Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy zestaw z mb-01 jest dobry na początek?


Recommended Posts

Witam,

Od dość dawna interesuje mnie kupno karabinka ASG.Kilku moich dobrych kumpli ma repliki za około 200-300zł niby szajs ale coś tam strzela.Mam zamiar za 2 tyg. kupić zestaw http://www.taiwangun.com/zestaw-snajperski-3-w-1-mb-01-black-well?from=listing&campaign-id=19

a za około 2 miesiące zacząć tuningować.Więc zadam kilka pytań.

 

Czy ta replika nadaje się do tuningu za około 1000zł wliczając w to replike?

Czy okulary uvex za 50zł wytrzymają strzał z tej repliki w stocku z mniej niż 10m?

Jakich kulek używać?

Czy jest w miarę wytrzymała nie rozleci sie przed tuningiem?

Czy przez uszczelnienie teflonem traci sie gwarancje?

Jaki to wgl ma zasięg w stocku? Nie chce żeby mnie CYMY za 200 zł biły przed tuningiem.

Jeżeli pojechał bym na strzelanke to mam szanse w stocku?

 

Z góry mówie że strzelałem z cm028 i rk-02 oraz z jakieś taniej snajperki chyba mb-06 oraz kilku karabinkach za 200zł i najbardziej podobało mi sie strzelanie z snajperki i oczywiście najwięcej trafień miałem więc i tak nie kupie AEGa.

Link to post
Share on other sites

kup sobie lepiej zwykłego warriora :) taiwangun wbrew swojej nazwie sprzedaje głównie chińszczyznę :P i o ile repliki mają ok to wszelkiego rodzaju zestawy, akcesoria, cześci tuningowe to syfy.

 

co do tuningu to skoro masz tysiaka to kup tego warriora za 300, a następnie porzadną lufę (promyk/km ok. 300) i gumke hop-up. jak wszystko ładnie zlozysz to powinno ci wyjść około 500 fps nawet. czyli w okolicach 65-70 metrow zasiegu

Link to post
Share on other sites
(...)

Czy ta replika nadaje się do tuningu za około 1000zł wliczając w to replike?

 

Nie.

 

Czy okulary uvex za 50zł wytrzymają strzał z tej repliki w stocku z mniej niż 10m?

 

Tak.

 

Jakich kulek używać?

 

G&G 0,25/0,28.

 

Czy jest w miarę wytrzymała nie rozleci sie przed tuningiem?

 

Nie/Tak na dwoje babka wróżyła.

 

Czy przez uszczelnienie teflonem traci sie gwarancje?

 

Nie.

 

Jaki to wgl ma zasięg w stocku? Nie chce żeby mnie CYMY za 200 zł biły przed tuningiem.

 

Taki sam jak inne stockowe repliki 30-40 m.

 

Jeżeli pojechał bym na strzelanke to mam szanse w stocku?

 

Jako snajperka, nie.

 

Z góry mówie że strzelałem z cm028 i rk-02 oraz z jakieś taniej snajperki chyba mb-06 oraz kilku karabinkach za 200zł i najbardziej podobało mi sie strzelanie z snajperki i oczywiście najwięcej trafień miałem więc i tak nie kupie AEGa.

 

Błąd w rozumowaniu.

 

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

kup sobie lepiej zwykłego warriora :icon_smile: taiwangun wbrew swojej nazwie sprzedaje głównie chińszczyznę :icon_razz: i o ile repliki mają ok to wszelkiego rodzaju zestawy, akcesoria, cześci tuningowe to syfy.

 

co do tuningu to skoro masz tysiaka to kup tego warriora za 300, a następnie porzadną lufę (promyk/km ok. 300) i gumke hop-up. jak wszystko ładnie zlozysz to powinno ci wyjść około 500 fps nawet. czyli w okolicach 65-70 metrow zasiegu

Przecież mb-01 to warrior.... I tak to właśnie jest jak nowy doradza nowemu :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Przecież mb-01 to warrior.... I tak to właśnie jest jak nowy doradza nowemu :hahaha:

Niestety Erkiii tak ma... To nie pierwszy taki Jego post. Szkoda komentować... :icon_confused:

 

Jeszcze znalazłem takie coś http://gunfire.pl/pr...rowego-A-K.html która replika jest lepsza?

 

Jeśli wybór należałby do mnie, wybrałbym A&K.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Ty czegoś nie rozumiesz.... Chcesz mieć snajperkę, czy coś co ją przypomina? Ja wiem, grasz w CS-a i zawsze na start kupujesz "AWP", z tyłu na zeszycie od niemieckiego masz napisane "Łan szot, łan kill" i wogóle jesteś pro uber "sniper" ale jeśli nie masz do wydania przynajmniej 1500zł (podkreślam przynajmniej!!!) to nie masz sensu nawet zaczynać cokolwiek składać bo nie przewyższysz zasięgiem nawet tej cymy 0.28 a nawet jeśli to i tak ona ustrzeli cię lobem :-F

Link to post
Share on other sites

^ Tak ale jak by chciał za 1000zł kupić gotową sprawną snajperkę to może szukać w naszym komisie bo czasami nawet na częściach pdi i mankrafcie po tyle chodzą :icon_wink:

Lub zbudować od podstaw na bazie swd.

