Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 456
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Spodziewałbym się raczej że spiłowanie 2 pierwszych zębów tłoka zmniejszy FPS a Ty tym czasem masz 440fps czyli tyle ile m130daje, rozumiem że gdyby nie bore-up to miałbyś 30-40fps mniej, ale tak czy siak, spodziewałem się bardziej jakiejś m140 guardera co najmniej :icon_razz:

Ps. Też wklejałeś dodatkową uszczelkę na głowicę cylindra?

Edited by SlayerASG
Link to post
Share on other sites

SP130 to nie M130. Zapamiętaj to. Gdyby nie spiłowane dwa przednie zęby tłoka i dwa zęby zębatki tłokowej to by było 480-490fps.

Borek CA nie daje raczej nic lub nie wiele 5-15FPS. Przy wyciszonych głowicach nie trzeba nic naklejać, same ich zastosowanie pomaga w AOE. Przy płaskiej głowicy tłoka trzeba kleić.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem mięciutkie kable o żyle 1.5mm (2.2mm przekroju) i też się nie mieszczą, już nie mam pomysłu co z tym fantem zrobić. jakieś pomysły? jaki miedziany przewód o jaki minimalnym przekroju mógłbym wsadzić do repliki z mosfetem do baterii LiPo 7.4V 2000mAh ~15/25C? to najwyżej pojadę do pierwszego lepszego sklepu elektronicznego i po prostu kupie miedziane przewody.

Link to post
Share on other sites

No to ja mam takie i mi się nie mieszczą do chwytu pistoletowego. Silnik wchodzi na chama a jak już uda mi się go wcisnąć to się okazuje że nie mogę zaślepki dociskającej silnik przykręcić. Nawet nie mogę jej włożyć dobrze.

 

Pytanie czy w ogóle można silnik wpychać na chama? Jako że przy tych kablach nie ma ani trochę luzu silnik nie odskakuje od zębatki silnika pytanie czy ew. nie dociśnięcie go do końca a później skorygowanie docisku tą dolną klapką będzie dobrym pomysłem czy też nie?

 

 

To kable które kupiłem:

http://www.rcskorpion.pl/towar/przewod-silikonowy-pradowy-100mm-kw-br/

Edited by SlayerASG
Link to post
Share on other sites

Czy z pracą mojego GB jest coś nie tak? Chodzi mi dokładnie o te nazwijmy to "świsty" przy strzale, jak się wsłuchacie to powinniście usłyszeć. http://w443.wrzuta.pl/audio/1YnvrVZ4DvL/m4a1 . Przyznam się szczerze że już zgłupiałem, nie pamiętam czy przed rozłożeniem gearboxa też był taki dźwięk czy nie. Dziś po raz kolejny rozebrałem gearbox celem sprawdzenia czy aby na pewno jest wszystko ok. Nie zauważyłem nic niepokojącego, wszystko zdaje się być na swoim miejscu. Ktoś mógłby rozwiać moje wątpliwości?

Link to post
Share on other sites

W takim razie pomyliłeś podkładki i zębatka silnikowa jest za nisko dlatego piszczy. Popraw podkładkowanie.

Uprzedzając twoje pytanie odnośnie podkładkowania, to są toturiale na YT i jest ich pełno więc rusz głową. Ten temat nie temu ma służyć.

Link to post
Share on other sites

Słuchaj, jak można pomylić podkładki nie zdejmując ich w ogóle z zębatek? Nie jestem David Copperfield, ani tym bardziej moje M4 żeby poprzestawiały mi się same podkładki, ale ok rozbiorę replikę i zobaczę podkładkowanie. Może jakimś cudem po wymianie prowadnicy i sprężyny muszę też poprawić rzekomo dobre w M4 od EA podkładkowanie.

Edited by SlayerASG
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...