Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ochrona oczu - Wiley


Recommended Posts

ostrzegam przed SG-1 - paruja jak cholera - wsciec sie mozna :?

 

natomiast WileyX Sabre (nie wiem czemu nazwane na military.pl - Navy Seal) sa warte wiele - pomijajac fakt, ze dwie pary takowych sciuralem. Jedne zarysowaly sie gleboko, po upadku na lodzie (okulary akurat trzymalem w reku), a drugie pekly na pol podczas "fikolkow" na polgonie, kiedy wisialy w woreczku na oporzadzeniu.

Link to post
Share on other sites

Hargin wszystko zależy od tego jak używa się sg-1. Po pierwsze to podstawowym czynnikiem który powoduje parowanie to syf po wewnętrznej stronie szkieł a drugim i najpowszechniejszym czynnikiem to zbyt mocne dociskanie sg-1 do twarzy. Zresztą jak to nie wystarcza zawsze można przyciąć zewnętrzny ząb ogumienia i go wyjąć ponieważ nie traci się osłony którą w tym momencie stanowi rama okularów. Innym patentem jest woda z mydłem jedno przemycie od wewnątrz i problem z głowy. A porównując Sabre do Sg-1 to tak jak porównując ATARI do PC, wiesz inna rama słabsza mniej elastyczna, ogólnie sabry są starszymi okularami. Pozdrawiam, Say!

Link to post
Share on other sites

Zakładanie gumki to ostateczność jest jeszcze ten drugi sznurek za pomocą którego można spokojnie regulować dopasowanie okularów do twarzy. Zresztą samą gumkę też można poluzować ale nie w tak precyzyjnym stopniu jak ten wązki sznureczek który może być regulowany na głowie a żeby regulować gumkę to trzeba zdjąć okulary. Pozdrawiam, Say!

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z tobą w 100% Ogólnie wiley-e są systemem który jest naprawde niezłym i wartym swojej ceny. Ja też miałem problemy z tym iż te okularo-gogle parowały, wynikało to z tego iż nie wiedziałem jak je dopasować do twarzy poprostu ścisałem na maksa. Po kilku zaparowaniach pokombinowałem z tym sznurkiem i efekt był całkiem zaskakujący i zadowalający, tak jak pisze Dzikki tym większa wilgotność powietrza tym oczywiście wiley`e będą szybciej parowały ale cóż żyjemy w takim fajnym kraju gdzie są jeszcze 4 pory roku :wink: Ogólnie okularki się sprawdzają i polecam wszystkim, chyba jest to jedyne polskie forum na którym tak szczegółowo został omówiony temat tych okularków. Jak macie jakieś wątpliwości apropos sg-1 to piszcie śmiało.

Link to post
Share on other sites

Gogle Bolle X800 by nie parowały trzeba zrobić pewien patent z ustawieniem szkieł (inne Bolle parują), każde gogle UVEX'a parują jak diabli (trzeba dać im chwile czasu albo zmieniać często szkła).

Co nie paruje - maska paintball'owa z wiatraczkiem przykładowo, gogle z zamontowanym wiatraczkiem np ESS'y.

 

Jednak SG1 mają duża przewagę - po pewnym czasie zapomina się, że ma się je na twarzy. Aha , no i można je nosić na ulicy normalnie.

Link to post
Share on other sites
Gogle Bolle X800 by nie parowały trzeba zrobić pewien patent z ustawieniem szkieł (inne Bolle parują).

Mam X500, miałem X800. Jak dla mnie te drugie o wiele szybciej i nieporównywalnie mocniej parują. X500 mają podwójną szybkę i to zmniejsza ten efekt.

Moja żona biegała w zwykłych defenderach z pojedynczą szybką i na parowanie również nie narzekała.

X800 wziął ode mnie mój brat. Teraz ma już X500 (chociaż głównie dlatego, że w X800 pękła oprawka w miejscu mocowania "gumy").

 

Wiele zależy od konkretnej osoby. To, że mojej małżonce "defendery" nie parują, to nie znaczy że na mnie nie będą...

 

X500 są debest... :)

 

Ich cena na MG jest lekko przegięta... :?

 

 

P.S. A w ogóle temat nadaje się do "Mundur i oporządzenie".

 

-

Link to post
Share on other sites

A mi czasem X800 paruja zwlaszcza jak oddycham przez usta to rozgrzane powietrze idzie do gory na wewnetrzna strone szybki. Oprocz tego malego mankamentu jestem z nich b zadowolony. Tak wiec dzikki jaki masz patent na ustawienie szybki w X800?

