Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ultra-tani boczniak (GG)


Recommended Posts

Jest chyba różnica między GROM-em a ASG... :icon_confused:

Zresztą to czcza dyskusja, każdy biega w czym mu wygodniej, nawet z noktowizorem na hełmie w słoneczny dzień...

Ja tylko wyraziłem swój pogląd płynący z mojego osobistego doświadczenia.

Przecież replikę można nosić równie dobrze na sznurku z karabińczykiem i też będzie OK. :icon_mrgreen:

 

Ps

Tutaj jakoś kolegom nic nie "majta"

https://lh6.googleusercontent.com/nsyGwxwyWyrjBeIvX1yeS_xo5ZXpofpdNEqKZQdmINk=w139-h207-p-no

https://lh4.googleusercontent.com/dGEPjpNVN9rAFPSO08MKgrgwT9B_N7RYKTBXiCElmdE=w280-h187-p-no

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

każdy biega w czym mu wygodniej

 

Dokładnie tak. Dlatego właśnie napisałem, że autor musi sam dojść do tego, jakie zawieszenie będzie dla niego dobre. Przy okazji uspokoiłem go, że to, że 1pkt nie nadaje się do MP5 to bzdura.

 

 

EDIT: oczywiście że nie będzie się majtać w sytuacji, kiedy masz założony ten pas. Mówię o tym, kiedy jest on zdjęty z człowieka (większa swoboda ruchów broni) i wisi sobie swobodnie na karabinie (tak jak tutaj np: http://www.fxha.com/Images%20-%20Movie%20Archives/Viet%20Nam%20Soldier%20kneeling.jpg).

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites

Jest chyba różnica między GROM-em a ASG... :icon_confused:

 

No pewnie, w końcu wygodne rozwiązania to tylko dla nich. Ja jestem gorącym zwolennikiem jednopuntkowego zawieszenia. Dwupunktowe mi kompletnie do gustu nie przypadło, a trzypunktowe - przekombinowane.

 

Najlepiej przetestować wszystkie i samemu osądzić z czym chce się latać. Ja sam nie odradzam nikomu innych zawieszeń - bo co mi niewygodne, dla innych może być idealne.

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie dzisiaj dotrze do mnie paczka z zakupionym 2 tygodnie temu MP5, więc muszę jeszcze spytać o ogólne zasady użytkowania AEGów.

 

(Szukałem czegoś podobnego na forum, ale albo nie było odpowiedzi na wszystkie moje pytania, albo tematy były tak stare, że nie wiem czy jeszcze aktualne)

 

Najbardziej chciałbym, aby ktoś ogólnie opisał mi wszystko, bo nie wiem nawet o co pytać, ale mam kilka kluczowych pytań:

 

1. Czy będę musiał sformatować baterię, tj. trzykrotnie ją rozładować i naładować?

2. Bateria od razu wyjęta z pudełka będzie nadawała się do strzelania, czy może muszę ją najpierw naładować?

3. Czy bateria może zostać w replice na długi czas, na przykład kilka tygodni?

4. Jak długo powinienem ładować baterię i skąd będę wiedział że jest już naładowana?

 

 

I jeszcze dodatkowe pytanko:

Czy poniżej zalinkowane gogle nadadzą się do rozgrywek z wykorzystaniem replik o mocy 300-410 fps?

http://www.taiwangun.com/gogle-fl8008-a-c-m-transparent?from=listing&campaign-id=19

http://www.taiwangun.com/gogle-fa02-transparent-acm?from=listing&campaign-id=19

 

 

To jeszcze jedno:

Poleci mi ktoś jakieś niedrogie gogle z wiatraczkiem?

Link to post
Share on other sites
Masa ludzi z eMkami biega w kamizelka balistycznych z płytami w środku, to znaczy, że to jest :icon_cool: i tak należy :icon_question:

Strasznie się tych płyt czepiasz ostatnio :icon_razz: Ktoś je Tobie siłą zakłada, czy cuś?

