Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak zacząć przygodę z IPSC ASG?


Recommended Posts

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z ciekawostek, co ostatnio znajomi sprawdzili, magi do Glock'a TM są wymienne z magami do Glock'a Army.

Fakt wiadomy od dawna, tak jak to że Army to po prostu kopia TMki ;) Poza tym magazynki Army nie są najwyższych lotów, do tego szczęki pękają od środka, bo cycek na korpusie maga jest źle wymodelowany i napiera bardzo mocno na szczęki.

Link to post
Share on other sites

Fakt wiadomy od dawna, tak jak to że Army to po prostu kopia TMki :icon_wink: Poza tym magazynki Army nie są najwyższych lotów, do tego szczęki pękają od środka, bo cycek na korpusie maga jest źle wymodelowany i napiera bardzo mocno na szczęki.

 

Nigdy wcześniej się nie zagłębiałem, więc dla mnie było to nowe odkrycie. Dzięki za opis problemu z tymi szczękami.

 

Pozdr,

Bosman

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

muszę przyznać iż wnikliwie czytam każdą nową informację o AA IPSC w Polsce, ale zauważyłem że temat jakoś dziwnie "wymiera" na oficjalnej stronie http://ipsc-poland.org/ wiszą życzenia ze świąt , ich forum zamarło, na większości innych for mało nowych informacji, podobnie jest na : http://actionair.pl/

 

Dodatkowo nie ma miejsca gdzie można by było pozyskać w miarę wyczerpujące informację, a pomocą służą tylko pasjonaci jak : sipap czy Yarlan tutaj czy Pablo na http://bron.iweb.pl/

 

Może ktoś się przebudzi i jakoś temat zostanie ożywiony bo co z tego że ludzie się interesują jak dostęp do podstawowych informacji jest utrudniony a polskie AA IPSC wygląda na zamkniętą ekipę.

 

Polskie sklepy niestety też nie rozpieszczają nas asortymentem : trafić gdzieś konkretny sprzęt graniczy z cudem zostaje tylko HK.

 

pozdrawiam

Pandi

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Właśnie miałem o tym napisać,ale Kolega mnie uprzedził.

Chodzi o warsztaty traktujace o IPSC AA,które poprowadzi jeden z najlepszych polskich strzelców tej konkurencji w klasie OPEN-Maciek Piwowarski. Szczegóły pod linkami,które podrzucił Kolega mncieniu.

Co do informacji o tej dyscyplinie, to w tym dziale dość regularnie staram się odpowiadać na pytania zainteresowanych.

Z racji tego,że mamy u siebie w Warszawie mocną grupę koło 20 -tu czynnych zawodników,to my mamy założoną zamknietą grupę na facebooku,gdzie wymieniamy się swoją wiedząpomiedzy sobą ,a także z mniej doświadczonymi Kolegami. Umawiamy się na wspólne treningi i koordynujemy sprawy dotyczące zawodów. To bardzo wygodny sposób i zachęcam wszystkie lokalne grupy,aby tak się organizowały.

Ta strona polskiego Regionu IPSC,do której został podany link,już nie jest aktualna.

Podaje prawidłowy link:

http://ipsc-pl.org/

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Chciałbym zacząć przygodę z IPSC AA w dywizji standard i zastanawiam się czy wybrać Hi-Cape 4.3 czy 5.1? Oczywiście produkcji TM :) W przepisach wyczytałem, że od przyszłego roku w standardzie będą zakazane magazynki do 5.1. Stąd moje pewnie głupie pytanie, czy do hi-capy 5.1 pasują magazynki od wersji 4.3?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A jesteś zainteresowany jej kupnem? Jęsli tak to przeczytaj co wcześniej pisałem w tym temacie.

W skrócie: replika do IPSC AA(do innych zastosowan juz w znacznie mniejszym stopniu) jest tak dobra,jak są do niej dostępne częsci zamienne i po awarii/zuzyciu jakiegoś elementu- jak szybko można ją naprawić.