Link to post
Share on other sites

wyjmij szybke

masz teraz w rękach szybkę i ramkę

wciasnij szybke, ale tak żeby krance opierały się na tyxh dwu "kulkach" po bokach :) . U mnie dział bardzo dobrzew takie ustawienie, jescze się nei zdazyło, zeby mi gogle zaparowały

Link to post
Share on other sites

dzieki za rady :)

 

heheh :)

 

okularow wileya uzywam od prawie roku wiec raczej wiem czym sie je je ;)

 

1. SG-1 - dawno wywalilem uszczelke przy okularach,a to na niewiele sie zdalo. Paten z mydlem stosuje od dawna i tez dupa. O wycieraniu sciereczka hygroskopijna nie wspomne. Niestety ich konstrukcja ogranicza przewiew powietrza pomiedzy skora, a okularami i beda parowaly nadal

 

2. Sabre - to okulary, SG-1 w zasadzie gogle. Ale pisalem o Sabre w kontekscie przydatnosci do ASG. Mi zaparowaly tylko raz jedyny, jak byly nowe. Poznie ZERO problemow z tym zjawiskiem (a uzywalem ich zarowno w ciezka zime, roztopach - jak i podczas pierwszych parnych upalnych dni)

 

3. X800 - mi parowaly tak samo, ale w ich przypadku pomagalo nacieranie szkiel ludwikiem lub mydlem. Tez ulamalo mi sie mocowanie trzymajace gumke (cale szczescie nie w stopniu uniemozliwiajacym uzywanie),

Link to post
Share on other sites
wyjmij szybke

masz teraz w rękach szybkę i ramkę

wciasnij szybke, ale tak żeby krance opierały się na tyxh dwu "kulkach" po bokach :) . U mnie dział bardzo dobrzew takie ustawienie, jescze się nei zdazyło, zeby mi gogle zaparowały

Hehe niezly plan, co prawda u mnie 1 "kulka" juz dawno polamala sie i zaginela w boju ale to moze byc dobra opcja :) Thx.

Link to post
Share on other sites

...nosze SG-1 - paruja, nie paruja, paruja i nie paruja.... sa i tak 100 razy mniej parujace niz X800 - generalnie Panowie musicie pamietac, ze parowanie waszych okularow/gogli tez ma zwiazek z wydalaniem potu przez dany organizm...

Inaczej jak ktos produkuje wiadro potu na godzine, a inaczej jak kieliszek :wink:

Link to post
Share on other sites
wyjmij szybke

masz teraz w rękach szybkę i ramkę

wciasnij szybke, ale tak żeby krance opierały się na tyxh dwu "kulkach" po bokach :) . U mnie dział bardzo dobrzew takie ustawienie, jescze się nei zdazyło, zeby mi gogle zaparowały

 

ale wypadywuje czasami

mozna przetrzec co jakis czas ta nasaczona szmatka co jest dolaczona do masek gazowych

u mnie (poce sie bardzo) dziala w 95% i gogle raczej nie paruja

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o srodki anti-fog'owe to polecam "chemax 2 " ( do nabycia w zasadzie w kazdym wiekszym optyku ). Likwiduje efekt mgly na szybie gogli ( przy intensywnym poceniu sie moze za to pojawic sie efekt splywania skroplin po szybie )

 

Co do tematu glownego to moim zdaniem kazda przeslona miedzy okiem a materią o wysokiej energi kinetycznej jest wyjatkowo wskazana. Osobiscie nie wyciagal bym raczej wnioskow czy te gogle/okulary sa lepsze od innych na podstawie zdjec, bo zapewne kazdy producent potrafilby skompletowac odpowiedni material "marketingowy" popierajacy wyzszosc jego produktu nad innymi. Co sie liczy to parametry balistyczne gogli i komfort ich uzytkowania. O ile pierwsza rzecz nalezy do obiektywnych i jest mniej wiecej standaryzowana, o tyle druga jest subiektywna.

 

A zdjecia ( i za ich znalezienie naleza sie podziekowania Dzikkiemu ) są dobra ilustracja dla koniecznosci przestrzegania zasad BHP (w naszym przypadku) w ASG.

 

Pozdrawiam,

 

Smoczy

Link to post
Share on other sites
Jesli chodzi o srodki anti-fog'owe to polecam "chemax 2 " ( do nabycia w zasadzie w kazdym wiekszym optyku ). Likwiduje efekt mgly na szybie gogli ( przy intensywnym poceniu sie moze za to pojawic sie efekt splywania skroplin po szybie )  

 

 

a jak wplywa ten preparat na szkla?? bo niektore preparaty (szczegolnie te 'samochodowe') potrafia drakonsko porysowac powloki

 

w ulotce dolaczonej do Wileyow mozna wyczytac, ze wiekszosc anti-fogow to poprostu srodki na bazie mydla. Nawet polecaja uzywanie samego mydla, zamiast preparatow

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...