Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

replika za ok. 100zł


Recommended Posts

Witam!

 

Chciałbym za niedługo rozpocząć moją przygodę z airsoftem. Mimo skaładania od ok. 6 mieś udało mii się uskładać tylko 200zł na rozoczęcie zabawy :/. Wiem że ochrona twarzy i oczu jest najważniejsza i wybrałem sobie taki zestaw: http://gunfire.pl/product-pol-1152200465-Maska-Ventus-Eco-IT.html i http://gunfire.pl/product-pol-1132531989-Okulary-bezbarwne.html . Do tego kulki za ok. 20 zł, więc na sam sprzęt zostaje mi 150zł. Zstanawiałem się więc na 3 pozycjami:

 

1. Baretta M9 od STTi (GG vs CO2) http://www.taiwangun.com/replika-m92f-m9-heavy-weight-gas-pistol-stti?from=listing&campaign-id=19

2. Shotgun 003 od AMG (short vs long) http://www.taiwangun.com/shotgun-long-003-agm?from=listing&campaign-id=19

3. Jakkaś plastikowa replika od wella albo cymy

 

Od razu mówię, że czytałem poradniki, porównania oraz opinie na temat tych modelii (wszystko głównie z tego forum), ale z każdym kolejnym artykułem mam co raz większy mętlik w głowie i ostatecznie "wiem, że nic nie wiem" :(

 

Zaznaczam, że nie wiem jak długo będę się strzelał, a kupuję sprzęt za namową kolegii (ma jakiegoś elektryka), który zbiera ekipę do ASG (będie nas ok. 4 - mało, ale zawsze coś). Jeśli ekipa nie wypali to proń pewnie będie służyć do strzelania w butelki :D.

 

Co polcacie Maniacy? Które z nich wybrać? A może coś jeszcze innego?

 

Pozdrawiam i czekam na pomoc

some1free

 

Aaa... czytałem też że nie ma dobrych replik za ok. 100 zł i jestem tego świadom, więc nie potrzebuję odpowiedzi , że za 100 zł to nie ma sensu w cokolwiek inwestować i lepiej jeszcze dozbierać, wolę zacząć już teraz z jednym z w/w.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Some1free

Link to post
Share on other sites

Odpowiem ci jednym zdaniem. Nie ma. Oczywiście oprócz pompki od AGM.

 

Witam!

 

Chciałbym za niedługo rozpocząć moją przygodę z airsoftem. Mimo skaładania od ok. 6 mieś udało mii się uskładać tylko 200zł na rozoczęcie zabawy :/. Wiem że ochrona twarzy i oczu jest najważniejsza i wybrałem sobie taki zestaw: http://gunfire.pl/pr...tus-Eco-IT.html i http://gunfire.pl/pr...-bezbarwne.html . Do tego kulki za ok. 20 zł, więc na sam sprzęt zostaje mi 150zł. Zstanawiałem się więc na 3 pozycjami:

 

1. Baretta M9 od STTi (GG vs CO2) http://www.taiwangun...&campaign-id=19

2. Shotgun 003 od AMG (short vs long) http://www.taiwangun...&campaign-id=19

3. Jakkaś plastikowa replika od wella albo cymy

 

Od razu mówię, że czytałem poradniki, porównania oraz opinie na temat tych modelii (wszystko głównie z tego forum), ale z każdym kolejnym artykułem mam co raz większy mętlik w głowie i ostatecznie "wiem, że nic nie wiem" :(

 

Zaznaczam, że nie wiem jak długo będę się strzelał, a kupuję sprzęt za namową kolegii (ma jakiegoś elektryka), który zbiera ekipę do ASG (będie nas ok. 4 - mało, ale zawsze coś). Jeśli ekipa nie wypali to proń pewnie będie służyć do strzelania w butelki :icon_biggrin:.

 

Co polcacie Maniacy? Które z nich wybrać? A może coś jeszcze innego?

