Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ultra-tani boczniak (GG)


Recommended Posts

A propos tych 049j , to kumpel miał podobną sytuację , ale winowajcą okazał się chińczyk , który jakimś cudem , nie mam pojęcia jakim , złożył blowback na odwrót. Cyma po prostu na Lini mp 5 ma braki w ryżu i się zdarzają takie wpadki.

Co do bezpieczników , to jedni mają , drudzy nie. Ja np. mam. To czy warto go mieć , czy nie , to kwestia indywidualnych preferencji , i zapatrzenia się , na daną sprawę.

Edited by soldium
Link to post
Share on other sites
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobrze mam BB złożony, tyle że ten bezpiecznik jest pęknięty, przez co raz się styka i obwód jest zamknięty, a raz nie. (np. po potrząśnięciu repliką)

 

Czyli mam rozumieć, że bezpiecznika równie dobrze mogę się pozbyć i nic szczególnego się nie stanie?

Link to post
Share on other sites

Jeśli problemy nie wystąpią to nic się nie stanie. Jeśli zrobi Ci się gdzieś zwarcie to replika może Ci spłonąć, poparzyć Ciebie i podpalić okolicę w której np. leży lub jest przechowywana. Twoja decyzja.

 

"jeśli nic złego się nie stanie to nic złego się nie stanie"

 

Trochę niewiele mi to mówi. Jakie jest ryzyko? Jak często się takie coś zdarza? W jakich warunkach mogę się spodziewać takiej awarii?

Link to post
Share on other sites

Bezpiecznik to bezpiecznik. Przez 99.9% przypadków jest zbędny. Ma działać w tym 0.1%. Ryzyko jest niewielkie, jeśli zachowujemy podstawowe zasady bezpieczeństwa: kable są porządnie zaizolowane. Wsuwki na silniku pozabezpieczane, gearbox sprawny. Jak karabin przestaje strzelać to nie trzymamy zwartego spustu. Bateria odłączana i trzymana poza repliką. Może się jednak zdarzyć, że coś nam się przetrze i zewrze styki. Wówczas bezpiecznik może nas uchronić i odciąć zwarcie. Generalnie póki działa, warto go zostawić. Do testów i sprawdzenia na szybko można go zewrzeć.

Link to post
Share on other sites

Poddaję się... Po kilkugodzinnym majstrowaniu w kablach sytuacja w ogóle się nie poprawiła - replika raz strzela, a raz nie. (Się po prostu coś nie styka i obwód nie jest zamknięty). Na dodatek po 10 minutach chodzenia z bronią luźno na pasku urwał się zaczep na pasek... Mam nadzieję, że po prostu trafił mi się jakiś felerny egzemplarz. Tak czy siak składam reklamację, bo z repliką z pewnością jest coś nie tak i to już fabrycznie. Myślicie, że ile mogę czekać na powrót repliki?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No niby tak, ale jeszcze nie wiem czy mi naprawią. Najbardziej się boję że mi zwrócą kasę, bo wtedy dostanę 550zł (kupiłem w promocji), a żeby kupić nowy egzemplarz będę musiał wyłożyć jakieś 700-800zł.

 

Nowy temat mi zamknięto (słusznie), więc wstawiam tutaj:

 

Krótkie pytanko dotyczące g18c od WE, którego chcę kupić.

Tu link: http://www.taiwangun...&campaign-id=19

czy on ma hop-up? Na innych stronach nie ma o tym info a na TG w ogóle o hop-upie nic nie jest napisane, więc nie wiem.

 

Po drugie, czy G35 nie będzie lepszy?

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

(Szczególnie że jest za 100zł mniej). Nie piszcie proszę, że powinienem kupić Marujca bo WE to szajs. Zdecydowałem że kupię któregoś z nich, nie wiem tylko którego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...