Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ciężkie początki...


Recommended Posts

Witam jestem nowy na forum. Założyłem tu konto aby dzielić się swoimi poglądami na dany temat powiązany z airsoftem oraz pytać społeczność w razie nie pewnosci. Otóż, jak w temacie pisałem chciałbym zacząć przygodę z ASG i mam dylemat nie wiem czy kupować ta wersję repliki http://www.military.pl/httpd_users/m/military/prod/military.pl/smith-wesson-m3000-short-pistolet-cs4-1000-kulek-0-12-g_10511t czy tą http://www.military.pl/httpd_users/m/military/prod/military.pl/smith-amp-wesson-m3000-shotgun-asg-328-fps_3269t

Szukam także broni pobocznej, jednak cena robi różnice a z kolbą się podobno lepiej celuje...

Wiec tu was proszę o pomoc

Pozdro Graffich :icon_biggrin:

Edited by Graffich
Link to post
Share on other sites
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nawet fps dokladnie nie napisane ale 100m/s no chyba 60m to nie poleci.Lepiej z kolba stanowczo.Na bron boczna wez elektryka cm.030 dzis od kumpla kupilem i kulkami 0.20g leci ladnie na 25m.Szczerze lepiej kup to

http://azteko.pl/shotgun-long-003-agm-p-5705.html

Narazie niedostepne ale warto.Moze moj model byl taki ze 0.20g kulka 50 m leciala idealnie prosto(mierze wszystko na podstawie dzialki 55m)

Link to post
Share on other sites

OK dzięki. Sam myślałem o zakupie tego z kolbą ale co ja się znam.. Dobrze powiedziałeś bo w sumie mogę sobie uzbierać kiedys na nowa broń poboczną :icon_biggrin:

 

AGM 003... Miałem zamiar kupić ale od dawna nie ma więc chciałem znaleść odpowiednik :icon_biggrin:

Chyba poczekam jeszcze do końca czerwca, bo w tajwangunie podobno już ma być :icon_smile:

 

PS. Jeśli chdozi o elektryki, Dredziu (gosciu który posiada kanał na yt o tematyce ASG. Pewnie wielu z was go zna) mówił, że od razu po zakupie elektryka należy kupić lepszą baterie. I pytanie do was. Czy tak zrobic?

Edited by Graffich
Link to post
Share on other sites

Przy zakupie pierwszego AEGa trzeba kupić lepszą baterię i lepszą ładowarkę, bo te z zestawu są słabe. W takim zestawie, baterie nie trzymają napięcia, a ładowane są po 8 i więcej godzin.

 

Ale od początku - napisz ile kapusty możesz przeznaczyć na start, a ja ci powiem co możesz za to kupić.

Link to post
Share on other sites

Czas użyć przygotowanej w notatniku odpowiedzi! (trochę okroje)

 

Jako, że są wakacje i nowi zasypują mi rubrykę "ostatnio na forum"... przygotowałem krótki post którego wkleje w każdy temat i co najwyżej podkreślę najważniejsze informacje.

 

(1)Jeżeli podlinkowałeś shotguna:

-jeżeli nie jest to agm003 i kosztuje mniej niż 100zł to skasuj go z głowy.

-jeżeli jest to agm003 to:

 

*1) Sprawdź czy jest dostępny

*2) Sprawdź jaki to sklep, jeżeli airsoft-guns/extreme to szukaj dalej gdzie indziej

 

Jeśli masz już agm003 który jest z polecanego sklepu i dodatkowo jest dostępny... możesz iść dalej.

-Jest to najtańsza sensowna replika sprężynowa, oraz właściwie najtańsza cokolwiek warta replika w tym sporcie.

-W momencie zepsucia/uszkodzenia kupujesz nową

 

Co do niej kupić:

-kulki 0.23 DOBREJ FIRMY

-dodatkowe magazynki np z taiwangun'u

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

(4)

Najtańszy sensowny spring: AGM003

 

Lista replik (kolejność wg. ceny) które musisz zobaczyć jak wybieram Ci co masz kupić:

 

1) AGM003

2) CYMA CM.030 (glock) oraz odmiany też od cymy.

3) Mp5k od galaxy, wersja jaka chcesz.

4) cm0.28/31 od cymy, w każdym wariancie byle nie cm028s bo kolba połamie się od byle szarpnięcia

5) G36 od JG/GFC, każda wersja

6) Sg550 Jg

7) Aug JG z metalowym gb

:icon_cool: M4 i podobne od SpecnaArms, każdy wariant

 

Dalej już zaczynają się repliki o których "nowy" nie powinien myśleć.

 

(5) Jeżeli zaczynasz i chcesz mieć mundur:

 

Armyworld.pl szukasz flectarna itd...

 

(6) Jeżeli nie pomyślałeś o ochronie oczu:

 

Kup okulary uvexy jakie chcesz nawet te za 20zł.

 

 

 

Ps.

