Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z celnością mimo dobrych części!


Recommended Posts

Witam.

 

Mam problem z SR25 A&K. Włożyłem w nią lufę Prometheusa 550mm, gumkę zieloną G&G, dystanser typ H, i konwersje Mancraft PDiK. Używam kulek Rocket Platinum 0,30g i Guarder 0,36g. Kulki latają we wszystkich kierunkach, kulka raz podkręca za mocno, raz nie podkręca prawie wcale, raz leci w prawo, a raz w lewo. Wymieniłem dystanser z powrotem na zwykły G&G i jest troszę lepiej, ale to jeszcze nie jest to. Sprawdzałem to na różnych prędkościach wylotowych ok. 750, 700, 600, i 500fps i efekty takie same. Z odległości ok. 60m ciężko trafić w drzewo śr. 1,5m. Czy komora hop up wpływa na celność, czy tylko lufa-gumka-dystanser?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze do takich efpeesów nie dawaj kulek 0,3g, tym bardziej rocketsów. Ja bym próbował czynności w takiej kolejności:

1. Wypucować lufę

2. Sprawdzić szczelność komora-dysza

3. Próbowałbym dorobić własne dystansery na wymiar

 

Gumka też może być kiepska jak na 700fps, może spróbuj z jakąś twardszą?

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze do takich efpeesów nie dawaj kulek 0,3g, tym bardziej rocketsów. Ja bym próbował czynności w takiej kolejności:

1. Wypucować lufę

2. Sprawdzić szczelność komora-dysza

3. Próbowałbym dorobić własne dystansery na wymiar

 

Gumka też może być kiepska jak na 700fps, może spróbuj z jakąś twardszą?

1. Lufa jest nowa, prosto z pudełka, w środku szkło.

2. Jak sprawdzić szczelność komora-dysza?

3. Dystanser lepiej twardszy, czy miękki?

Mógłbyś polecić jakąś dobrą gumkę?

 

Co do kulek, to na tych rocketsach strzelałem ze snajperki, też z Mancraftem, tylko czterotakt, i latały dobrze.

Link to post
Share on other sites

2. Replika do góry kołami, bez magazynka. Na wlot kulek do komory kładziesz kawałek papierka i strzelasz. Jeśli się nie poruszy, jest git. Jeśli podfrunie do góry, masz nieszczelność.

 

Dystanser do takich fps raczej twardy i przycięty na wymiar, żeby nie latał. Skoro Mikadorus mówi że gumka git, to jest to prawda. Ma większe doświadczenie w montowaniu karabinów snajperskich niż ja.

Link to post
Share on other sites

Przyłożyłem też palec do wylotu komory i przy strzale jest z tamtąd podmuch wyczówalny ręką. Jednak czy taka nieszczelność wpływa na celność? Wiem, że w przypadku elektryka wpłynie na fpsy. W przypadku konwersji fpsy nie grają roli bo i tak mam ich w nadmiarze, chodzi tylko o celność.

Link to post
Share on other sites

Przyłożyłem też palec do wylotu komory i przy strzale jest z tamtąd podmuch wyczówalnzłożyli.i. Jednak czy taka nieszczelność wpływa na celność? Wiem, że w przypadku elektryka wpłynie na fpsy. W przypadku konwersji fpsy nie grają roli bo i tak mam ich w nadmiarze, chodzi tylko o celność.

 

Tak wpływa. Poprzez nieszczelność powstaje skok fpsów, co jest przyczyną rozrzutu kulek. Najlepiej na chrono sprawdzić nieszczelność ( duże skoki fps).

Jeżeli to jest ta konwersja mancrafta z gb v2, to dysza w stosunku do gumki może być za krótka. Najlepiej odeślij do nich replikę, żeby ci dobrze ją złożyli.

Link to post
Share on other sites

Ale nawet w Mankrafcie ustawiasz konkretną dawkę powietrza. Jeśli nie ma szczelności to różna ilość działa na kulkę. Stąd ten rozrzut. Jeśli masz dostęp do chronografu, to możesz się o tym przekonać.

Rozwiązaniem może być poprawienie lufy, jak pisze Said, lub włożenie gumki z bardziej mięsistym kołnierzem, powinno złapać szczelność. Co do dyszy to się nie wypowiem, bo nie wiem jak to działa w konwersji. W standardowym elektryku wystarczy dokupić odrobinę dłuższą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...