Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SVD- przesada?


Recommended Posts

Witam, mam okazje kupienia karabinu SVD z nową lunetą, montażem (też nowy) i pasem nośnym.

Waga: 2870 g,

kolor: czarny,

materiał: niklon i aluminium

rodzaj ognia: pojedynczy

długość lufy wewnętrznej: 600 mm

magazynek low- cap, stalowy

bez blowback'u

550 fps i energia wylotowa to 2,81 J

jeden magazynek w zestawie

 

Warto dla początkującego?

Cena: 599 zł

Edited by DelcikK2
Link to post
Share on other sites

Albo strzela plazmą;)

 

Trochę głupie pytanie. Jeśli to SWD jest w idealnym stanie, to może i warto. A czy dla początkującego... W sensie czy nie za dużo FPSuf? Czy może braku gwarancji i boisz sie, że sam będziesz musiał w niej grzebać?

Link to post
Share on other sites

Bardzo silna replika w rękach niedoświadczonego użytkownika, nie jest bezpieczną repliką.

Dlatego też jeśli pierwszy raz pojawisz się na strzelance mając od razu w rękach replikę bardzo wysokiej mocy (a gdy tylko widzi się nowego ze snajperką, to zaraz idą pytania o fps) to możesz nie zostać dopuszczony do gry.

 

Dlatego też jest to zły wybór, gdyż bardzo prawdopodobnym jest, że tak czy inaczej będziesz musiał kupić inną replikę (typowo jakiegoś polecanego aeg`a z niższej półki), dzięki której będziesz mógł na kolejnych strzelankach pokazać w środowisku, że szanujesz zdrowie przeciwników.

Link to post
Share on other sites

Czemu nie warto?

 

Bo jakbyś zamiast jęczeć "czemu" zadał sobie troszkę trudu i poczytał wiedziałbyś że:

- nie 550 fps czyni snajperkę snajperką. Snajperkę snajperka czynią moc i precyzja i umiejętności.

- za 600 pln to będziesz miał tylko moc a precyzja będzie taka że może w stara z 40m trafisz a nie w to w co celujesz.

- precyzja i powtarzalność strzału będzie cię kosztowała dodatkowe 1400-1800 pln-

- a umiejętności może zdobędziesz biegając ze dwa lata ze zwykłym kałaszem. Może.

 

A i jeszcze trzeba będzie poćwiczyć bo 550efpeesową sprężynę naciągnąć to tez sztuka ;D

 

 

edyt:

 

Stokowe SWD A&K ma podobny zasięg co moje wypieszczone 360 efpeesowe AKSU, tyle że ja z AKSU z 40m osiem z dziesięciu kulek wstrzeliwywuję w puszkę po koli. a z rzeczonego SWD udało mi się rzeczoną puszkę trafić razy trzy.

Link to post
Share on other sites

Nie musisz koniecznie na kazdym psów wieszac. forum jest po to by zadawac pytania i na nie odpowiadac. chodzi o J? myślę ze 2,81J to dużo, ale porownania nie mam bo z fizyki nie jestem najlepszy ale wiem ze 1J to 326,7 FPS a to jest 99 m/s (1 FPS to cos chyba 0,3 metra na sekunde)

Edited by DelcikK2
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...