Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak zacząć przygodę z IPSC ASG?


Recommended Posts

Co do Cytadeli, to owszem nie maja na stanie. Ale w miarę szybko Ci sprowadzą. Trzeba do nich zatelefonowac.Od TM jest jeszcze jedna fajna klamka do której jest trochę części zamiennych.Ale ona to juz raczej tylko do standardu .To XDM-40, replika prawdziwego pistoletu. Niestety jest najdrozsza. Tak więc moja rada,zamów hi-capę przez telefon od Cytadela .asg

Najwyżej poczekam miesiąc lub dwa jak specshop będzie miał Hi Cape 5.1 na stanie. Bo nie chce mi się jej sprowadzać z HK.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja rada: najpierw przejedź się na jakiś trening AA IPSC i zobacz czy to jest to co chcesz robić.

Wielu widziałem takich w strzelaniach dynamicznych np. 3gun, którzy kupili sprzęt i po krótkim czasie go sprzedawali ponieważ to nie to - trzeba było przepisów się uczyć, dostawali procedury itd.

 

Szkoda kasy jeżeli Cie to przerośnie.

Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam. Piszesz nade mną że może mnie to przerosnąć... W jakim sensie? Jeśli chodzi o gotówkę to by kupić pierwszy sprzęt to mam. Pistolet 700, Kabura 200, Pas 80, ładownice na magazynki 60 sztuka, 3 magazynki 360-w sumie 1520zł na dość dobry sprzęt na start. No i plus jeszcze kolimator do pistoletu 300, montaż 70 i lufa precyzyjna 200zł. 2090zł na więc mieszczę się w budżecie 2400zł. Chyba kluby nie koszą za możliwość trenowania u nich po 500zł miesięcznie? Reasumując czekam na dostawę Hi Capy od TM do specshopu.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem opinie że możeGlock 17 od KSC też jest bardzo dobrą repliką do ipsc a jest jeszcze kilka jej sztuk w capri asg. Na specshopie jest zaś do niej montaż micro red dota za 55zł, zaś w sklepie sztucer.pl znajduje się micro red dot za 330zł. Na specshopie znalazłem też za 200zł precke do glocka 17 od km heada za 200zł i tym samym za 1050zł mam gotową replikę do ipsc. Dziękuję wszystkim za pomoc i proszę jakiegoś moderatora o zamknięcie tematu. Dalsza ew. dyskusja na pw.

Link to post
Share on other sites

Poczytaj regulamin dyscypliny IPSC.

Pod względem finansowym nie musi Cie przerosnąć, ale pod kątem przestrzegania zasad, treningów itp. już tak.

Później będziesz chciał sprzedać graty bo AA IPSC okaże się za trudne lub po prostu nie tym czego oczekujesz.

 

Zamiast kolimatorów i klasy open polecam klasę standard/production.

W open trzeba być już trochę ostrzelanym - nie tylko z pistoletem, ale i z przepisami. Posiadanie sprzętu do klasy open nie czyni z Ciebie zawodnika liczącego się w tej klasie.

 

Link to post
Share on other sites
(...) Posiadanie sprzętu do klasy open nie czyni z Ciebie zawodnika liczącego się w tej klasie.

... a czy koniecznie trzeba być zawodnikiem "liczącym" się :icon_question: Czy starty w zawodach koniecznie muszą kończyć się zwycięstwem :icon_question: Czy nie wystarczy sama adrenalina, sportowa rywalizacja :icon_question: Czy każdy od razu musi być Stochem :icon_question:

Link to post
Share on other sites

Liczący się to nie taki, który wygrywa ale ma realną szansę na wygraną.

W klasie standard nie jest też łatwo, a w open to dopiero.

Przełożyć to można na każdy rodzaj sportu.

Weźmy chociażby piłkę nożną i naszą reprezentację i reprezentację Brazylii.

Niby nasi wyglądają jak mistrzowie, ale nimi nie są.

 

Sam sprzęt to jedno. Umiejętność wykorzystania to drugie.

 

Nie każdy musi być Stochem, ale nie zapominaj, że nawet on od razu nie skakał na najwyższych skoczniach i na super sprzęcie.

Link to post
Share on other sites

No cóż, każdy ma swoje preferencje...

