Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ultra-tani boczniak (GG)


Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zapomniałeś wziąć pod uwagę najważniejszy czynnik. To jak rzadko będzie sięgał po klamkę. Ja wolę drugi magazynek niż drugą klamkę. Zakładanie kolejnej kabury tylko po to, żeby awaryjnie skorzystać z drugiego maga to niepotrzebne obciążenie i zwiększanie swojej sylwetki.

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę to, że to ASG w którym za snajperkę potrafi robić M4/16 czy shotgun M47, a za replikę wsparcia może robić podrasowane AK to proponowanie MP5 na replikę boczną nie jest takim złym pomysłem (szczególnie, że są ludzie krzaki, którzy z powodzeniem wykorzystują ją w ten sposób).

Link to post
Share on other sites

BTW "akimbo" jest fajne w COD ale w rzeczywistości to jakaś katorga, nigdy nie zgrasz przyrządów celowniczych na obu pistoletach więc strzelasz i tak albo z jednego albo z drugiego - a przeładowanie jest już totalnie niewygodne. Chyba, że chodzi wyłącznie o lansowanie się, przy znikomej skuteczności, ale to już co kto lubi.

 

Przecież żartowałem - nie raz strzelałem z dwóch pistoletów na raz i wiem, że prawie nic się nie da trafić (chyba że jednym pistoletem się celuje dokładnie a drugim wali "mniej więcej we wroga", ale to marnowanie amunicji). Miałem na myśli sięgnięcie po drugi pistolet, kiedy w pierwszym skończy się amunicja.

 

Edit: Moje MP5 dojdzie pewnie za tydzień, bo w Gunfire mieli tyle zamówień (pewnie przez promocje) że nie wyrabiają z pakowaniem i mówią, że nie gwarantują że wyślą w tym tygodniu.. A już myślałem, że dzisiaj wieczorem sobie postrzelam...

 

Chcieli przyciągnąć do siebie klientów przecenami, ale teraz mnie zniechęcili tym czasem wysyłki :icon_confused:

Edited by trurl
Link to post
Share on other sites

W takim razie jesteś osobą o małej wyobraźni. Ludzie dostali tonę sprzętu po -20%. Co najlepsze to sklep powiadomił o nawale pracy. Jeśli zniechęcasz się do sklepu tylko dlatego, że zamówiłeś na koniec promocji/tuż po promocji to współczuje cierpliwości.

 

Niezbyt rozumiem o czym mówisz. Zamówiłem w sobotę wieczorem, czyli chyba dzień-dwa przed końcem promocji i spodziewałem się, że przesyłka dotrze do mnie we wtorek (wysyłka w poniedziałek). Otrzymałem nawet takie powiadomienie przy zatwierdzaniu zamówienia (że przesyłka dotrze do mnie w 3 dni). Małą wyobraźnie ma chyba ktoś, kto rozpoczynając promocję nie wie, że niesamowicie zwiększy to ilość zamówień. Powinno się zatem pakować wszystko w weekend lub zatrudnić dodatkowe osoby, aby każdy klient został obsłużony tak, jak powinien. Zrozumiałbym jeden dzień opóźnienia, może nawet dwa, ale najprawdopodobniej będę musiał czekać do następnego tygodnia, i to wcale nie wiadomo czy jego początku czy końca. Na dodatek konsultant był bardzo nieprzyjemny i w sumie zbył mnie tekstem "jak będziemy chcieli to i za 29 dni możemy przysłać", po czym rzucił "do widzenia" i się rozłączył. Promocja bardzo fajna sprawa i cieszę się że zaoszczędziłem prawie 3 stówy, ale jednak spodziewałem się szybszego otrzymania towaru, niż za tydzień-dwa.

Link to post
Share on other sites

Oj Marku, nie strugaj :D. Wiesz o co mi chodzi. To, że w ASG za snajpę moze robić m16 z tunem (czy np za wsparcie, jak betamaga podpiąć...) nie oznacza, że z mp5 zrobisz boczną. Chodzi mi o kierunek- lżejsze zastępuje cięższe/większe. Wtedy to ma sens. Odwrotnie to jest... nielogiczne.

 

Może lepsze by było określenie "dodatkowa broń" jak się poleca mp5 jako drugą replikę.

 

Zastanawiam się, czy jeśli ktoś zapyta o boczną to mu doradzisz mp5K nawet jesli ma mp5K na główną? :D

 

Pzdr.

 

Trurl, w razie problemów ze sklepem to na forum wisi temat do opinii o różnych sklepach, gdzieś niżej. Poczytaj, nie jesteś jedyny z tego co widzę.