Swoją drogą jak to rozbuduje dorzucę linki i dopiszę coś na temat każdej repliki z linkami do głównych tematów to mogę liczyć na umieszczenie tego jako poradnik? Nie mam dużo do roboty a prościej wkleić link do tego typu poradnika niż pisać każdemu "nowemu" to samo... Poradnik Logana nie jest na tyle zwięzły żeby nie zostały pytania typu: czy to: (tu replika) jest dobre na start?

Liczę na odpowiedź :maniak_usmiech:

Edited by LastSniper
Link to post
Share on other sites

To tak.. 100zł no i tak ew. parę złotych wiecej. Może będziesz sie śmiał ale nie chce wydać kasy zeby rzucić w kąt replikę. Oczywiście 100zł na główną broń.

 

A niby z czego miałbym się śmiać? Sam wiele lat temu zaczynałem od tego, że miałem 200 PLN na wszystko.

 

Cały numer polega na tym, że im mniej wydasz na broń główną, tym szybciej "rzucisz ją w kąt", bo zabawa ci się nie spodoba. Można przypisywać sprężynie jakiś etos, ale prawda jest taka że sprężyna ma bardzo niewielkie szanse w starciu z aegiem. Zwłaszcza od czasu, kiedy upowszechniła się niezła chińszczyzna za 500-600 PLN, czyli od mniej więcej 5-6 lat.

 

Jeżeli miałbym dzisiaj wybierać replikę za 100-200 PLN, to wybierałbym między tym:

http://www.taiwangun.com/shotgun-m58a-ee?from=listing&campaign-id=19

http://forum.wmasg.pl/topic/58136-oficjalny-strzelba-m58-double-eagle-de/page__hl__+de#entry1949816

 

a tym:

http://www.specshop.pl/index.php?cPath=22_241_46&sort=2a&filter2=1&filter_id=10

 

lub tym:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_47&products_id=680&name=KJ-Works_-_Ruger_MK_1

 

Shotgun wygląda efektowniej i jest trochę tańszy, ale pewnie dość szybko się posypie. Krótka od TM nada się do zabawy, dopóki nie pozbierasz na coś lepszego, a potem będziesz mieć niezawodną broń boczną.

 

Ruger zaś to klasyka klasyków. Prymitywny, brzydki i skuteczny. Sam mam takiego i do dzisiaj leży w szafie, czekając na lepsze czasy (tj. kiedy wreszcie kupię do niego nowego maga), ale w początkach mojej kariery to było coś. Nad TM ma taki plus, że nie trzeba go przeładowywać po każdym strzale. Wady takie, jak w każdym krótkim gaziaku - trzeba kupować gaz, zawodny w niższych temperaturach, tak sobie celny.

 

Moim zdaniem poniżej tej granicy nie warto schodzić. Zakładam, że szukasz czegoś, żeby popykać sobie z kolegami w wakacje w pobliżu domu. Jeżeli tak, to każda z tych giwer powinna się sprawdzić, o ile kumple nie będą mieć aegów. Wtedy to możesz ich tylko wyciągnąć na nocne strzelanie.;p

Link to post
Share on other sites

Po jakiego grzyba nowemu replika za 700 zł jak nie orientuje się czego naprawdę chce? Zrobić listę dla niepełnosprytnych do 2000zł? Ja nie widzę sensu.

Jestem na tym forum codziennie i jakoś przez ostatni tydzień nikt nie chciał repliki droższej niż 500 zł...

 

Mój zbiór ma 26 punktów, wkleiłem ogólniki.

Edited by LastSniper
Link to post
Share on other sites

Po jakiego grzyba nowemu replika za 700 zł jak nie orientuje się czego naprawdę chce? Zrobić listę dla niepełnosprytnych do 2000zł? Ja nie widzę sensu.

Jestem na tym forum codziennie i jakoś przez ostatni tydzień nikt nie chciał repliki droższej niż 500 zł...

 

Mój zbiór ma 26 punktów, wkleiłem ogólniki.

 

Jak ktoś ma tyle pieniędzy, to nadal nie rozumiem dlaczego "nie powinien myśleć" o replice powyżej 700zł. Jeśli ktoś chce czegoś więcej niż przeciętnego chińczyka, to po prostu nie rozumiem czemu ma się ograniczać.

Nie twierdzę, że twoje rady są złe, zakładając, że ktoś ma do dyspozycji 700 zł. Niemniej jednak, stwierdzenie, że nowy nie powinien myśleć o wydaniu powyżej 700zł jest bzdurą totalną. Są ludzie, którzy wiedzą czego chcą. A porządny sprzęt w razie czego zawsze można odsprzedać.

Swoją drogą, to że ktoś ma 2000zł do wydania na sprzęt, nie musi czynić go bardziej sprytnym od kogoś kto ma 100zł, więc nie wiem, czemu komuś takiemu poradnik miałby się przydać mniej....

 

Do autora: posłuchaj rad Wacola, bo są sensowne.

Link to post
Share on other sites

Jak wiedzą czego chcą to nie założą tematu tylko poszukają już założonego o danej replice.

