Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Boyi rk-02 zacina się


Recommended Posts

Witam. Kupiłem kilka dni temu rk-02 od Boyi i mam malutki problem, a mianowicie przy ustawieniu na pojedyncze strzały (o ile dobrze to nazwałem) replika co jakiś czas się zatnie, czyli jak naciskam na spust, to słychać tylko odgłos spustu, a cały mechanizm nie pracuje. Jak przełączę na tryb save, a następnie wróce do trybu pojedynczego strzału nadal jest zablokowana. Dopiero przejście na "serie strzałów" i powrót na pojedynczy strzał pomaga. Piszę, ponieważ nie znam się na tym kompletnie, i nie wiem, czy nie odsyłać ją na gwarancje, ponieważ nie jest to jakoś mega uciążliwe, bo tak jak napisałem wyżej wystarczy przełączyć się na tryb serii, a następnie wrócić do pojedynczego i jest ok. Korzystam z kulek 0,25g PREMIUM [P&J]. Bateria i gumka HU w stocku. Z góry dzięki za porady :icon_smile:

Edited by Danonek122
Link to post
Share on other sites

Eh żadna sprężynka. Albo nie na ładowałeś baterii lub jest ona padnięta. Jeśli zmienisz ją na li po 7,4 problem zniknie. Zębatki zatrzymują się w złym miejscu i od ciągają przerywacz który podnosi kostkę stykową

 

Edited by blackblut
Link to post
Share on other sites

Jaką polecacie ładowarkę i baterię do mojej repliki? Ze schematami mosfet nie chcę się bawić, bo się na tym nie znam i najlepiej by było gdyby obeszło się też bez wymiany silnika. Swoją drogą, to jaki jest koszt nowego silnika i czy poprawi On osiągi repliki? Z tego, co czytałem na forum, to warto zmienić gumkę hu, lufę precyzyjną i ładowarkę razem z baterią, a resztę olać, bo nie ma to większego sensu.

Link to post
Share on other sites

Batka lipol szukaj na modelarskich bo po co płacić 40 zł więcej w sklepie asg.

Masz 2 opcje 7,4v (mniejszy rof ale nic nie walnie) 11.1v (większy rof w sumie kosiarka będzie ale z tłokiem i zębatkami może być cienko przy długich seriach)

Guma zielona G&G albo systema czarna.

Precka zależy ile masz na to kasy.

Silnik GFC polecam jeśli nie chcesz pakować tam więcej niż m130 to HiSpeed i masz dobrą bazę pod tuning.

 

Ja bym na początku zmienił gumę HU

Kable na głośniowe

Mosfet

Baterie

Silnik

Preckę

 

I masz fajną porządną giwerę z ładnym rofem i zasięgiem

 

A co do mosfeta podeślij komuś replikę żeby wstawił Ci jakiś od siebie nie polecam GETA za dużo spalonych widziałem.

Link to post
Share on other sites

Jaki będzie koszt zrobienia tego wszystkiego, co mówisz? A jeśli oleję mostef i kable, to jaką baterie kupić, tak żeby w miarę możliwości zapewnić większy rof i optymalną pracę silnika, tak, aby nie wyżyłować podzespołów? Wracając do tematu, to co konkretnie muszę zrobić, żeby replika się najzwyczajniej w świecie nie zacinała? Sama bateria wystarczy, czy silnik też będzie konieczny?

Edited by Danonek122
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam dokładnie ten sam problem z moją RK-02, przyszla w ost. piątek do mnie (od taiwangun). Nie widziałem żadnych wcześniejszych tematów opisujących ten problem.. Narazie będę starał się wyczuć kulkę i strzelać pojedynczymi strzałami na full auto. Później batkę wymienię i mam nadzieję, że pomoże..

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Odkopuję. W RK-02 z drugiej ręki z minimalnym przebiegiem tłok zacina się w tylkej pozycji. Wyeliminowałem problem batki, bo po podłączeniu do cymki hula aż miło. Nie jest to kwestia dokręcenia silnika, bo po odłączeniu go od gb zasuwa godnie. Przy próbie uruchomienia układu grzeją się i batka i kable napięcia i silnik, który nie może sobie poradzić z przeciągnięciem tłoka (charakterystyczne cykanie, stukanie, jak zwał tak zwał). Stąd moje pytanie - czy jest to wina tłoka, czy coś innego, np. za mocna sprężyna? RK jest stockowe, na naładowanej do pełna batce da się oddać kilkanaście strzałów i tyle. Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...