Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

czy mogę sprowadzić replikę z USA ?


Recommended Posts

Przy okazji - przyjazd rodzinki z repliką może oznaczać komplikacje na lotnisku. I to poważne. Zauważenie karabinka AK w bagażu (nawet repliki!) może sprowokować reakcję służb.

Najbezpieczniej jest wysłać kurierem, bądź ładnie spytać na tej stronie: http://zakupyusa.tdcg.pl/ (obsługiwana przez użytkownika Kosmo na wmasg) czy możesz się "dokleić" do kolejnej przesyłki.

 

I przy drugiej okazji - to ak ebb od cyberguna to prawie na pewno przemianowana replika AK od cymy, a te są dostępne bezproblemowo w polsce.

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites
Przy okazji - przyjazd rodzinki z repliką może oznaczać komplikacje na lotnisku. I to poważne. Zauważenie karabinka AK w bagażu (nawet repliki!) może sprowokować reakcję służb. Najbezpieczniej jest wysłać kurierem, bądź ładnie spytać na tej stronie: http://zakupyusa.tdcg.pl/ (obsługiwana przez użytkownika Kosmo na wmasg) czy możesz się "dokleić" do kolejnej przesyłki. I przy drugiej okazji - to ak ebb od cyberguna to prawie na pewno przemianowana replika AK od cymy, a te są dostępne bezproblemowo w polsce.

 

Bzdura, osobiście przywiozłem M4 ze Stanów w bagażu.

Link to post
Share on other sites

Ja sądze, że jeden celnik z góry założy, że nikt nie byłby tak "głupi" by przewozić broń ostrą w zwykłym bagażu więc to, co widzi to na bank zabawka, a inny założy, że to może być broń i należy to sprawdzić. Celnik/granicznik mógł też pomyśleć, że skoro już samolot z tym przyleciał to znaczy, że bagaż przeszedł jedną inspekcje (w punkcie startu) i skoro nikt nie miał zastrzeżeń to znaczy, że nie trzeba się męczyć.

Link to post
Share on other sites

Ja sądze, że jeden celnik z góry założy, że nikt nie byłby tak "głupi" by przewozić broń ostrą w zwykłym bagażu więc to, co widzi to na bank zabawka, a inny założy, że to może być broń i należy to sprawdzić. Celnik/granicznik mógł też pomyśleć, że skoro już samolot z tym przyleciał to znaczy, że bagaż przeszedł jedną inspekcje (w punkcie startu) i skoro nikt nie miał zastrzeżeń to znaczy, że nie trzeba się męczyć.

 

Sądzisz, że repliki przewozi się samolotem bez uprzedniej zgody ze strony lini lotniczych, kapitana załogi (obowiązkowo) i służb celnych? Ile ty masz lat?

Link to post
Share on other sites

Po robocie zmęczony byłem i teraz widze, że trochę źle zrozumiałem post Tomka (a zrozumiałem tak, jakby opisywał autentyczną historie). Stąd mój nietrafiony komentarz.

 

procedury są bardzo restrykcyjne a próba "przemytu" repliki może się skończyć oskarzeniem o przemyt broni co w przypadku USA może znaleźć finał w Guantanamo :D

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Problem polega na tym, że terroryści starają się wykorzystać każdą lukę, bo przecież odpowiednie papiery można podrobić. Innym problemem jest zamieszanie, które może wyniknąć na lotnisku przy przewozie broni airsoft, służby ochrony są na to wyczulone, bo to może być przynęta terrorystów... W takich sytuacjach zawsze liczą się detale i uznaniowość, jednym słowem sprawa nie jest prosta. Koledzy dobrze podpowiadają żeby kombinować.

Link to post
Share on other sites

Witam moja rodzina mieszka w USA i czy oni mogę mi wysłać beż komplikacji replikę do Polski. Raz miałem sytuację, że chiałem wysłać z tamtą AK-47 EBB cyberguna, a pani na poczcie powiedziała, że nie. Proszę o odpowiedź. Z góry dzięki :icon_smile:

Beeeezdura, nie ma problemu, ichnia poczta nada (trzeba im tylko długo tłumaczyć gdzie to jest, że w Europie, że Poland i Holland to różne kraje etc. :D), nasza przyjmie. Urząd celny też nie robi wielkiego larum, że "broń przemycajo terrorysty!".

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zgadam sie z kolegami wyzej przewiezienie repliki samolotem z ameryki w moim przypadku z kanady dokładnie nie stanowi problemu. Lecz trzeba przejsc osobista kontrole bagazu. W moim przypadku gdy powiedziałem pani z lotu ze mam replike i chce poprosic ohcrone lotniska o kontrole osobista, to mi odmowiła i powiedziała ze nie bedzie problemu. Jakież było moje zdziwienie w katowicach gdy czekałem na bagaz a on sie nie pojawił. Ilosc nerwow ktore człowiek miał była ogromna. Bagaz dostałem 4 dni pozniej rozbebeszony, ale na szczescie z replika w srodku i kartka od CATSA, a tylko dlatego ze zgłosiłem w locie niekompetencje pracownicy. Bo gdyby nie to ze chciałem wezwac ochrone a ona odmowiłą, to replika została by skonfiskowana i znisczona. Wiec niech moja historia na szczescie z happy endem bedzie przestroga i nauczka dla was. Bo ogolnie nie ma problemu z porzewozem repliki poza granice USA oraz Kanady, gorzej jest z przywozem do ww krajów. A nie powiem ze ceny replik i jakosc jest duzo bardziej interesujaca.

Link to post
Share on other sites

Jezeli chodzi o prawo dotyczace asg to tylko chodzi o import do nich. Export jest dla nich mało ważny. Wazne ze wywozimy od nich sprzet asg;) Byle nie przywozic nawet czesci typo hop up, tłoki gearboxy itp. Nic a nic. Bo zostanie skonfiskowane chyba ze posiada sie papiery ze wracajac do polski zabieramy z powrotem replike ze soba. I trzeba jeszcze uzasadnic zabranie repliki np na jakas impreze lub event.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...