Jak ktoś nie potrafi sam pomyśleć i poszukać tematu a ma zamiar kupić replikę za 1000zł to musi być bardzo bogaty i nierozgarnięty i trzeba mu pomóc się dookreślić.

 

Jak pomożecie zrobić listę do 1000zł to będę wdzięczny, według mnie replik do tej kwoty będzie za dużo bo każda z reguły jest już porządna.

 

Ps. Przerobie to zdanie, jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za porady. Teraz wiem co kupić, gdzie kupić i co zrobić. Jeżeli jeszcze Wam się chce to możecie napisać inne wskazówki.

Pozdro

 

Gdy już po zakupie tego pierwszego AGM003 i boczniaka będę miał kasę, pozwolę sobie na jakiegoś AEG'a.

Link to post
Share on other sites

Moja wskazówka to nie używaj takich dziwnych słów jak "boczniak" bo zaraz się ktoś przyczepi :P

 

Odłożyłbym kupno broni krótkiej i przeznaczyłbym te pieniądze na jakieś akcesoria do długiej np. magazynki, lepsza ładowarka i akumulator ;)

Link to post
Share on other sites

Ja bym nie kupował shotguna i boczniaka tej klasy naraz. Może 8-10 lat temu miałoby to sens, ale teraz to w szkoda pieniędzy moim zdaniem. Podczas gry skuteczność będzie porównywalna, a obydwa mają na tyle mało fps, że krzywdy też nikomu nie zrobisz. Weź kup jedno z tych i zacznij odkładać kasę na aega. Najniższy przedział cenowy za zabawkę wartą inwestycji to 350-450 PLN.

 

Moja wskazówka to nie używaj takich dziwnych słów jak "boczniak" bo zaraz się ktoś przyczepi

 

Ja to z kolei jestem ciekaw, ilu tych nawiedzonych obrońców puryzmu językowego nigdy nie użyło takich słów jak "mag", "batka", "loł", "pin", "kamizela", "plejt", "pegaz", "kamel" i wielu, wielu innych nie do końca poprawnych wyrażeń.;]

Link to post
Share on other sites
(...) Ja to z kolei jestem ciekaw, ilu tych nawiedzonych obrońców puryzmu językowego nigdy nie użyło takich słów jak "mag", "batka", "loł", "pin", "kamizela", "plejt", "pegaz", "kamel" i wielu, wielu innych nie do końca poprawnych wyrażeń.;]

Na pewno masz rację, ale skąd to się wzięło? Stąd, że od początku tolerowało się "nowomowę", choć jest zastrzeżone w regulaminie, iż nie należy jej używać. Osobiście jakiś czas temu "walczyłem z boczniakiem", ale w końcu zostałem "zakrakany", "zmyto mi głowę" i dałem sobie spokój. Jest mi coraz bardziej obojętne jak kto pisze, tym bardziej w dobie dysgrafii, dysleksji i "dysmyślności".

A szkoda, język polski jest na prawdę bogaty.

 

Przepraszam za offtop.

Link to post
Share on other sites
Ja to z kolei jestem ciekaw, ilu tych nawiedzonych obrońców puryzmu językowego nigdy nie użyło takich słów jak "mag", "batka", "loł", "pin", "kamizela", "plejt", "pegaz", "kamel" i wielu, wielu innych nie do końca poprawnych wyrażeń.;]

 

Lepiej nie pytać :F

 

Ja to z tym nie walczę, ale mam w pamięci paru czepialskich. Szkoda "nerw" :icon_wink:

 

EOT

Link to post
Share on other sites

Zamiast inwestować w tę sprężynę jakieś gigantyczne środki, to lepiej dokup 1-2 magazynki i resztę odkładaj na docelową replikę. Nie kupuj i nie mocuj żadnych szyn, bo masz teraz ważniejsze wydatki, a poza tym i tak nie masz niczego, co mógłbyś na nich zamocować. A poza tym jakie "części" planujesz do niej kupić?

 

"Pasek na szyję" nazywa się zawieszeniem. Jego zakładanie jest barbarzyńsko proste i nawet średnio rozgarnięty szympans to ogarnie, więc nie bój nic. W necie masz mnóstwo zdjęć, jak się do tego zabrać.

 

Póki co ogranicz się do repliki, ochrony oczu i kulek. Jeżeli zostaną ci jakieś środki, to pomyśl o mundurze. Kwestia priorytetów. Nie kupuj bajerów, gdy brakuje ci podstawowego wyposażenia.

Link to post
Share on other sites

Dobrze ujęte ''Nie kupuj bajerów, gdy brakuje ci podstawowego wyposażenia.''

Okulary mam atestowane. Mundur też się znajdzie bo mam pełne szafy ( większość moich krewnych robiła w wojsku). Nawet repliki hełmu się znajdą :icon_smile:

Więc tak: AGM003 + kulki , robię sobie zawieszenie, zbieram na AEG. :icon_biggrin:

Edited by Graffich
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...