia w Hongkongu.

Jak kogoś bedzie interesowało,moge podac linki.

Rozumiem, że wieszak jest najlepszy do AA. Jednak jeśli nawet się na niego zdecyduję to i tak pewnie będę chciał osobną kaburę do pasa do rekreacji i bardziej cywilnych celow. Stąd pytanie.

 

Czy ktoś wiec może mi w tym pomóc, tu lub na priv?

 

Z góry dzięki!

 

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Jakby kogoś interesowało,to 28 listopada odbędzie się kurs kompetencyjny wraz z egzaminem końcowym w zakresie IPSC (zarówno w wersji palnej jak i airsoftowej),tutaj szczególy:

ermin:

Sobota 28.11.2015 r.

Rozpoczęcie kursu - 8.00

Miejsce:

ul. Kaliskiego 25b, Warszawa (wjazd od Kartezjusza)

Egzamin:

Strzelnica - ul. Galileusza

14:00 - Egzamin teoretyczny

15:00 - Egzamin praktyczny

godziny egzaminu mogą ulec przesunięciu

 

Koszt kursu (płatne gotówką na miejscu po rejestracji):

- kurs teoretyczny zakończony egzaminem teoretycznym i praktycznym (broń i amunicja 50szt. klubowa) - 300zł

- kurs teoretyczny zakończony egzaminem teoretycznym i praktycznym (broń i amunicja 50szt. własna) - 200zł

- kurs teoretyczny - 150zł

- egzamin (broń i amunicja 50szt. klubowa)- 150zł

- egzamin (broń i amunicja 50szt. własna)- 50zł

Link to post
Share on other sites

Tak w ogóle będę wkrótce sprzedawał cakowicie customową replikę do klasy open.

Na ramie i zamku infinity. Wszystkie części stunningowane. 90% to częsci jednego z największych i najlepszych producentów w Hongkongu: Airsoft Masterpiece-znanej też jako GunSmithBro.

Głowna część-zamek, jest zamkiem hybrydowym,najlepszym jaki powstał do replik służących do startów w zawodach IPSC AA.

Replika bedzie sprzedawana wraz z montażem i kolimatorem C-More(oczywiście nie oryginalnym,bo taki kosztuje ponad 1200 PLN).

Powodem sprzedaży jest to,że niestety wciągnęło mnie nowe hobby-łucznictwo bloczkowe i muszę zdobyc trochę srodków pienięznych dlatego. A jako,że mam dwie równorzedne repliki,jedna będzie na sprzedaż. Jeżeli ktos byłby zainteresowany to zapraszam na PW po szczegóły. Niechcę tu podawać ceny,bo to nie dział sprzedaży,a tylko wrzucam tak informacyjnie. ale od razu ostrzegam,to nie jest tania zabawka. W sklepach w Hongkongu za taki pistolet,a myślę że nawet trochę gorszy(bo tu jest wszystko stunningowane i użyte najlepsze części) wołają prawie 2000 $. Oczywiście ja będę sprzedawał taniej, bo jestem realistą i wiem,że u nas nikt mi tyle nie zapłaci i przy sprzedaży sporo stracę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Temat już kilka razy wałkowany. Ale nikt mnie nie przekonał argumentami; Bo tak większość stosuje nie jest argumentem...

Więc dlaczego Hi-capa jest zalecana? TM oznacza serwis, częsći zamienne i jakość. Ale do G17 też są. Czy można poprosić o wypunktowanie zalet i wad czemu własnie Hi-capa do IPSC?

 

listek

Link to post
Share on other sites

Kolego źle doczytałeś. Zachęcam do HI-Capy od TM bo jest do niej mnóstwo części zamiennych i tunningowych. Nie polecam pistoletów innych firm do których nie są one dostępne. Ale oczywiście Glock g17 od TM równiez spełnia te wymagania. Może nie ma tych części tak dużo jak do Hi-capy,ale jest wystarczająca ilość. To bardzo dobra klamka do strzelania IPSC AA.

Dla mnie ważnym argumentem do zakupu Hi-capy było to,że znacznie łatwiej i w bardziej efektywny sposób(dłuzsza lufa,hybrydowy zamek) mogłem ją przystosowac do strzelania w klasie OPEN. Mam teraz dwa zamki ,jeden do klasy Standard i drugi do klasy OPEN. Wymiana to kilkanaście sekund, plus dokręcenie do ramy montazu z kolimatorem. Uzycie 6 lub 7" lufy poprawia celnośc,zwieksza moc,pozwala zastosować cięższe kulki. Tak długiej lufy nie zamontujesz do G17.

