Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika na początek


Recommended Posts

Witam ! Troszkę już szukam repliki idealnej na początek, idealnej dla mnie, lecz nie mogę się na jakąkolwiek zdecydować. Mam zamiar wybrać się do Jar-Mixu, ale pomyślałem, że najpierw zapytam Was. Mój budżet to 500 zł, lecz jeśli doradzicie mi jakąś replikę za 800 zł (to już jest MAX), która będzie zdecydowanie lepsza i kupowanie tej za 500 zł nie będzie opłacalne, to jestem gotów dozbierać tyle. Repliki, które miałem na oku to: G36C od JG lub GFC (replika ta została mi polecona w sklepie, jako dobra na początek) oraz (już z tych droższych) eMki od Specna Arms. No i znów, w przypadku Specny nie wiem która będzie najlepsza. Bardzo Was proszę, doradźcie mi co wybrać !

Link to post
Share on other sites

G36 bierz od JG lub GFC oraz cymy. Boya odpuść. Pytanie brzmi, co chcesz kupić? G36/M4/AK czy replikę, która strzela i wszystko jedno jak wygląda. Jak chcesz G36 to warto dołożyć do Aresa. Jak chcesz ak to masz od boya lub cymy właściwie wszystkie dobre.

Emki jak już napisano specna będzie ok, która wersja to już bez różnicy.

Link to post
Share on other sites

Tak jest to "Chińczyk" lecz mogę śmiało polecić mam SA-B03 a to że musisz wymienić kilka części wewnętrznych to chyba wiesz. Z resztą w każdej replice II klasy trzeba coś niecoś wymienić.

 

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites
(...) Z resztą w każdej replice II klasy trzeba coś niecoś wymienić. (...)

Bez przesady, nie koniecznie na samym początku, a jeśli już to co najwyżej gumkę.

Osobiście na początek niczego nie wymieniałem, a strzelałem z:

- M14[CM],

- M14 Veteran [G&G],

- G36K[JG] (tuning do 430 fps, po 1.000 kulek),

- MP5SD6[JG] (tuning do 420 fps, po trzech latach),

- MP5K[Galaxy] (po ok 10.000 kulek wymieniona gumka),

- RK01[bOYI],

- MP40[sRC],

- MP40[AGM] (po 1.000 kulek wymieniona lufa na 6,03 komora z AK i gumka).

Każda z tych replik (za wyjątkiem SRC) strzelała przyzwoicie po wyjęciu z pudełka - może mam szczęście... :icon_wink:

 

Ps

Ostatnio zafundowałem moim replikom LiPo 7,4V.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Ma chyba najsłabszy gearbox v.3, przycisk zwolnienia sprężyny lubi się psuć i jeszcze blowback obciążający baterię...

Kolejny cwany który sprawdza pobór prądu w replikach z i bez BB. Nie znasz się to się nie wypowiadaj... Mam mp5 która działała ponad rok z BB, w lutym bodajrze został wykastrowany i replika chdzi bez niego. Nie widzę ŻADNEJ różnicy...

Btw, widzę że jesteś tak obeznany w temacie, że nie masz pojęcia o tym że w boyiu, ktoś kto sądzi że BB zjada mu zasilanie, może odłączyć go wykręcając 1 śrubę...

przycisk zwolnienia sprężyny lubi się psuć? Świetny argument, lepiej brać JG/GFC gdzie ten przycisk nie działa z założenia producenta.

 

 

Bez przesady, nie koniecznie na samym początku, a jeśli już to co najwyżej gumkę.

Osobiście na początek niczego nie wymieniałem, a strzelałem

....

Każda z tych replik (za wyjątkiem SRC) strzelała przyzwoicie po wyjęciu z pudełka - może mam szczęście... :icon_wink:

 

Można śedzieć pod włoską restauracją i zeskrobywać ptasie kupy z parapetu zamiast jeść dobry makaron. I to, i to, da się przęłknąć to co za różnica?