 

Dla mnie liczy się udział w zawodach, podobnie jak dla amatorów maratończyków - dobiec do mety, pokonać samego siebie, swoje słabości, nie ma dla mnie znaczenia zajęte miejsce...

To jest moim zdaniem podstawa zdrowej rywalizacji w sporcie amatorskim...

 

Czy może ze względu na moje poglądy nie będę dopuszczany do udziału w zawodach :icon_question:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Glock od KSC jest bardzo dobry. Sam go miałem i potem sprzedałem Koledze,który rozpoczał z nim starty w IPSCAA.No i niestety sprzet padł a części zamiennych brak i musiał kupic nowa zabawkę. Niestety pierwszym kryterium przy zakupie musi byc dostepność częsci zamiennych.Albo mozliwość zakupienia części wzmocnionych np. aluminiowych zamków, czy też lżejszych np głowic blowback.

Co do wyboru klasy,to ja osobiście cieszę się,ze są chętni do Opena.Bo startuje w niej w Polsce mało zawodników i przydała by sie ostrzejsza rywalizacja. Czołowka rzeczywiscie reprezentuje wysoka klasę. Potwierszają je na zawodach w Polsce i zagranica. Między innymi Koledzy z Klubu Action Air zajeli 1 i 2 miejsce na mistrzostwach europy w Anglii. Regularnie wygrywają też zawody rozgrywane na Słowacji. Ale zawodników w klasie Open jest niewielu,przez co zawsze jest ryzyko,ze ta klasa sie nie otworzy na zawodach(potrzeba co najmniej 5 strzelców).

Edited by sipap
Link to post
Share on other sites

Kolego Taktyczny zadałem sobie trud sprawdzenia jak wygląda to "pełno zapasowych części". To prawda,ze jest troche części. Ale zdecydowana częśc ma status niedostepny.Nie mówiąc juz,ze oferowane części nie pochodza od jakiś dobrych firm. Nie chcę byc źle zrozumiany. Specshop robi świetną robotę,oferuje najwięcej części do pistoletów i ma najwiecej i najczęsciej sprowadza wyroby Tokyo Marui do swojej oferty. Ale spora liczba tych części to słabe chińskie firmy,nie liczące się na rynku replik do IPSC w wersji airsoftowej.

Rozumiem,że zdecydowałeś się na Glocka 17. To naprawdę fajny pistolet(chociaz bardziej do Standardu).Trzeba tylko zwrócic uwagę,że kolimator jest przymocowany do ruchomego zamka i przez to celowanie(szybkie przenoszenie plami z celu na cel) może byc utrudnione.Na PW wyslę Ci jeszcze inne rozwiązanie dotyczące przygotowania klamki pod IPSCAA.

Link to post
Share on other sites

Kolego Taktyczny zadałem sobie trud sprawdzenia jak wygląda to "pełno zapasowych części". To prawda,ze jest troche części. Ale zdecydowana częśc ma status niedostepny.Nie mówiąc juz,ze oferowane części nie pochodza od jakiś dobrych firm. Nie chcę byc źle zrozumiany. Specshop robi świetną robotę,oferuje najwięcej części do pistoletów i ma najwiecej i najczęsciej sprowadza wyroby Tokyo Marui do swojej oferty. Ale spora liczba tych części to słabe chińskie firmy,nie liczące się na rynku replik do IPSC w wersji airsoftowej.

Rozumiem,że zdecydowałeś się na Glocka 17. To naprawdę fajny pistolet(chociaz bardziej do Standardu).Trzeba tylko zwrócic uwagę,że kolimator jest przymocowany do ruchomego zamka i przez to celowanie(szybkie przenoszenie plami z celu na cel) może byc utrudnione.Na PW wyslę Ci jeszcze inne rozwiązanie dotyczące przygotowania klamki pod IPSCAA.

Dzięki wielkie za pomoc. Chodzi mi o to żebym zmieścił się do 2k i ani grosza więcej, a będę kupował dopiero w lipcu bo wtedy będę miał więcej czasu a teraz jest tylko nauka.

Link to post
Share on other sites

Może do lipca trafisz na aukcji lub w komisie jakąś używaną hicape TM (TYLKO TM). Bo i tak większość części na pewno bedziesz wymieniał (zamek, sprężyny, komore BB, ...)

