Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

5.11 - opinie


Recommended Posts

Mam ten model http://www.e-militaria.pl/p-1028/spodnie-taktyczne-511-taclite-pro-pants-oliwkowe-74273190 od paru lat. Polecam. Używam ich na co dzień (kiedyś też podczas grania), jest ok. Żadnych przetarć, dziur.

 

Chociaż gdybym teraz miał wybierać to prawdopodobnie skusiłbym się na

 

http://www.currahee.pl/produkt/spodnie-combat-wr

albo

http://www.currahee.pl/produkt/spodnie-combat-oliwkowe

Link to post
Share on other sites

Szukasz gaci na miasto czy na strzelanie?

 

Mam spodnie i koszulę TDU twill i gacie Jean-cut w ripstopie. Wszystko NYCO 63/35, fabrycznie pokryte DWRem. Jakość jest różna - obydwa TDU mam z Chin i odstających nitek trochę jest, mam też niedokładnie przyszyte "przegródki" w kieszeniach spodni. Natomiast spodnie Jean-cut są wyprodukowane w Kambodży i ich jakości nie mam nic do zarzucenia. Dodam, że TDU w wersji jaką posiadam już zdaje się nie produkują, a oba ciuchy kupiłem na promocjach, w przeciwieństwie do spodni Jean-cut. Tak więc nasuwa się wniosek, że być może trwale poprawili jakość produktów.

Spodnie TDU tyram dzień w dzień od jakichś chyba 2 lat i spokojnie mogę je polecić. Kolor się trzyma (ale trzeba powiedzieć, że piorę rzadko), nic się nie pruje, rzepy i guma w pasie w porządku. Materiał tylko trochę się wyślizgał, ale daje radę. W porównaniu do zwykłych bojówek kroju BDU czy do flecktarna - są wygodne. Nadają się zarówno na strzelanie, jak i do miasta, choć należy pamiętać, że chociaż ucywilnione, to to jednak nad bojówki. W koszuli TDU niestety nie chodzę, niepotrzebnie połasiłem się na promocję (i chyba nie tylko ja :-P ). Spodnie Jean-cut uważam natomiast za rewelacyjne. Klasyczny krój jeansów, ale w ripstopie NYCO, z dodatkowymi, ale nierzucającymi się w oczy kieszeniami, w przypadku przednich również usztywnionymi cordurą. Mam je w kolorze bodaj Navy blue (ciemnogranatowy) i nadają się zarówno do t-shirta, jak i do marynarki. Świetne gacie na miasto do nietaktycznych i średniotaktycznych zastosowań :-P Do lasu się oczywiście nie nadają w ogóle.

Link to post
Share on other sites

Z 5.11 i BHI to chyba było właśnie odwrotnie - na początku jakość była prima sort, a później po przeniesieniu produkcji do Chin zapikowała w dół. O ile spodnie BHI, które mi się trafiły (wersja ITS) była nawet nawet uszyta, o tyle wspominane TDU woła o pomstę do nieba :/

Już nie mówiąc o cyrku z rozmiarówką, która jest mocno... ułomna (sugerowanie się tabelką to błąd. Duży błąd) - wziąłem rozmiar XL wiedząc, że będzie TROSZKĘ za duży. Zamiast sugerowanych ~120cm w klacie, koszula jest dobra na figuranta mającego przynajmniej ze 140-150cm :icon_eek:

Link to post
Share on other sites

No nie wiem, może zrobili kółko? Jean-cut mam ze wszystkich najnowsze i jakość jest naprawdę o wiele lepsza od obydwu TDU. No nic, jak kupię kolejne gacie to się przekonam (o ile nie będą to Vertxy :-P )

Z rozmiarówką spodni nie miałem najmniejszych problemów, ich S-Short idealnie na mnie pasuje. Co do koszuli, to na mnie S-ka też jest trochę luźna, ale odnoszę wrażenie, że tak chyba miało być w tym przypadku. Niestety nie trafia to do mnie, bo oczekiwałem bardziej koszuli niż bluzy mundurowej, więc leży w szafie nieużywana :-(

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...