 

Pozdrawiam i czekam na pomoc

some1free

 

Aaa... czytałem też że nie ma dobrych replik za ok. 100 zł i jestem tego świadom, więc nie potrzebuję odpowiedzi , że za 100 zł to nie ma sensu w cokolwiek inwestować i lepiej jeszcze dozbierać, wolę zacząć już teraz z jednym z w/w.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Some1free

Tak z ciekawości ile masz lat że za pół roku naoszczędzałeś 200 zł?

Bo ja mając 5 lat za pół roku miałem więcej niż ty.

Edited by Taktyczny Tricerxd
Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawości ile masz lat że za pół roku naoszczędzałeś 200 zł?

Bo ja mając 5 lat za pół roku miałem więcej niż ty.

Za 2 tygodnie będę miał 25 lat, a oszczędzenie 200zł na pierdoły może mi zająć nawet rok, a wiesz dlaczego? Bo jutro trzeba iść do dentysty, bo niedługo trzeba zmienić okulary, bo za miesiąc przegląd w aucie trzeba zrobić, bo auto trzeba zatankować, bo kumpel ma urodziny więc chociaż flaszkę trzeba kupić, bo sam mam urodziny więc trzeba coś postawić na stół itd. itd.

Jak byłem w liceum to oszczędzenie 200zł na pierdoły zajęłoby mi mniej niż pół roku, ale jak się człowiek robi starszy to zaczyna rozumieć Rodziców, którzy nie chcieli kupić dziecku rolek i hulajnogi mimo, że obie te rzeczy są "tanie".

To, że zadałeś takie pytanie i tak się pochwaliłeś udowodniło, że jesteś albo bachorem albo starcem - albo jeszcze nie dojrzałeś albo już dziecinniejesz na starość. Dojrzałym i dorosłym człowiekiem na bank nie jesteś.

 

A i jak się nie znasz to nie doradzaj. Twój post oryginalnie brzmiał:

Odpowiem ci jednym zdaniem. Nie ma.

Dopiero jak MrMCET i po chwili ja napisaliśmy o pompce AGMu edytowałeś post - śmiem twierdzić, że chciałeś wyjść na wielkiego guru, ale Ci nie wyszło.

Edytuj: literówka.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

2. Shotgun 003 od AMG (short vs long) http://www.taiwangun...&campaign-id=19

Jeszcze odniosę się do kwestii, którą pogrubiłem. Obie wersje wewnętrznie są takie same. To jaką wersje wybierzesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Wersja z kolbą jest dłuższa, wymaga trochę dłuższych rąk by wygodnie się przeładowywało, ale w zamian daje lepszą stabilizację przy celowaniu i strzelaniu. Krótsza wersja jest lepsza do budynków - łatwiej nią manewrować w ciasnych pomieszczeniach czy przejściach. Najfajniej byłoby gdybyś mógł "przymierzyć" obie, zobaczyć z której wygodniej Ci się strzela. Może popytaj na podforum śląskim (jest na WMASG takie podforum) kiedy gdzieś w Twojej okolicy będzie strzelanie, przejdź się i popytaj - może ktoś będzie miał longa i może znajdzie się short i sobie zobaczysz, który jest bardziej odpowiedni dla Ciebie.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Uważam, że long jest wygodniejszy, nie tylko ze względu na stabilizację przy celowaniu, ale przeładowanie nie powoduje utraty celu z oczu i linii ognia. Na pewno długość rąk ma tu znaczenie, ale to musiałby być prawdziwy krasnal albo karzełek żeby mieć trudności z przeładowaniem longa.

Natomiast short jest zdecydowanie wygodniejszy w CQB i łatwiej się go transportuje ze sobą, jeśli służy jako broń zapasowa.

Kiedyś Errhile podesłał mi link do małego plecaczka do którego można było przytroczyć strzelbę, ale gdzieś mi "wcięło" link.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Przytroczysz do każdego plecaka z taśmami kompresyjnymi. Albo z Molle po bokach / na wierzchu, jeśli tylko masz pokrowiec typu kołczan.