Ta i inne tego rodzaju repliki np.Tanfoglio,może i wygladają na pierwszy rzut oka ładnie,ale przy tak intensywnym uzytkowaniu repliki jakie wystepuje w IPSC AA zepsuja się dośc szybko. A to cos peknie w bebechach ,a to odłamie się coś w zamku czy w ramie i wtedy z braku części odsyłamy do sklepu na reklamacje. Oni tam tez nie mają nic na zapas i odsyłają do producenta. Miesiąc i więcej na bank to będzie trwało i dobrze jeśli uznają usterkę,że powstała bez naszej winy. Ale i tak przez długi czas nie mamy z czego strzelac. Za chwile zepsuje się nam cos ponownie i znów ta sama droga,ale szanse na powtórne pozytywne rozpatrzenie reklamacji są coraz mniejsze. A my się wkurzamy i w końcu pistolet albo sprzedajemy za grosze,albo rzucamy w kąt i odpuszczamy sobie zabawę w airsoftowe IPSC.

Dlatego proszę Koledzy i Kolezanki,którzy chcecie zacząc swoją przygodę z tym sportem,nie kombinujcie,nie wyszukujcie jakieś modele replik,które wpadły wam w oko w sieci. Kupujemy ten sprzęt ,który ma dostępne na rynku w duzych ilościach i z różnych źródeł CZĘSCI ZAMIENNE.

Nie odkrywajmy na nowo Ameryki. Najlepsi na świecie kupują Hi-capy,Glocki, XDM(tu już w mniejszym stopniu) i później w zależności od zasobności portfela je sobie tunningują. Ale nawet w stocku mozna się świetnie bawić,lub minimalnie podrasować replikę i jak cos walnie ,szybko kupic uszkodzoną część lub jej lepszy,trwalszy odpowiednik.

Łatwo tez można zmienić sam wygląd repliki, by była bardziej pod nas spersonalizowana. Do tego dochodzi dostępność osprzetu ,czyli ładownic i kabur/wieszaków. Super jest to,ze można ich u żywac zarółwno do replik jak i do broni ostrej.

Mam dwa wieszaki i mogę w nich umieścić zarówno replikę jak i "ostrego" glocka 17,a w drugiej Hi-capę i CZ75 Shadow.

Tak więc proszę Kolego,odpuść sobie ten wytwór Umarexa i zastanów się nad kupnem właściwej do tej zabawy repliki.

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki za odpowiedz. Mam jeszcze pytanie mianowicie szukam gdzieś spisu jakie bronie pozwalają występować w konkretnych dywizjach np znalazłem gdzieś wykaz do production i tak colt 1911 nie był wymieniony jako dostępna broń, moje pytanie brzmi czy przy wyborze mam się kierować wytycznymi z regulaminu , które opisuja maksymalne rozmiary broni czy też występuje jakiś dodatkowy spis konkretnych modeli?

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki za odpowiedz. Mam jeszcze pytanie mianowicie szukam gdzieś spisu jakie bronie pozwalają występować w konkretnych dywizjach np znalazłem gdzieś wykaz do production i tak colt 1911 nie był wymieniony jako dostępna broń, moje pytanie brzmi czy przy wyborze mam się kierować wytycznymi z regulaminu , które opisuja maksymalne rozmiary broni czy też występuje jakiś dodatkowy spis konkretnych modeli?

 

Nie ma takiego spisu,ale w zasadzie w IPSC AA występują tylko klasy Standard i Open. Oczywiście można się uprzeć,że chce się startować w Production-czyli klamki fabryczne,bez zadnych przeróbek zewnetrznych i wewnetrznych. Tylko,że w tej klasie praktycznie nie ma zawodników(ja spotkałem przez 3 lata tylko jednego) i po prostu na zawodach taka klasa się nie otworzy. Czyli żadnej przyjemności z rywalizacji.