 

Ale oczywiście żadna replika o wyglądzie snajperki nie będzie nią... przynajmniej dopóki ktoś doświadczony z nią nie usiądzie i nie wymieni 70% części...

 

Najtaniej wychodzi Swd od a&k (i odmian) potem chyba bar od jg a potem wszystkie syfiaste welle...

Edited by LastSniper
Link to post
Share on other sites

 

Przecież mb-01 to warrior.... I tak to właśnie jest jak nowy doradza nowemu :hahaha:

 

Niestety Erkiii tak ma... To nie pierwszy taki Jego post. Szkoda komentować... :icon_confused:

Hej mistrzu wszedłeś chociaż w link? Kolega podał zestaw z luneta i dwójnogiem wiec napisałem po prostu zeby wziął zwykłego wella bez tych rzeczy.. swoją drogą dziwne czemu nie doradziles mu haixow i galaxy. Twoj agm którym spamujesz podobno pozwala nawiązać walkę z elektrykami. Warrior mający ponad 150 fps więcej już nie może

 

Było też pytanie czy jest sens tuningu za 1000 zł .i tak i nie. Z precką + komorą pdi + gumką osiagnalbyś pewnie około 500 fps. Jest to dużo, ale dalej około 10-15m metrów więcej od aega. A schodki zaczynają się gdy chcesz wstawić mocniejszą sprężynę i trzeba wymieniać zespół spustowy, tłok etc etc.

Edited by Erkiii
Link to post
Share on other sites

Mam odpowiedź na twoje kretyńskie pytanie odnośnie tego czemu Powała nie polecił mu np galaxiaka!

Po godzinach wywiadów z mieszkańcami mojej wsi uzgodniliśmy jedną słuszną odpowiedź!

Dlatego, że pytanie brzmiało: " Czy zestaw z mb-01 jest dobry na początek?" więc należy założyć, że jak chce snajperke to mówimy o snajperkach...

 

Jak chcesz kupić w sklepie banana na sałatkę z bananem to dasz sobie wcisnąć zamiast banana jabłko?

Cześć kochanie nie było banana do twojej sałatki z bananem więc kupiłem ci jabłko! cieszysz się? nie było też twojego ulubionego filmy gladiator więc kupiłem ci 300 bo tam też się biją...

 

Odnośnie tuningu... WOWOWO zasięg +15 metrów! czyli 55m celnego... Super pomysł! tyle mam w procy za 4 zł z allegro.

Pozostałe 996zł wydam na kurs który nauczy mnie powtarzalności.

 

Niech te wakacje się skończą bo biedne dzieci nie mają co robić :maniak_smutny:

Link to post
Share on other sites

taiwangun wbrew swojej nazwie sprzedaje głównie chińszczyznę :icon_razz:

Brawo!

Nie wiem co dla Ciebie oznacza nazwa "Taiwangun", ale ja zawsze myślałem, że chodzi o uzbrojenie (szeroko pojęte "guns") z Tajwanu, a Tajwan to...

...

Republika Chińska!

Ba dum tsss!

Tak! Istnieją DWA państwa chińskie! Stary, dziki szał normalnie! I Tajwan jest jednym z nich (a wg śp. Czang Kaj-szeka pewnie jedynym właściwym).

Link to post
Share on other sites

(...)

Twoj agm którym spamujesz podobno pozwala nawiązać walkę z elektrykami. Warrior mający ponad 150 fps więcej już nie może (...)

Nie podobno a pozwala i nie z elektrykami (bo oni nic mi takiego nie zrobili żebym musiał do nich strzelać) a z aeg'ami... :icon_lol:

Widziałeś kiedyś, żeby na 30-40 metrach ktoś używał karabinu snajperskiego do zabijania przeciwników? Gdzie indziej niż w csie czy codzie?

Nie dlatego że ma +150 fps się do tego nie nadaje tylko dlatego, że to 4-ro takt i nie będziesz z niego strzelał tak samo szybko i skutecznie jak z pompki...

 

W warszawie nie uczą myślenia w tych szkołach? Wiem, że nie uczą projektowania wyjazdówek bo na wyjazd z tej wsi musiałem zmarnować ostatnio 30 minut... o dziwo korek był w kierunku cywilizacji (wielkopolski) :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Dobra ,widze że już sie wojna na forum zaczyna więc mam zamiar kupić którąś z tych replik.Moje pytanie brzmi ile kosztowało by mnie przerobienie jej tak aby zasięg skuteczny był wystarczający ,czyli strzał w kartke a4 z 50m i zasięg to chyba z 70m powinno być.