Ale w większości przypadków nie ma to takiego znaczenia przy zabawie w IPSC AA, gdzie dalsze dystanse występują sporadycznie.

Jeszcze innym argumentem,który może determinowac wybór repliki jest to,jaką wersją ostrą chcemy się w przyszłości (lub obecnie) posługiwac. Ja lubię strzelać CZ 75 01 Shadow i dlatego bardziej pasuje mi Hi-Capa. Ale Glock też jest fajny(i tańszy) i jak ktoś ma możliwość strzelania z wersji "ostrej" to lepiej by trenował z repliką tego modelu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Uwaga ważna sprawa. Nastapiła od dawna oczekiwana zmiana w przepisach i nie ma juz potrzeby zmieniać magazynków w Hi-capa na krótsze od modelu 4.3.

Pomiar w pudełku pomiarowym następuje przy wyjętym magazynku.

Trzeba teraz tylko uważać ,by magwell nie był za duzy.

Ktos w końcu poszedł po rozum do głowy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Na przyszły raz wklejaj linki a nie nr akcji . Wygląda na zdjęciach oki. Ale na nich nie zobaczysz czy plastikowy zamek nie jest pęknięty,jak wyglada w środku,czy są duże luzy(sztuka sztuce nie równa). Ale za tę cenę bym zaryzykował. Sprzedający bawił się chyba w strzelanki asg,a tam pistoletu rzadko się używa i w minimalnym stopniu. No ale może być trochę poobijany. Coś za coś.

Jeśli masz i tak zamiar wymienić kilka części to bym kupił.

Kupując nówkę mozesz spokojnie brać udział w zawodach i powoli wymieniac elementy.

Ja zawsze radzę i to wymieniam znajomym na początku: lufę na lufę precyzyjną 6.1 (najlepiej firmy PDI), sprężynę powrotną, ale nie na mocniejszą bo rozwali plastikowy zamek,ale na taką z różną gęstością zwojów( dostępne w MPcustom).

Następnie trzeba wymienic pręt po którym przeduwa się sprężyna powrotna na taki składający się z dwóch części(bardzo ważna sprawa ,umozliwiająca szybkie rozebranie repliki do czyszczenia i przesmarowania). Następnie skracamy drogę zamka ,by osłabic blowback umieszczając przed sprężyną kilka silikonowych podkładek. Ich liczba zależy juz od nas. Więcej(jak tak mam) pozwala maksymalnie skrócic drogę zamka i pozwala to oddac szybciej strzał,ale powoduje to,że zamek po wystrzeleniu wszystkich kulek nie zatrzyma się nam w tylnym położeniu. Musimy mięć to na uwadze i podczas przebiegu kontrolować to,aby nie strzelać na pusto.

I ostatnią rzeczą jest kupno i wymiana sprężynki dyszy na mocniejszą( 120 lub 150%) :

http://www.mpcustom....3-5-1-1911.html

 

A najlepiej kupic całą dyszę-to najczęściej psujący się element i ZAWSZE trzeba mieć jedną na wymianę. Ten zestaw jest kompletny i najlepszy jeśli chodzi o stosunek cena -----> jakośc:

http://www.mpcustom....okyo-marui.html

 

Bardzo bym polecał też wymianę housingu-tłoka. Ten oryginalny jest bardzo ciężki i spowalnia ruch zamka:

http://www.mpcustom....ck-housing.html

 

Taka lufa jest super:

http://www.mpcustom....okyo-marui.html

 

Namawiam też na kupno magwella. On naprawdę przydaję się do dzybkiej wymiany magów. Trzeba tylko pamiętac ,a by kupic taki model aby pistolet po jego zamontowaniu i włożeniu magazynka ,mieścił się pudełku pomiarowym. Bo w przeciwnym razie , zostaniemy automatycznie przeniesieni do klasy OPEN.