 

Ja osobiście biegam z Essential Pack'iem od Tasmanian Tiger, i jedyne, czego mi brakuje, to lepsza wentylacja pleców... szczególnie teraz latem.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za radę, martwi mnie jednak fakt, że kolega ma elektryka i raczej z shotgunem mam marne szanse... :( No i nadal nie wiem, czy wersja z kolbą czy bez... 13 zł różnicy między tymi wersjami daje już 2 paczkę kulek... Należę też do niewysokich osób (160cm)

 

Mógłby mi jeszcze ktoś powiedzieć dlaczego NIE pozostałe opcje?

 

Dziękuję i pozdrawiam

some1free

 

Tak z ciekawości ile masz lat że za pół roku naoszczędzałeś 200 zł?

Bo ja mając 5 lat za pół roku miałem więcej niż ty.

 

Jestem w gimnazjum, a zbierałem tylko z tego co sam zaoszczędziłem. Dotatkowo często kasa zammiast do odłożenia na ASG szła na kino, lody itp.... :)

Edited by some1free
Link to post
Share on other sites

To pomyśl nad oszczędzaniem/zarobieniem. Za około 300.- zł kupisz już sensownego AEG-a, z którym będziesz mógł "powalczyć".

 

Jeśli chodzi o pozostałe opcje, to pomysł "klamki" nie jest najlepszy, bo na broń główną mniej się nadaje niż shotgun. Inne plastikowe repliki w ogóle sobie odpuść, bo nimi dalej rzucisz nisz strzelisz.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Jestem w gimnazjum, a zbierałem tylko z tego co sam zaoszczędziłem. Dotatkowo często kasa zammiast do odłożenia na ASG szła na kino, lody itp.... :icon_smile:

Piwo. Spoko, każdy normalny Cie rozumie.

 

Jeśli chodzi o pojedynek z AEGiem może być ciężko, ale nie możesz sie poddawać - musisz wypracować sobie własną metodę walki. Z AEGiem jest prosto - jak u Ruskich - Huraaa i za rodinu! Wpieriod! Czyli naprzód, szybko i cały czas strzelać. Z shotgunem w ten sposób nie powalczysz, ale nikt nie broni Ci ukryć się i czekać, oddać strzał i uciekać. Można wiele zdziałać za pomocą metody "kryjówka, dwa strzały, ucieczka, nowa kryjówka, dwa strzały...". Większość przeciwników po pierwszym strzale się ukryje, po drugim zacznie rozglądać w Twoim kierunku. W momencie gdy Ty będziesz spylał on będzie się powoli podnosił z trawy. Oczywiście jeśli nie dostał pierwszym lub drugim strzałem.

Link to post
Share on other sites

Raczej zależy mi na nabyciu repliki jeszcze w tym miesiącu, bo w wakacje może będziemy się już strzelać. Dodatkowo wiem, że są problemy z dostępnością AMG 003, a jakieś 2 dni temu się pojawił na tajwnagunie.

 

Mam też dylemat, czy z moią niewielką postacią (160 cm) dam radę z wersją z kolbą?

 

A co sądzicie o wybranej przezemnie ochronie oczu i twarzy, maska i okulary powinny razem wytrzymać mimo braku norm?

 

Do tego mam jeszcze bluzę od munduru niemieckiego. To chyba dobry komplet na początek?

Link to post
Share on other sites

Zestaw do ochrony buźki:

http://gunfire.pl/product-pol-1152200998-Maska-typu-Stalker-szara.html

 

I coś z tego

 

http://gunfire.pl/search.php?filter_traits%5B6691%5D=&filter_price=&filter_text=uvex&filter_bestseller=&filter_promotion=&filter_instock=&filter_producer=

 

 

I strzelba ACM i masz przyjazny początkującemu zestaw. Choć chłopaki też mają rację że sensownie będzie pozbierać jeszcze kasy i kupić elektryka (powiedzmy mp5 galaxego czy cymę 028)

Link to post
Share on other sites

czytałem o przypadkach koniecznści posiadania protezy w młodym wieku po strzelance ASG, więc wolałbym ziwestować w maskę.

