Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 456
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jak dbasz o V2, czyli nie robisz tuningu do pierdyliarda fps i rofu z kosmosu to te gearboxy działają długo i dobrze (zawsze można mblocka/rozparcie gumą zrobić), ale generalnie gearboxy V3 uchodzą za żywotniejsze od V2.

Link to post
Share on other sites

Przymierzam się do zakupu tej emki: http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176&%20products_id=2003

Zamierzam od razu na starcie wcisnąć tam sprężynę 120. W zbrojowni przy zakupie serwis jest za darmo, więc bym skorzystał. Polecacie wymienić coś jeszcze? Zrobiłbym to za jednym razem i byłby spokój. :)

Czy ktoś z was robił na tej replice jakiś poważniejszy tuning i jak się sprawdziła jako baza? Na razie tuningu nie przewiduję, ale fajnie byłoby wiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Co polecacie mi wymienić wedle kolejności w mojej emce od EA ? Jedyne, co było w niej zmienione, to sprężyna na m120 Guardera ( i teraz mam 20m skutecznego zasięgu na 399fps, nie wiem co się dzieje, chce ją odesłać i od razu wymienić parę części ).Zamierzam kupować części od SHS, ale nie wiem, jaką część powinienem wymienić jako pierwszą, a jaką jako ostatnią.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie, problem. Chciałem dobrać się do komory HU i trochę wykrzywiła się i wypadła taka część. Jak ją założyć z powrotem? Czy delikatnie ( praktycznie niezauważalnie krzywa na krańcach blaszka) jest do wywalenia czy będzie działać? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Odwróć upper do góry nogami, wsadź w okienko wylotowe w/w blaszkę. Jeżeli chodzi bez oporów, to gra gitara, jeżeli gdzieś haczy, doginasz, i sprawdzasz ponownie. Generalnie to jest pikuś, wystarczy trochę pomajsterkować z głową.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

Chciałbym replikę wystylizować na M16. Wyszukałem sobie takie części: kolba ( i tu pytanie; czy z zamontowaniem stałej kolby w moim modelu ( M4 z kolbą teleskopową) są jakieś problemy? Trzeba dokupić jakąś część?), FRONT ( pytanie podobne; są problemy z montowniem?). Z góry dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Front powinien podejść, pod brandem pj sprzedawane jest zazwyczaj a&k, więc gwint na delcie powinien pasować, a nawet jak nie będzie pasował, to sobie deltę przełożysz z evo, bo w tym miejscu może być jedyny ból. Żeby założyć stałą kolbę wystarczy zdjąć prowadnicę kolby z kolbą i przykręcić nową, pełną kolbę.

Link to post
Share on other sites

Cześć. W najbliższym czasie mam w planach zakup (może jeszcze w tym tygodniu) M4'ki Ranger SBR od EA. Chciałbym się dowiedzieć czy opłacalny jest tuning Zbrojowni http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176&products_id=2356 ? Praktycznie większość części byłaby wymieniona i do tego jest teraz o 100zł tańszy. Czy dobór części jak również ich jakość jest wystarczająca by zapewnić bezproblemową pracę? Czytałem trochę o tym bore-up ProTech i wiem, że nie jest to najlepsze rozwiązanie lecz później mógłbym wymienić na np. Guarderowski. Czy może lepiej byłoby kupić sprężynę, prowadnicę sprężyny łożyskowaną stalową i do tego tłok. Sprężyna oczywiście 120'stka Guardera, Prowadnica Ultimate i właśnie nie wiem jaki tłok. Poprosiłbym o polecenie jakiegoś, który aktualnie znajduje się w Zbrojowni. Tylko czy warto skoro zakup tych trzech części wyniesie mi ok. 150 zł a tyle właśnie kosztuje dopłata do wersji tuningowanej.

 

Spece od tuningu proszę o pomoc ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Witam!

 

Mam M4 EA CQB-R już od roku. Praktycznie od razu po zakupie poszła na tuning i było wymienione:

- M120

- łożyskowana prowadnica sprężyny

- dysza na różową (bodajże Elemneta)

- gumka HU

- spiłowany ostatni ząb tłoka (jak dobrze pamiętam)

- kable niskooporowe

 

To wszystko śmigało na NiMH 9,6V

 

Na tym zestawie replika uzyskiwała ok. 410 FPS przy bardzo dobrym ROFie.

 

Ostatnio byłem na strzelance w wąwozach, gdzie krew mnie zalewała - ja nie miałem zasięgu, inni za to tak. Kupiłem więc lufę 407mm 6.02mm Guardera (do schowania w tłumiku) i przeźroczystą gumkę Guardera. Przy okazji replika zaczęła szwankować (sieje kulki gdzie popadnie - chyba gumka poszła). Obecnie czekam na kolejkę do "speca" - wymiana lufy, gumki, naprawa, smarowanie GB. Mam więc czas na przemyślenie, czy przy okazji nie zrobić większego tuningu.

 

Co byście polecali? Myślałem, żeby walnąć sprężynę M130, jednak słyszałem już głosy że to by wymagało większych inwestycji w replikę. Zależy mi przede wszystkim na zasięgu i celności, nie ogromnych FPSach.

Fajnie by też było, żeby koszty były w miarę umiarkowane - i tak już przekroczyłem przewidziany budżet :icon_wink: .

 

W perspektywie mam wymianę NiMHów na LiPo, pewnie pójdzie 7,4V.

Edited by Gordon-Lublin
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz zasięg bez podbijania fps to flathop/rhop inna podobna modyfikacja. Na moje oko to wstawiłeś za miękką gumę i za tanią rurę. Guarder to ścierwo nie precka, ich gumka jest ok w replice do cqb.

Na 130 poleci szkielet, bo to jest panie King Arms.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...