 

 

To nie jest rozmowa o CS'sie, ludzie potrzebuje głównie snajperki do strzelania z kumplami a raz na jakiś czas na wyjazd na jakąś strzelanke.

Edited by Taboo
Link to post
Share on other sites

Kiedyś już gdzieś to napisałem ale tutaj też się nada.Proszę bardzo:

-Mb01/Bar10 300-400zł

-Konwersja Mancraft 550zl

-Reduktor 190zł

-Adapter na kapsuły Co2 (względnie butla Co2/HPA) ok 100 zł

-Komora PDI 300zł

-Lufa Promyk 250 zł

-Gumka i inne pierdoły ok 150zł

-Luneta 200-300zł

-względnie tłumik 100zł

------------------------------------- Razem ok 2340zł+koszta wysyłek i robocizna (bo pewnie sam nie poskładasz ^^) a może być i jeszcze więcej.....

 

Dalej chcesz "sniperke"? :hahaha:

Warto też do tego dodać że jesteś świeży w Asg, a taka moc to ogromna odpowiedzialność... no ale on tylko wyskoczył ci zza rogu i postrzeliłeś go z 650fps z odległości 5m,ale przecież ty jesteś pro uber elo "sniper" :-F

Edited by Krwawy
Link to post
Share on other sites

Sie usraliście z tym mancraftem jakby nic innego na rynku nie było...

Bardzo ekonomiczna wersja warriora:

Komora PDI

Lufa promyk /kmh/ pdi niżej nie startuj nawet.

gumka czarna systema/ zielony g&g i niektórzy też używają guardera przezroczystego. Ale osobiście stawiam na systeme i g&g.

Zespół cylindra na 550fps z taiwanguna albo skąd tam (bodajże do 100zł kosztuje)

I podstawa to dobre kulki (madbull/guarder itp)

 

Zespół spustowy z czasem sobie dokupisz, na tym zestawie stockowy pękł mi po 2 latach dopiero.

 

Proszę bardzo, z takimi częściami masz swoje 70m, dobre skupienie i przewagę nad elektrykami. Cen nie podawałem bo zwyczajnie mi się nie chciało, tak jak niektórym czytać na forum.

W temacie o wariorze są rozpisane konfiguracje.

 

I proszę was, mancraft to nie konieczność do zrobienia snajperki, się usraliście z tym jakby to nie wiadomo co było.

Link to post
Share on other sites

No właśnie.. dopiero kazana napisał post z sensem. Dobry gracz poradzi sobie i ze stockowym karabinem snajperskim co wielokrotnie udowadniało kilku kolegów na manewrach gdzie elektryki przekraczały 400fps. Czy cyma lepsza? Zależy do czego, do szturmu na pewno. Do obrony, cichych działań już bym brał stockowego warriora. To, że parę osób bez zacięcia kupiło stockowe warriory nie oznacza, że nie można z nich zrobić sensownego użytku.

 

Kulki do stocka to 0,3g. Pewnie większość pseudosnajperów uzna to za przesadę ale tu się liczy ogień punktowy... nie ważne, że stracimy 3m zasięgu jak zyskamy kilka procent na celności. Snajper musi trafić w cel na określonym dystansie.

 

Karabin wyborowy można sobie złożyć za ok. 1000zł. Nie będzie to snajpa z prawdziwego zdarzenia ale w walce z większości aeg starczy aż nadto. Kolejne progi cenowe to 1500zł i 2000zł za całość.

 

I nie wiem skąd to przekonanie, że stockowa cyma 0,28 jest dużo lepszą opcją niż warrior. Dwójka znajomych (Black i Sherwin) biegali ze stockami i cisnęli. I to nie tylko małych manewrach ale na większych zlotach typu defcon. W obecnej grupie 2 osoby przestawiły się z KWA'czek na stockowe snajperki, które stopniowo tuningują... widać, że chłopaki mają frajdę, a skuteczność wciąż dobra.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Krwawy prosze cie , nie znasz mnie to nie mów że nie złoże sam snajperki...

 

Czyli tak zastanowie sie jeszcze jaką snajperke kupić i potem zaczne tuningować myśle że najlepiej wymienić komore na PDI wraz z gumką i lufe bo podajże lufy od aegów nie pasują do starej komory.To będe robił za jakieś dwa miesiące a więc musze przez te dwa miesiące jakiś kulek używać, jakie polecacie do 480 FPS?

 

A jeszcze czy opłaca sie uszczelniać taśmą teflonową?

Edited by Taboo
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...