Ja swoją TM kupiłem za 350 na aledrogo, z założeniem że i tak dużo części będe wymieniał. Z orginału zostało niewiele.

 

Link to post
Share on other sites

Może do lipca trafisz na aukcji lub w komisie jakąś używaną hicape TM (TYLKO TM). Bo i tak większość części na pewno bedziesz wymieniał (zamek, sprężyny, komore BB, ...)

Ja swoją TM kupiłem za 350 na aledrogo, z założeniem że i tak dużo części będe wymieniał. Z orginału zostało niewiele.

Wybrałem Glocka 17 od KSC i użytkownik sipap pomaga mi na pw w doborze części do wymiany a tym samym polepszenia osiągów repliki. Temat do zamknięcia

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Odpuść to sobie. Jeszcze raz podkreślam,przy starcie do tej zabawy zwanej IPSC Action Air przy kupnie repliki trzeba przede wszystkim zwrócic uwagę na dostępność częsci zamiennych i magów. W tej chwili NAJLEPSZYM wyborem są repliki: HI-capa 5.1 model Govermant, Glock G17 oraz ewentualnie XDM- wszystkie od Tokyo Marui.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem podaje link do pierwszego w Polsce profesjonalnego sklepu ze sprzętem do IPSC AA. Mozna w tej chwili kupić tam np. Hi-Capę za 700 PLN i te 350 przeznaczyć na dodatkowe 2 magi(też do kupienia w tym sklepie)

Mocna podstawa już wtedy będzie i można z nią juz spokojnie startować w zawodach. Stockowa Hi-capa strzela naprawdę celnie. Potem kupujemy resztę osprzętu: czyli kaburę,pas i ładownice i dopiero wtedy możemy zabrać się za tunning repliki.

Reasumując, droga powinna wyglądać następująco:

1.Kupno odpowiedniej repliki

2. Kupno dodatkowych 2 magów(musimy posiadać co najmniej 3 na początek)

3. Kupno osprzętu-pas,kabura,ładownice,kulki (0.25 lub 0.28),green gaz,olejek silikonowy(b.ważne),jakiś gęściejszy smar.

4. Tunning repliki pod IPSC AA i zgromadzenie części zamienych(przede wszystkim dyszy,szczęk do magów,sprężynek)

 

Tu link do sklepu:

http://mpcustom.pl/

Edited by sipap
Link to post
Share on other sites

Jak widzę jesteś z W-wy, zapraszam więc na co miesięczne zawody na ZKS-ie. Można samemu strzelić,można się poprzyglądać jak inni to robią na żywo.Zapraszam też po skompletowaniu sprzętu na zajęcia sekcji airsoftowej-również na ZKS. Na razie jeszcze strzelamy na powietrzu,a pewnie od października bedziemy trenowali w hali. Chyba,ze mieliśmy okazję już się spotkać.

Link to post
Share on other sites

Zapraszam 13.09(sobota) na strzelnicę ZKS na ul. Marymonckiej, gdzie w godzinach 9.00-13.00 odbędą się Mistrzostwa ZKS-u. W planach 6 torów,więc bedzie sporo strzelania. Zawody będą na poziomie level 1. Czyli dostępne dla wszystkich, bez potrzeby posiadania licencji.

Oczywiście trzeba posiadać jakąś wiedzę na temat strzelania dynamicznego,szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Przypominam ,że każda osoba chcąca wziąć udział w takiej imprezie(nawet jako widz) powinna posiadać okulary ochronne. Bez nich nie będzie wpuszczona na teren strzelania.

Szczególy zawodów, w tym koszta, ilość torów itp.., podam wkrótce.

Zapraszam wszystkich gorąco,nie tylko z okolic Warszawy. Będą ciekawe tory,dobrzy zawodnicy,których podpatrując możemy się sporo nauczyc. Zapraszam też młodych adeptów tego sportu. Będzie startowało sporo młodzieży.

Jednocześnie zapraszam na treningi z sekcją airsoftową ZKS-u. Teraz strzelamy najczęściej w niedziele. Ale wkrótce przenosimy się na mała halę i tam zajecia będą odbywały się w srody i piątki w godzinach 19.00-22.00

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...