 

Opinie o podlinkowanych okularach były bardzo pozytywnie, więc myślę, że będą OK w połączniu z stalową siatką. Wiem, że na takowej siatce kulki się rozryskują, ale sądzę, że rozłupana i tym samym spowolniona kulka powinna zostać zatrzymana przez w/w okulary, a me gałki oczne powinny czyć się bezpiecznie.

 

Dziękuję za wswzelaką pomoc! Na razie idę przespać się z tematem, pewnie wrócę jutro ew. pojurze.

 

Dobranoc!

some1free

Link to post
Share on other sites

Opinie o podlinkowanych okularach były bardzo pozytywnie, więc myślę, że będą OK w połączniu z stalową siatką. Wiem, że na takowej siatce kulki się rozryskują, ale sądzę, że rozłupana i tym samym spowolniona kulka powinna zostać zatrzymana przez w/w okulary, a me gałki oczne powinny czyć się bezpiecznie.

 

Tak, ten zestaw zadziała, ale będzie niemiłosiernie niewygodny. Trudno, będziesz miał motywację do oszczędzania na coś wygodniejszego :D

Link to post
Share on other sites

M9 STTi też nie jest złym pomysłem, ale popatrz na ceny gazów - jeśli 13 złotych za kolbę do AGMa rozpatrujesz w kategorii 2 paczek kulek, to cena jednej butli to już hoho :icon_razz:

Generalnie gazowe lepiej spisują się jako boczniaki. A jak już będziesz na etapie boczniaka, to może i coś z wyższej półki i z blowbackiem - lepiej zostać przy pompce.

Bo ja mając 5 lat za pół roku miałem więcej niż ty.
No to się cieszymy, że miałeś/masz dobre dzieciństwo. Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

czytałem o przypadkach koniecznści posiadania protezy w młodym wieku po strzelance ASG, więc wolałbym ziwestować w maskę.

 

Opinie o podlinkowanych okularach były bardzo pozytywnie, więc myślę, że będą OK w połączniu z stalową siatką. Wiem, że na takowej siatce kulki się rozryskują, ale sądzę, że rozłupana i tym samym spowolniona kulka powinna zostać zatrzymana przez w/w okulary, a me gałki oczne powinny czyć się bezpiecznie.

 

Dziękuję za wswzelaką pomoc! Na razie idę przespać się z tematem, pewnie wrócę jutro ew. pojurze.

 

Dobranoc!

some1free

Zestaw podlinkowany przez Arenda jest na prawdę niezły. Nie obawiaj się o rozpryskujące się o siatkę kulki, maska nie chroni oczu, tylko twarz poniżej oczu, więc nic Ci nie grozi.

Osobiście do ochrony twarzy używam od kilku lat szala, jest mięsisty i dobrze amortyzuje postrzały. Mimo kilku trafień nie straciłem jeszcze ani jednego zęba. Jest zdecydowanie wygodniejszy od "stalkera", nigdzie nie uwiera, nie obciera i nie czuję się w nim jak Hannibal Lecter... :icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Weź sobie tego shotgana do tego rockety premium albo PJoty 0.25. 11zł paczka 2k kulek, niczego tańszego nie kupuj!

 

Prawda jest taka, że podczas strzelanki najbardziej liczy się sposób podejścia wroga (często najlepsze jest czołganie), potem jako taki zmysł taktyczny (wychylić się i strzelić czy czekać na lepszy moment), następnie brak strachu (nie wychylę tylko głowy, bo dostanę w czapę!) i zdecydowanie (wychylasz się i paf/paf/paf, ucieczka i zmiana pozycji) a na samym końcu dobra replika :icon_razz: :icon_razz: (przede wszystkim celna).

 

Większość gier toczy się na dystansie 30-40 do 50 metrów i tutaj każdy stockowy elektryk daje radę, pompka też powinna. Wynalazki typu CM121 (30m~zasięgu) mogą być za krótkie na las, do CQB jak znalazł.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...