 

witam mam pytanie i prośbę niestety sklep z tych linków już nie istnieje mógłbyś mi podać gdzie mogę kupić te rzeczy

lufę na lufę precyzyjną 6.1 (najlepiej firmy PDI),

sprężynę powrotną, ale nie na mocniejszą bo rozwali plastikowy zamek

pręt po którym przeduwa się sprężyna powrotna na taki składający się z dwóch części

kilka silikonowych podkładek

prężynki dyszy na mocniejszą( 120 lub 150%) A najlepiej kupic całą dyszę-to najczęściej psujący się element i ZAWSZE trzeba mieć jedną na wymianę. Ten zestaw jest kompletny i najlepszy jeśli chodzi o stosunek cena -----> jakośc:

housingu-tłoka.

dzięki za pomoc i sorki za zawracanie głowy

Link to post
Share on other sites

Ja polecam robić zakupy w sklepach w Hongkongu. Jest ich tam kilka,ale uważam że najlepszy jest ten:

http://www.a-airsoft.com/index.php?route=product/category&path=65_69

Najlepiej załozyć konto na paypalu i przez niego płacić.

Kupiłem tam mnóstwo rzeczy , zawsze wszystko dotarło i było najwyzszej klasy.

Jakby ktoś chciał kupić bardzo wypasiony pistolet do IPSC Action Air, to proszę o wiadomość na PW.

Niestety z powodów rodzinnych będę zmuszony sprzedać jedną ze swoich zabawek. Może to być albo pistolet do klasy OPEN albo Standard.Złozone z najlepszych dostępnych komponentów: miedzy innymi zamki hybrydowe.

Link to post
Share on other sites

Ja polecam robić zakupy w sklepach w Hongkongu. Jest ich tam kilka,ale uważam że najlepszy jest ten:

http://www.a-airsoft...gory&path=65_69

Najlepiej załozyć konto na paypalu i przez niego płacić.

Kupiłem tam mnóstwo rzeczy , zawsze wszystko dotarło i było najwyzszej klasy.

Jakby ktoś chciał kupić bardzo wypasiony pistolet do IPSC Action Air, to proszę o wiadomość na PW.

Niestety z powodów rodzinnych będę zmuszony sprzedać jedną ze swoich zabawek. Może to być albo pistolet do klasy OPEN albo Standard.Złozone z najlepszych dostępnych komponentów: miedzy innymi zamki hybrydowe.

 

 

a czy możesz mi napisać co powinienem wymienić i od czego zacząć

 

a co masz do sprzedania

Edited by bili79
Link to post
Share on other sites

a czy możesz mi napisać co powinienem wymienić i od czego zacząć

 

a co masz do sprzedania

 

No ale w twoim poście jest już co zaproponowałem,że trzeba wymienić.

Jeżeli tego jest za dużo to ja zawsze na pierwszy ogień wymieniam:

1. lufę na lufę precyzyjną ,najlepiej PDI 6.1

2. Skracam ruch zamka poprzez kupienie zestawu silikonowych podkładek. Wymusza to kupienie rozkręcanego pręta po którym porusza się sprężyna powrotna. Po prostu jeśli on nie będzie rozkręcany ,to przy dodaniu podkładek i ściśnięciu sprężyny, nie damy rady rozebrać pistoletu.

 

Już wtedy odczujemy różnicę. Będzie celniej i szybciej. Jak mamy jeszcze wiecej kasy to wprowadzamy reszte usprawnień. Lżejszy housing,szczelniejsza i wytrzymalsza dysza. Mocniejsza spężynka poruszająca dyszą.

To kolejny krok,ważny szczególnie przy plastikowym zamku,gdzie dążymy do odchudzenia wagi części zamontowanych w pistolecie.

Pamiętac też należy,ze bardzo istotnym elementem w tej dyscyplinie jest właściwa kabura. Duża szybkość dobycia,pewne trzymanie podczas biegu,zmiany pozycji,czy wstawania z krzesła to bardzo ważne elementy. Musimy wiedzieć,że wypadnięcie klamki podczas przebiegu skutkuje automatyczną dyskwalifikacją. Często widziałem akcje jak zawodnik chciał szybko wyciagnąć pistolet, zahaczał o niego dłonią ,nie trafiając dobrze dłonią w grip i pistolet wypadał z kabury na podłoże. I mamy koniec zabawy. Dlatego na początku lepiej kupowac pełne kabury, bo do wieszaków warto już nabrać trochę wprawy. Szczególnie do tych chińskich ,budżetowych.

Co do tego co sprzedaje,to są to pistolety całkowicie custom. Zbudowane na wzór Hi-capy,ale z części najlepszych firm,aby pistolet strzelał celniej,szybciej i był mniej awaryjny. Do tego dochodzi oczywiście wygląd,gdyz rama i zamek są aluminiowe,spust jest dwuczęściowy. Przyrządy celownicze swiatłowodowe,lub w wersji OPEN z kolimatorem.