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Odnoszę wrażenie, że ktoś Ci siłą zakłada te płyty balistyczne na ciało, bo strasznie się ich czepiasz ostatnio :icon_razz:

Bo uważam, że ASG to ruch, zabawa, spotkanie towarzyskie, odreagowanie, oderwanie od codzienności, a nie bezsensowne obkładanie i obwieszanie się sprzętem, który jest krańcowo nieprzydatny, tylko po to żeby pokazać jaki to ja jestem :icon_cool: i ile to ja mam pieniędzy, żeby zrobić z siebie choinkę... :sciana:

 

Ps

Przepraszam za offtop, ale poczułem się "wywołany do tablicy"... :icon_confused:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Niedrogie, DOBRE gogle z wiatraczkiem to może być kłopot - najtańsza alternatywa to kupienie używanych ESS, albo nowych Bolle czy coś (które kosztują ~60 zł) i dorobienie takiego systemu z pojemnika na baterie i wentylatorka/ów komputerowych.

Gogle z taiwana i ogólnie te bez atestów sobie odpuść.

 

Co do pytań:

1. Jeśli to nie problem, to na pewno nie zaszkodzi. Z drugiej strony chińskie akumulatory to i tak ruletka, więc,,,

2. Zależy od sklepu, zazwyczaj dają naładowane.

3. Może, aczkolwiek nie wiem czemu by nie odłączyć - jakieś spięcie czy coś i full auto do zdychu :icon_razz:

Na czwarte nie odpowiem, mam mikroprocesorową która myśli za mnie, ale podejrzewam że znając parametry akumulatora i ładowarki można to sobie policzyć.

 

Co do offtopa, to też go zaniecham, wkroczyliśmy na terytorium osobistych preferencji tak głęboko, że mam flashbacki z dyskusji o religii, polityce i grach komputerowych.

Mam tylko cichą nadzieję, że kolega nie traktuje też w ten sposób użytkowników low-capów, bo wtedy poczuję się już osobiście dziabnięty :icon_razz:

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie dzisiaj dotrze do mnie paczka z zakupionym 2 tygodnie temu MP5, więc muszę jeszcze spytać o ogólne zasady użytkowania AEGów.

 

(Szukałem czegoś podobnego na forum, ale albo nie było odpowiedzi na wszystkie moje pytania, albo tematy były tak stare, że nie wiem czy jeszcze aktualne)

 

Najbardziej chciałbym, aby ktoś ogólnie opisał mi wszystko, bo nie wiem nawet o co pytać, ale mam kilka kluczowych pytań:

 

1. Czy będę musiał sformatować baterię, tj. trzykrotnie ją rozładować i naładować? Nie ma takiej potrzeby,

Baterie w zestawie dostajesz sformatowane, choć nie są one najwyższych lotów.

2. Bateria od razu wyjęta z pudełka będzie nadawała się do strzelania, czy może muszę ją najpierw naładować?

Przeważnie są naładowane, ale ponieważ leżą jakiś czas na półce, na pewno nie mają pełnego ładunku.

3. Czy bateria może zostać w replice na długi czas, na przykład kilka tygodni?

Nie ma przeszkód, ale i tak następuje powolne, samoczynne rozładowanie, więc przed użyciem należy naładować.

4. Jak długo powinienem ładować baterię i skąd będę wiedział że jest już naładowana?

Ładowarki załączone do zestawu to wielka lipa, łatwo baterię przeładować. Gdzieś na Forum był temat o czasie ładowania, poszukaj, ale najlepiej dokupić mikroprocesorową REDOX lub IMAX.

 

 

I jeszcze dodatkowe pytanko:

Czy poniżej zalinkowane gogle nadadzą się do rozgrywek z wykorzystaniem replik o mocy 300-410 fps?

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

Nie, to "badziew", chcesz uchronić oczy od kontuzji, kup UVEX.

 

To jeszcze jedno:

Poleci mi ktoś jakieś niedrogie gogle z wiatraczkiem?

Link to post
Share on other sites

@Mixon

Masz na myśli, że do użytkowników low-capów też się można przyczepić? Ja jestem całkowicie początkującym a już nawet nie myślę o hi-capach (bo hałasują) - póki co kupiłem sobie mida na 120 kulek, a następne 3-4 magazynki będą low-capami na 30-50, bo robienie z dosłownie każdej automatycznej repliki LKMu wsparcia z magazynkiem 100+ trochę mnie denerwuje. Kolegów z sąsiedztwa również namawiam na real-capy, w końcu nie ma to jak wymuszanie współpracy poprzez potrzebę osłaniania przeładowującego (no i realizm większy)

 

@Powała dokładnie takie same okulary sobie kupiłem - szukałem po prostu w miarę taniej ochrony oczu dla kolegi, który kupuje AGMa 003, a więc brałem pod uwagę tylko produkty z Taiwanguna. W tym sklepie nie ma chyba ani jednej pary atestowanych okularów, nawet gogle za 70-80zł nie są przeznaczone do ASG.

