Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS74U RK-01 [ BOYI ]


Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Panowie! Niech mi w końcu, ktoś przejrzyściej objaśni jak to jest z tymi akumulatorami, do tej repliki. Chodzi mi o to, czy można założyć do niej 7.4v? Czy lepiej tak jak w stocku 9.6v? Rozumiem że 11.1v to duża przesada tak? A i czy coś z hobbykinga dałoby się znaleźć?

Link to post
Share on other sites

Panowie! Niech mi w końcu, ktoś przejrzyściej objaśni jak to jest z tymi akumulatorami, do tej repliki. Chodzi mi o to, czy można założyć do niej 7.4v? Czy lepiej tak jak w stocku 9.6v? Rozumiem że 11.1v to duża przesada tak? A i czy coś z hobbykinga dałoby się znaleźć?

Ogólnie z napięciem jest tak, że silnik pracuje w pewnym zakresie napięć. Im wyższe napięcie tym szybciej się kręci, ale to nie samo napięcie go napędza, a prąd jaki zapewnia ogniwo. W momencie obciążenia baterii (po wciśnięciu spustu) napięcie na niej spada, zależnie od jej wydajności. Im jest ona wyższa, tym mniej spadnie napięcie i tym stabilniej będzie kręcić się silnik. Dlatego kluczową sprawą jest wydajność baterii - prąd jaki jest w stanie zapewnić (pojemność * wartość C). Pakiety LiPo mają przynajmniej o rząd wielkości lepszą wydajność, dzięki czemu takie 7.4 LiPo pracuje równie dobrze co 9.6 NiMH, nie mówiąc już o warunkach zimowych kiedy te drugie tracą parametry jeszcze szybciej i przepaść między nimi a LiPo jeszcze się pogłębia. Dlatego moim zdaniem lepiej trzymać niższe napięcie, ale wysoką wydajność baterii. Ja używałem https://www.hobbykin...RSOFT_Pack.html tego i było bdb.

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

Wymiana kabli, wstawienie mosfetu lepsza bateria i guma to wg mnie norma w każdym chińczyku.

A co do ceny to różnie za kable z mosfetem możesz zapłacić 50-150 zł. Zależy kto to robi i jaki mosfet wstawia.

Jak będziesz chciał robić coś w AKSU to pisz. Fajna zabawka niedawno sprzedałem swoje a w zeszłym tygodniu kumpla tuningowałem.

Co do zjechania zębów tłoka to przy rozsądnym strzelaniu to nic się im nie dzieje.

Ja swojego kałaszka katowałem i nic nie poleciało, oczywiście serie nie trwały np 10 sekund bo maga by mi nie starczyło.

Link to post
Share on other sites

Przynajmniej chłopaki na WMASG-u zawsze pomogą! AKSU miodnie wygląda i po zakupię ją dopieszczę. Jak będę coś przy niej majstrował, to będę wiedział do kogo się zgłosić. A jeśli chodzi o baterię, to wezmę tę co hindus polecił. Wiecie ile taki transport by kosztował? Bo opinie słyszałem różne, a ta tabelka z Hobbykinga trochę pogmatwana... Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

Witam.

Od trzech dni jestem szczęśliwym posiadaczem RK-01 W

Chciałbym w tym poście opisać moje pierwsze wrażenia, bardziej pod kątem wizualnym.

Replika jest moją pierwszą elektryczną pukawką do gier airsoftowych (wcześniej posiadałem agm 003)

Pierwsze wrażenia po wyjęcia repliki z pudełka - wow ale ona fajnie leży w dłoni i jest ciężka.

Rzeczywiście replika ma idealną wagę, bardzo zbliżoną do ostrego odpowiednika.

Niestety gorzej jest ze spasowaniem części i drewnem w wersji real wood. Co do drewna to jest to bardzo słabe jakościowo drewno okryte jakimś słabym lakierem. Górna część chwytu się mocno rusza, tłumik lata jak szalony,

kolba tak samo, magazynek również. Na szczęście wszystkie te wady da się wyeliminować małym nakładem pracy i kosztem, wystarczy trochę pokombinować :icon_wink:. Warto również dodać, że wraz z repliką przychodzi świetny pasek, który jest miłą niespodzianką ze strony chińskiego producenta. Co do awaryjności to wczoraj nagle replika odmówiła mi posłuszeństwa (czyt. nie chciała strzelać), tylko silnik dziwnie chodził i leciały z jego dołu iskry. Tego samego dnia przez przypadek próbując, przyciskając niechcący mocno chwyt pistoletowy replika strzeliła. Owinąłem cały silniczek taśmą izolacyjną, żeby dociskała silnik i na dzień dzisiejszy działa wszystko bez zarzutów. Co do celności i zasięgu to replika mile mnie zaskoczyła. Jej zasięg skuteczni sięga do 50 m i ma bardzo dobre skupienie.

Replika bardzo fajnie wygląda i dobrze się ją trzyma w dłoni. Ma wady jak każdy chińczyk, ale można je łatwo wyeliminować. Gorąco polecam na pierwszego aega !

Pozdrawiam i mam nadzieję, że komuś pomogłem.

Edited by pecet3
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam serdecznie.

 

Panowie powiedzcie czy taki zestaw się nada do mojego RK-01?

 

Lufa: http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=57_88&%20products_id=825

Gumka: http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=57_59&%20products_id=183

Sprężyna: http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=57_62&%20products_id=1203

 

Na chwilę obecną jest to full stock. Chciałbym nieco polepszyć zasięg i celność. Sprężyna 110 tylko po to, żeby zrobić downgrade do około 350 FPS.

 

Z chęcią przeczytam każdą sugestię.

Michał

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...