Podobne,ale jednak gorsze pistolety -bo tam nigdy nie wymieniają 100% części na topowe ,są sprzedawane w Hongkongu za około 2000-2500$(wersja Open). Ja oczywiście wiem,że w Polsce trudno mi będzie znależć kupca za podobną cenę. Ale jednak w dalszym ciągu sa to drogie zabawki. Jeśli był bys zainteresowany szczególami,to zapraszam na PW ,bo to jednak nie jest dział kupna sprzetów.

Link to post
Share on other sites

bar

No ale w twoim poście jest już co zaproponowałem,że trzeba wymienić.

Jeżeli tego jest za dużo to ja zawsze na pierwszy ogień wymieniam:

1. lufę na lufę precyzyjną ,najlepiej PDI 6.1

2. Skracam ruch zamka poprzez kupienie zestawu silikonowych podkładek. Wymusza to kupienie rozkręcanego pręta po którym porusza się sprężyna powrotna. Po prostu jeśli on nie będzie rozkręcany ,to przy dodaniu podkładek i ściśnięciu sprężyny, nie damy rady rozebrać pistoletu.

 

Już wtedy odczujemy różnicę. Będzie celniej i szybciej. Jak mamy jeszcze wiecej kasy to wprowadzamy reszte usprawnień. Lżejszy housing,szczelniejsza i wytrzymalsza dysza. Mocniejsza spężynka poruszająca dyszą.

To kolejny krok,ważny szczególnie przy plastikowym zamku,gdzie dążymy do odchudzenia wagi części zamontowanych w pistolecie.

Pamiętac też należy,ze bardzo istotnym elementem w tej dyscyplinie jest właściwa kabura. Duża szybkość dobycia,pewne trzymanie podczas biegu,zmiany pozycji,czy wstawania z krzesła to bardzo ważne elementy. Musimy wiedzieć,że wypadnięcie klamki podczas przebiegu skutkuje automatyczną dyskwalifikacją. Często widziałem akcje jak zawodnik chciał szybko wyciagnąć pistolet, zahaczał o niego dłonią ,nie trafiając dobrze dłonią w grip i pistolet wypadał z kabury na podłoże. I mamy koniec zabawy. Dlatego na początku lepiej kupowac pełne kabury, bo do wieszaków warto już nabrać trochę wprawy. Szczególnie do tych chińskich ,budżetowych.

Co do tego co sprzedaje,to są to pistolety całkowicie custom. Zbudowane na wzór Hi-capy,ale z części najlepszych firm,aby pistolet strzelał celniej,szybciej i był mniej awaryjny. Do tego dochodzi oczywiście wygląd,gdyz rama i zamek są aluminiowe,spust jest dwuczęściowy. Przyrządy celownicze swiatłowodowe,lub w wersji OPEN z kolimatorem.

Podobne,ale jednak gorsze pistolety -bo tam nigdy nie wymieniają 100% części na topowe ,są sprzedawane w Hongkongu za około 2000-2500$(wersja Open). Ja oczywiście wiem,że w Polsce trudno mi będzie znależć kupca za podobną cenę. Ale jednak w dalszym ciągu sa to drogie zabawki. Jeśli był bys zainteresowany szczególami,to zapraszam na PW ,bo to jednak nie jest dział kupna sprzetów.

 

bardzo dziękuję za pomoc a czy jesteś w stanie wysłać mi jakieś linki do części gdzie mogę je kupić, jakiego gazu używać i czym smarujesz i czyścisz hi cape . Dzięki

Link to post
Share on other sites

Ale przecież dałem ci link do najlepszego sklepu(od razu do działu części do Hi-capy).

http://www.a-airsoft.com/index.php?route=product/category&path=65_69

Tu nastepne linki do dobrych,sprawdzonych sklepów:

http://shop.ehobbyasia.com/eac-custom-guns/pistol/index.html

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_brand.php?cat=116

To są według mnie najlepsze sklepy.

Jest jeszcze oczywiście Red wolf,ale jest droższy i ma strasznie wysokie koszta wysyłki.

Ja używam gazu Ultrair i tej samej firmy oleju silikonowego do smarowania dyszy i uszczelek.

Do smarowania elementów trących używam specjalnego smaru do broni ostrej. Czyszczenie u mnie polega na zebraniu starego smaru wraz z jakimiś opiłkami powstałymi podczas eksploatacji klamki i smaruję nową warstwą. warto mieć cienkie pedzelki,którymi się fajnie i równo rozprowadza smarowidła.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...