Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Witam, który wybrać na początek ?


Recommended Posts

Witam drodzy żytkownicy forum, czy możecie doradzić mi którą replikę wybrać na początek przygody z ASG ?

Dodam jeszcze że ma to być karabinek który pomoże mi ogarnąć "rolę" snajpera czyli szturmowy w wersji z dwujnogiem i ew. lunetą/kolimatorem. Mój budżet to około 650zł na sam karabonek.

Oto linki :

http://gunfire.pl/pr...l?rec=101801105

http://gunfire.pl/pr...ego-JG1038.html

http://gunfire.pl/pr...inu-JG1438.html

http://gunfire.pl/pr...1226-JG080.html

liczę że dobrze wybrałem :icon_smile:

Edited by pitter97
Link to post
Share on other sites

3 pierwsze repliki pod względem technicznym to dokładnie to samo.

4 ma też GB v.3 i też jest od JG.

Bierz co chcesz, co ci się najbardziej podoba wizualnie.

Lepiej G36 niż Siga bo łatwiej o magi i można używać magów od M4/M16

Link to post
Share on other sites

Niema to jak uważać się za snajpera ze względu na podpięty dwójnóg i lunetę. Tylko kiedy przychodzi strzelić na snajperską odległość to zaczyna się maniakalne wymachiwanie giwerą, żeby jedna z 50 kulek posłanych z chińskiej rury trafiła w cel.

Zamiast zabaweczek proponuję kupno części.

Link to post
Share on other sites

To zamias marnować kase na badziew z którego, jak sam mówisz możesz przestać korzystać (bez tuningu repliki szybko to zrobisz), wydaj te pieniądze na lufę z gumką. Już masz nieporównywanie większe korzyści niż noszenie optyki na stock chinolu.

Link to post
Share on other sites

Uwielbiam parasnajperów z parasnajperkami.

Leżą sobie tacy, celują przez lunetki (dodam, że najczęściej tanie i badziewne), a ja tylko hyc! Szybko się przemieszczam i zanim mnie lunetką namierzy (a pole widzenia wąziutkie) to ściągnę go moją Cymką 028.

Fajne uczucie, gdy koleś, który pozuje na snajpera zostaje zaciukany jedną z najtańszych replik elektrycznych (w dodatku mającą jakieś 4 czy 5 lat).

Link to post
Share on other sites

Rób jak chcesz, ale parasnajperka to nie snajperka. Snajperstwa się tym nie nauczysz (przynajmniej w mojej ocenie) bo nie będziesz miał przewagi zasięgu, mocy (a trzeba wiedzieć kiedy można nacisnąć spust), celności i słabej szybkostrzelności.

Lepiej dokup do tego szturmiaka porządną lufę i gumkę - to Ci da chociaż celność - zamiast lunety (która pewnie i tak będzie tania i badziewna). Na odległość 30, 40 czy 50 metrów można celować bez optyki (i mówi to człowiek noszący okulary korekcyjne), a co Ci po lunecie skoro replika nie będzie miała celności by posłać kulkę tam, gdzie celujesz? Lunete kalibruje się na powtarzalne strzały. Każdy strzał powinien lecieć w "środek krzyża", a jak Ty skalibrujesz lunete skoro jeden strzał poleci w lewo, drugi w prawo, trzeci w lewo, czwarty w górę itd?

Link to post
Share on other sites

Dobra inaczej, takowy karabinek miałby mi posłużyć do zapoznania się z rolą snajpera i o nic więcej, nie mam zamiaru się wykłucać z Wami bo jesteście już doświadczeni a ja zielony :icon_smile:, chciałbym się również dowiedzieć czy te repliki co wysłałem będą sie do tego nadawały, nie mam za dużych funduszy więc jestem mocno ograniczony, a bycie snajperem mie zawsze jarało, oczywićcie wumiana lufy i gumy to podstawa.

Edited by pitter97
Link to post
Share on other sites

Repliki, które podlinkowałeś jak najbardziej się nadają na szturmiaki. Do snajperstwa bez tuningów się nie nadadzą - bez wywalenia kasy na prec-lufę, gumkę, mocniejszą sprężyne (a więc pewnie i mocniejsze bebechy) jedyne co będziesz miał ze snajperstwa to celowanie przez lunetę (a o tym już się wypowiadałem).

Link to post
Share on other sites

Proszę bardzo:

-Mb01/Bar10 300-400zł

-Konwersja Mancraft 550zl

-Reduktor 190zł

-Adapter na kapsuły Co2 (względnie butla Co2/HPA) ok 100 zł

-Komora PDI 300zł

-Lufa Promyk 250 zł

-Gumka i inne pierdoły ok 150zł

-Luneta 200-300zł

-względnie tłumik 100zł

------------------------------------- Razem ok 2340zł+koszta wysyłek i robocizna (bo pewnie sam nie poskładasz ^^)

 

Dalej chcesz "sniperke"?

Link to post
Share on other sites

Zostań przy szturmiaku. Aeg na początku daje dużo więcej możliwości. Z podanych przez Ciebie, wszystko prezentuje podobny poziom. Ja wziąłbym siga-a, ale to tylko kwestia gustu.

Jeszcze kilka lat temu snajperstwo w as było drogie, ale osiągalne. Obecnie jest teoretycznie trochę tańsze, bo mamy większy wybór części. Kiedyś jednak przeciętny aeg miał ~300fps. 360 to już był poważny tuning. Wtedy snajper mający 550-600fps, mógł uzyskać realną przewagę. Obecnie szturmowe aegi, często osiągają 450-500fps, więc uzyskanie nad nimi realnej przewagi jest naprawdę bardzo trudne.

Kup aega, jeśli po czasie poczujesz potrzebę, zrób tuning, zainteresuj się maskowaniem i snajperz do woli.

Link to post
Share on other sites

Replika karabinu snajperskiego to nie zawsze karabin snajperski w realiach asg.

Jak już wspomnieli poprzednicy powinieneś - a wręcz w niektórych środowiskach jest to wymagane - rozpocząć od uniwersalnej repliki niższej mocy. Później, gdy poznasz swoje aktualne preferencje, i zdolności będziesz mógł inwestować w konkretnym kierunku, w którym będziesz wiedział, że się sprawdzisz.

I przy okazji, odnośnie twojego zainteresowania Barettem M82 - wiem, że ta replika daje +100 punktów do lansu - warto jednak zwrócić uwagę, że na realnym polu walki drużyna snajperska wyposażona w ww. wkw w razie wykrycia, i wycofywania się z pozycji w pierwszej kolejności porzuca właśnie M82, jako za ciężki.

A w drużynie snajperskiej jest dwóch ludzi, a nie ty sam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...