Link to post
Share on other sites

Jakbym zaoszczędził 300zł, to bym miał gdzieś obsługę klienta, oby do mnie towar dotarł. Ostatnie moje zamówienie szło prawie tydzień (inny sklep) i jestem świadom, że ludzie to nie maszyny. Promocja była po to, żeby na ludziach zarobić, a nie zatrudniać ich więcej.

Jak dobrze rozumiem zawsze możesz złożyć pisemną/telefoniczną skargę na świadczoną usługę i nawet dodać parę sugestii.

W okresie świątecznym (grudzień) też powinno się np. na poczcie zatrudniać więcej ludzi tylko dlatego, że ludzie chętniej/częściej coś wysyłają?

 

To info o paczce w 3 dni pewnie dotarło automatycznie wygenerowanym mailem. W regulaminie sklepu powinen być odpowiedni na to punkt.

 

i oto proszę, 2 minuty szukania. Po założeniu tam konta i dokonaniu zamówienia zgodziłeś się na regulamin. Konsultant miał rację

§ 8. Dostawa Towaru

 

1. W przypadku złożenia zamówienia na Towar, dostawa zostanie zrealizowana nie później niż w terminie jednego (1) miesiąca licząc od dnia, w którym została zawarta umowa sprzedaży.

Link to post
Share on other sites

Oj Marku, nie strugaj :icon_biggrin:. Wiesz o co mi chodzi. To, że w ASG za snajpę moze robić m16 z tunem (czy np za wsparcie, jak betamaga podpiąć...) nie oznacza, że z mp5 zrobisz boczną. Chodzi mi o kierunek- lżejsze zastępuje cięższe/większe. Wtedy to ma sens. Odwrotnie to jest... nielogiczne.

 

Może lepsze by było określenie "dodatkowa broń" jak się poleca mp5 jako drugą replikę.

 

Zastanawiam się, czy jeśli ktoś zapyta o boczną to mu doradzisz mp5K nawet jesli ma mp5K na główną? :icon_biggrin:

 

Pzdr.

A zróciłeś w ogóle uwagę, że nikt w tym temacie nie polecał MP5 na boczną?

Link to post
Share on other sites

§ 8. Dostawa Towaru

 

 

1. W przypadku złożenia zamówienia na Towar, dostawa zostanie zrealizowana nie później niż w terminie jednego (1) miesiąca licząc od dnia, w którym została zawarta umowa sprzedaży.

 

 

Sam to czytałem i wiem że mogą, rzecz w tym że nie powinni.

Link to post
Share on other sites

Może to piwko, kto wie, ale rozbawiło mnie to stwierdzenie.

 

No co? Powinni starać się jak najszybciej przysłać i tyle. Przecież nie mówię, że pozwę ich do sądu, bo nie dotrzymali umowy (bo póki co wszystko jest OK), ale trochę się zniechęciłem do tego sklepu, tym bardziej że czytałem jeszcze gdzieś że oddanie repliki do ich serwisu wiąże się w pożegnaniem się z nią na miesiąc.

 

Ale faktem jest, że (jak już ktoś wcześniej napisał) zaoszczędziłem prawie 3 stówy więc póki co nie narzekam bo przynajmniej mam taniej (ale na pewno nie szybciej) niż w innym sklepie. Chociaż muszę przyznać, że gdybym kupował ten sprzęt po normalnej cenie, zrezygnowałbym z zakupu i kupił to samo u konkurencji.

Edited by trurl
Link to post
Share on other sites

A zróciłeś w ogóle uwagę, że nikt w tym temacie nie polecał MP5 na boczną?

Czemu nie. Na pewno klasyczna MP5 na boczną replikę się nie nadaje, ale już MP5K, wcale nie jest głupim pomysłem. Jeśli szturmowcy potrafią się bez sensu i tylko dla lansu obciążać cirasami wypełnionymi płytami balistycznymi po 6 kg, to czemu MP5K miałoby być czymś nielogicznym? Sam używam MP5K jako bocznej repliki, tym bardziej, że można do niej dopasować kaburę. Replika boczna o takich parametrach jest na prawdę rozwiązaniem, które zdaje egzamin, gdy "padnie" snajperka. Co prawda, bieganie z nią jest dość kłopotliwe, więc dla typowego szturmowca nie bardzo pasuje, ale dla snajpera jest to rozwiązanie wcale nie takie głupie.