Link to post
Share on other sites

cześć chcę kupić pistolet do ipsc KP-06 [KJW] WE ,Hi-Capa 5.1 - Full Metal , TOKYO MARUI Hi-Capa 5.1 Government czy możecie mi polecić jaki pistolet mam wybrać nie wiem czym różnią się te da 5.1 bo na pewno ceną chciałbym go z czasem modernizować

Edited by bili79
Link to post
Share on other sites

Dzięki za filmik świetny mam jeszcze pytanie znalazłem TOKYO MARUI Hi-Capa 5.1 Government 700 zł na MPcustom i KP-06 KJW ZA 427 zł na taiwangun GBB KP06 CO2 (GC-0345TM za 515 na militaria .pl co byś wybrał do ipsc ?, jeśli chce je podrasować to co powinienem wymienić i gdzie mogę to znaleźć.

 

Weź Marui - czemu? Przeczytaj wątek i to co pisał kolega sipap - dokładnie opisane przez doświadczonego strzelca ipscaa.

Edited by darioob
Link to post
Share on other sites

Tak czasami mam wrażenie,że nowe osoby wchodzące do tego tematu, w ogóle nie zadają sobie trudu aby przeczytac to co napisali bardziej doświadczeni koledzy. Kolejne podobne pytania,na które parokrotnie padła juz odpowiedź.

Ja naprawdę bardzo chętnie służę radą i pomogę w wyborze sprzetu i wyposażenia,ale proszę nim zadacie kolejne pytanie o wybór sprzętu,poczytajcie posty w tym dziale i znajdziecie w nim odpowiedź na większość nurtujących Was pytań.

Odpowiedź na pytanie co najlepiej kupić,padło juz wielokrotnie. Nic się w tym temacie nie zmieniło . Zalety są te same. Wady innych wyborów również. Chcemy byc oryginalni i kupić cos innego-to nasz wybór,nasze pieniądze i nasze późniejsze kłopoty.

Link to post
Share on other sites

W zeszłym tygodniu zakupiłem sobie Hi-capa od TM ze sklepu specshop.pl bardzo byłem zadowolony, bo okazało się ze właśnie zrobili przecenę na ten model i udało mi sie zakupić replikę wraz z dwoma dodatkowymi magazynkami za 850 pln. Tylko przestrzegam przed jedną rzeczą a mianowicie nie wybierajcie dostawy UPS, krętacza straszne nie podjeżdżają, nie dzwonią i ci wmawiają że to twoja wina że nikogo nie było jak podjechał kurier.

Mam natomiast pytanie o konserwację co polecacie jakie smary i czy do strzelania z TM używać polecanego gazu 144? o mniejszej sile?

Edited by mysiek
Link to post
Share on other sites

Do stockowej Hi-capy polecam gaz Ultrair. Do smarowania magów i dyszy trzeba posiadać dobry smar silikonowy(też może byc Ultrair). Warto też kupić geściejszy smar i smarować nim prowadnicę zamka i wszystkie te miejsca gdzie metal trze o metal. Oczywiście nie wolno przesadzać. Ale bardzo ważne jest aby dysza i znajdująca sie na niej uszczelka były zawsze nasmarowane olejkiem silikonowym.

W przypadku replik asg właściwe smarowanie jest bardzo ważne !

Link to post
Share on other sites

W programie szkoleń nie ma takiego punktu zajęć. Może być pokazane podczas części praktycznej,jak zdjąć zamek i ustawić hop-up by kulki celnie latały. Ale o takie kompleksowe rozkręcenie i skręcenie trzeba poprosic jakiegoś Kolegę z doswiadczeniem w tym wzgledzie. Zresztą do tego potrzeba trochę narzędzi i raczej spokojnego miejsca,bo niektóre części,śrubeczki,sprężynki są bardzo małe i łatwo je zgubić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...