Chińskie repliki trzeba poprawiać, bo nigdy nie chodzą jak powinny i nigdy nie należy satysfakcjonować się tym że wogóle kulki lecą.

 

Polecam bardziej Boyi z tymi kilkoma poprawkami, niż przestarzałe, kiczowo się prezentujące JG.

Link to post
Share on other sites

Łożyska, smary i wykonać podkładkowanie zębatek. Wszystko u miejscowego magika od replik ;)

 

Edit. Hmm, co mogę jeszcze polecić w twoim budżecie - pisałeś o Specnie. Mam, na początek jednak bym nie polecił. Teochę za dużo do poprawiania, co podwyższa koszty, ale potem repliczka staje się bardzo przyjemna. Nawet lepsza od sporego % replik emek z 1 klasy ;)

Co dalej.. właśnie testowane przeze mnie już ponad 2 lata mp5 cymy, model 0.41 lub 0.49 jeśli chcesz BB. Tutaj kuleje szybkostrzelność. Wymiana zębatek na HighSpeed załatwia sprawę, ewentualnie elektryka na niskooporową. To drugie rozwiązanie nawet przydatniejsze moim zdaniem.

Trzecia replika, rodzina AK Boyi, do zrobienia to samo co w G36 tej firmy.

We wszystkich replikach dobrym zagraniem byłaby wymiana gumki jak pisał Powała.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

G36 bierz od JG lub GFC oraz cymy. Boya odpuść. Pytanie brzmi, co chcesz kupić? G36/M4/AK czy replikę, która strzela i wszystko jedno jak wygląda. Jak chcesz G36 to warto dołożyć do Aresa. Jak chcesz ak to masz od boya lub cymy właściwie wszystkie dobre.

Emki jak już napisano specna będzie ok, która wersja to już bez różnicy.

 

co do G36 od JG to mogę się podpisać - korzystałem i na początek dobry sprzęt

zastanów się tylko nad tym czy wolisz długą czy krótszą G36C

długa to większa celność ale serio jest długa i potrafi przeszkadzać w lesie

Link to post
Share on other sites

G36 jest dostępne w trzech wersjach:

- G36 długie, mało mobilne wiosło, jedyna zaleta to najlepsze skupienie,

- G36K moim zdaniem wersja najbardziej uniwersalna, mobilna,

- G36C najbardziej mobilna wersja, idealna do CQB, dla mnie paskudny obrzyn przypominający futurystyczną broń z Wojen Gwiezdnych.

Bebeszki takie same we wszystkich trzech wersjach (różnice w jakości zależą od producenta), różnica w osiągach minimalna, praktycznie bez znaczenia.

 

Ps

Linki podane wyłącznie poglądowo.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Najlepsza z giet to Ares, potem jego kopia od Boyi, następnie gietka Cymy i na końcu niczym się nie wyróżniające, ale zdatne do użytku JG oraz GFC.

Tylko pamiętaj o tych kilku poprawkach w Boyi, bo inaczej pewnie napsuje Ci nerwów.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Ares jest jednak troszkę za drogi, biorąc pod uwagę, to, że muszę dokupić akumulator + ładowarkę. Wezmę Boyi i powymieniam to co trzeba. Koło 15 jadę do Jar Mixu.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Buniek, to zależy od upodobań.

Miałem w ręku kilka replik z EBB - nie moje, tylko strzelałem na próbę - jak dotąd jedyna która miała przyzwoity efekt, to MP40[sRC] (moja własna) ale i tak sprzedałem, jednak EBB w AEG-ach to niestety ersazt... :icon_confused3:

Link to post
Share on other sites

Kurde, naprawdę dzięki za takie zainteresowanie tematem i odpowiedzi :maniak_OK:. Nie spodziewałem się, że aż tak mi tu wszystko rozpiszecie... Co do EBB to dla mnie to nawet +. Akumulatory można kupić 2 i zmieniać co jakiś czas. Zresztą w G36C od BOYS łatwo jest EBB wyłączyć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...