Link to post
Share on other sites

Powała, ja to wiem. Napisałem to tylko dlatego, że Bombozaur czepił się polecenia MP5 na boczną, a w tym temacie nikt jej na boczną nie polecał.

Edytuj: A czepił się człowiek, który sam niedawno czepiał się tego, że sobie dopowiadam. Przyganiał kocioł garnkowi (nie temu użytkownikowi) jak widać.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

To jeszcze jedno pytanko, dotyczące w sumie broni bocznej:

 

Moja replika główna (CM049) ma 400+ fps. Czy to aby nie za dużo jak na bliską odległość? Rozumiem, że z 30-50m mogę w kogoś spokojnie pakować kulki ogniem automatycznym, ale czy na 1-10m nie powinienem raczej używać słabszego (300fps) pistoletu? (Poza tym, pytanie dodatkowe: jakie kulki do tego pistoletu? 0.20 czy może 0.23? Da radę strzelać z 0.25?)

http://gunfire.pl/pr...letu-GG105.html

 

 

Co do dalszego narzekania na przesyłkę, to jeszcze nawet nie została wysłana. Okazało się, że w magazynie nie mają magazynka, przez co realizacja zamówienia została wstrzymana i teraz muszę od nowa czekać, aż wszystkie poprzednie zamówienia zostaną zrealizowane - dopiero wtedy zabiorą się za moje. W wielu miejscach już coś kupowałem ale takiej amatorki jeszcze nigdy nie widziałem - co dziwniejsze Gunfire to chyba całkiem duży sklep o sporym asortymencie, ale jak widać nie radzą sobie zbytnio ze spakowaniem i wysłaniem paczki.

Edited by trurl
Link to post
Share on other sites

No to fajnie, przynajmniej będę mógł do obu replik stosować te same kulki (jak już je dostanę, czyli przy pomyślnych wiatrach może za tydzień).

 

A jak z tą MP5 z 400-410fps? Moge komuś spokojnie wpakować z 5-10m serię w brzuch, czy raczej na takich odległościach powinienem używać pistoletu / ognia pojedynczego?

(Nie, nie będę się bawił w CQB ale i w lesie może się zdarzyć że się z kimś spotka na bliskiej odległości.)

Link to post
Share on other sites

Niektórzy nie mają oporów z większą mocą pakować serię nie tylko w brzuch z takiej odległości. Rozsądek zabrania takiego zachowania, adrenalina często 'mówi' co innego. Wiele osób tłumaczy się właśnie tym po takich zachowaniach. Nie mam repliki mającej więcej jak 380FPS na tą chwilę i tak wyciągam klamkę na dystansie do 10 metrów.

W zasadach umownych jest tak jak mówię, przy odległości w okolicach 5 metrów powinieneś sięgać po klamkę.

 

Przestań przeżywać tą przesyłkę i ciesz się jak dotrze szybciej niż w ciągu 25 dni.

Link to post
Share on other sites

Aha, czyli z tego co rozumiem to z takiej odległości mogę i walić i raczej nikogo tym nie skrzywdzę, ale jak mam czas i możliwość to lepiej wyjąć pistolet i potraktować kogoś stoma fps'ami mniej.

 

Poleci ktoś jakiś dobry komplet mundurowy? Gdzieś kiedyś widziałem że ktoś linkował tani mundur flectarn na stronie armyworld.pl , ale jak tam wszedłem to zauważyłem że bluz i czapek jest kilka no i nie wiem co będzie do czego pasowało. Chcę największą możliwą taniochę, no chyba że ktoś poleci coś dobrego w granicach do 100zł, w skrajnych przypadkach więcej. Dostanę w tej cenie jakieś cyfrowe camo? Jak nie, to poprosiłbym o linki do spasowanego kompletu bluza+spodnie+czapka na armyworld.pl , lub na jakiejś innej stronie, jeśli zajdzie taka konieczność. Z góry dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

No to fajnie, przynajmniej będę mógł do obu replik stosować te same kulki (jak już je dostanę, czyli przy pomyślnych wiatrach może za tydzień).

 

A jak z tą MP5 z 400-410fps? Moge komuś spokojnie wpakować z 5-10m serię w brzuch, czy raczej na takich odległościach powinienem używać pistoletu / ognia pojedynczego?

(Nie, nie będę się bawił w CQB ale i w lesie może się zdarzyć że się z kimś spotka na bliskiej odległości.)

Strzel sobie serię w brzuch z 3-4 metrów nawet przy 350FPS, a potem możesz pokazać jak ładnie kulki wydłubywałeś z ciała.

Edited by sanex
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...