Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

 

Zwracam się do was z prośbą o radę gdyż chciałbym zmienić coś w swojej pierwszej replice. Zdaje sobie sprawę, że nie jest to sprzęt wysokich lotów i nie można oczekiwać cudów. Może jednak coś dałoby się poprawić dla lepszej zabawy na polu walki :) Liczę, ze podpowiecie co mógłbym zmienić nie wydając przy tym fortuny (powiedzmy, że na tuning chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 250zl).

 

link do repliki:

http://gunfire.pl/product-pol-1152199156-Replika-karabinka-szturmowego-DG05B.html

 

Pozdrawiam,

Szewcu

Link to post
Share on other sites

Zależy na czym ci zależy moc,celność??Nw czy opłaca się to tuningować bo plastikowe to cale .Ale skoro to wsadź tam zieloną gumkę g&g lub niebieskiego madbula ,da ci to z +/- 5-10 metrów zasięgu.Kup batkę 9,6 by był lepszy ROF lub LIPO 7,4.Pomyśl o precyzyjnej lufie jeśli nie chcesz tracić gwarancji sądzę ze ją masz gdyż replika jest nowa na rynku.Jeśli chcesz 400fps to doszczelnij teflonem lub wsadź m120 guardera(choć teraz nw jak z nimi bo podobno są podróbki). Możesz wymienić tłok i głowicę na łożyskowaną lub głowice cylindra z podwójnym doszczelnieniem.

Edited by Rikardo015
Link to post
Share on other sites

Za takie pieniądze kupisz lufę precyzyjną, gumkę hopup i rolkę taśmy teflonowej. Wymiana tych części nie spowoduje utraty gwarancji, a zwiększy - zasięg (kilka metrów), celność (na pewno zauważysz różnicę), FPSy (po uszczelnieniu komory taśmą + reszta części, myślę, że zyskasz około 20/30fps). Jednak najprostszym sposobem na poprawę osiągów jest kupno najlepszych kulek - G&G. Co Ci mogę polecić:

Gumka - zielona G&G

Lufa - W tych tanich nie jestem zbytnio obeznany, ale podobno Guardery i Ultimate sprawują się dobrze

Kulki - Tak jak pisałem G&G, najlepiej waga 0,25g

Link to post
Share on other sites

Skoro nie chcesz grzebać w gb, to w pierwszej kolejności zmienić gumkę na systeme, zielonego g&g lub przezroczystego guardera, do tego teflonfix jeśli będzie wymagany, kup dobre kulki jak g&g i będziesz miał lepszy zasięg i celność. Jak chcesz zmienić lufę to systema lub promyk.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Cześć.

 

Mam pytanie co do tuningu/polepszenia osiągów w replice DG-06b, chodzi mi o poprawienie trochę zasięgu oraz precyzyjności. Koledzy z którymi chodzę na strzelanki, mówili bym wymienił komorę HU, bądź gumkę, preckę jak na początek.

1. Jaką komorę/gumkę HU byście polecili?

2. Jaką preckę byście polecili wsadzić w tą replikę?

3. Czy MidCapy są lepsze od HighCapów?

4. Czy zmiana bateri stockowej na Lipo 7,4V 1000mAh 30c była by dobrą zmianą?

5. Czy warto wymienić stockową sprężynę na sprężynę Guardera/Systemy m110 lub m120?

 

W późniejszych etapach będę myślał o zamianie wszystkich części wewnętrznych (ale to tak po trochu).

 

Z góry dziękuję za pomoc. :icon_smile:

 

#edit

z góry przepraszam, jeżeli jest już temat o tuningu repliki dg06 (używałem opcji "szukaj", ale nic mi nie znajdywało).

 

 

Połączyłem

S1

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Koledzy z którymi chodzę na strzelanki, mówili bym wymienił komorę HU, bądź gumkę, preckę jak na początek.

 

W późniejszych etapach będę myślał o zamianie wszystkich części wewnętrznych (ale to tak po trochu).

Już rzeczy z pierwszego zdania będą droższe od tej "repliki"

Druga sprawa, to brak sensu wkładania jeszcze większej ilości kasy w plastikowego gnata. Koszty przekroczą cenę fajnej repliki 1 klasy pokroju KA czy G&P.

Link to post
Share on other sites

Cześć,

chciałbym sobie zakupić w końcu pierwsza replikę elektryczną. W oko mi wpadła replika DG-06, bądź CM16 od G&G. Razem z repliką chciałbym nieco zwiększyć precyzję repliki. Na początek chciałbym wymienić gumkę/komorę HU oraz lufę precyzyjną.

Trochę poszperałem na forach oraz różnych sklepach z częściami do replik i z dostępnych wybrałem taki zestaw:

- komora HU: Full CNC M4 HopUp Gen. 2 od AirSoftPro, bądź od King Arms (ponoć robią świetne komory)

- gumkę czarną Systemy.

- lufę precyzyjną od Madbull'a.

Czy takie zestawienie pomogło by mi w zwiększeniu precyzyjności/powtarzalności strzału?

Mam około 1000zł do wydania na replikę + ewentualny tuning, więc jak macie jakąś inną propozycję co by lepiej by się sprawdziło za podobną cenę to z chęcią bym się z nią zapoznał.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, gdybym wstawił preckę od Guardera 509mm + tłumik dźwięku by zakryć preckę wziekszyło by to jakoś zasięg? Czy jest to wgl opłacalne?

 

 

#edit

Jeszcze jedno pytanie czy taki zestaw by do siebie pasował i czy szkielet wytrzymał np m130/m140 guardera?

Tłok SHS, Zintegrowany zespół cylindra SHS, Głowica tłoka Ultimate.

Edited by buuu92
Link to post
Share on other sites

Verb007 a w m4 Cymy mógłbym ładować komorę/gumkę HU i preckę?

 

A ta replika od KWA nadaje się do lasów? I jak bym zmienił od razu w niej gumkę na Systemy i np lepszą sprężynę tak by miał mniej wiecej ~400fps to ten gearbox wytrzyma?

Edited by buuu92
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...