 

A może są, tylko sklep woli się zabezpieczyć na wypadek jakichś uszkodzeń? (chociaż w sumie co ja mówię, atestowane się nie uszkodzą)

 

No w każdym razie, jak to jest że w TG nie ma ani jednej atestowanej ochrony oczu?

Edited by trurl
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o magazynki, to faktycznie Hi-capy to najgorsze zło, ja też używałem Low-capów, ale jednak przerzuciłem się na Mid-y, są najbardziej uniwersalne. Często organizatorzy wprowadzają ogranicenia "magazynkowe" ale generalnie Mid-y są dopuszczane.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

No no, low-capy są w sumie fajne tylko wtedy kiedy każdy ich używa. Osobiście uważam że mid-capy są nawet lepsze od hi-capów, bo nie trzeba ich podkręcać, co czasem może być problemem. Ale low-capy też fajnie mieć, poza tym są o wiele tańsze, więc jak ktoś chce szpanować 12 magazynkami to najlepiej nadadzą się low-capy :icon_mrgreen:

 

 

Edit:

Czy taki magazynek:

http://www.taiwangun.com/magazynek-mid-cap-do-mp5-cm?from=listing&campaign-id=14

będzie mógł być używany z tą kamizelką?

http://www.taiwangun.com/chest-rigg-01-flecktarn-8fields?from=listing&campaign-id=19

 

Wiem, że wejdzie, tylko właśnie pytanie czy nie za głęboko i czy będzie wystawać na tyle, że będę go mógł spokojnie wyciągnąć.

Edited by trurl
Link to post
Share on other sites

Wybierz raczej takie, bo krótki wpadnie Ci jak śliwka w kompot.

Ta kamizelka to straszny "kał", rozpada się od samego patrzenia, fakt że tania, ale szkoda na nią pieniędzy. :maniak_zle:

 

Ps

Zaraz wpadnie tu Martinez i wytnie wszystkie posty nietematyczne... :icon_cry:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Kamizelki Pattern nie są praktyczne w użytkowaniu. Dobrej kamizelki nie kupi się poniżej 100-150 zł. Alternatywą może być pasoszelki S95 + ładownice (mieści 3 magazynki do MP5)., ale nie jest to rozwiązanie optymalne.

 

Ps

Kamizelka wskazana przez Hindusa jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ale razem z ładownicami przekroczy na pewno 100.- zł.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Można też kupić "komplet" oporządzenia BW (w ten sposób od razu mamy kilka miejsc na pierdoły) i do tego ładownice na magazynki MP5, ale nie takie jak podlinkował Powała, a w MOLLE. Trzeba je będzie przypiąć trytytkami (ładownice będą miały lekki luz), ale dzięki temu będziemy mieć niewielkim kosztem wytrzymałe pasoszelki (na pewno wytrzymalsze niż ten chest od 8fields) wraz z cargo (pokrowiec na chlebak), ładownicami na pierdółki (mnóstwo ładownic na magi G3) i dokupione ładownice na magi MP5, które w przyszłości będzie można przepiąć na nowocześniejszą i porządną kamizelkę czy pasoszelki.

Jeżeli nie chce się mieć mnóstwa ładownic G3 to można kupić pasoszelki tak jak podlinkował Powała i pokrowiec na chlebak, który jest użytecznym sprzętem bo można do niego spokojnie wrzucić wodę, czerwoną szmatę, kanapkę itd.

Link to post
Share on other sites

No to dzięki za porady, chociaż w sumie to póki co raczej wystarczą mi kieszenie :icon_razz2:

 

Ok, CM049J już doszła, ale bateria jest chyba całkowicie rozładowana bo jak podłączyłem ją do repliki to brak jakiejkolwiek reakcji.

 

Podładowałem baterię przez jakieś 5-10 minut, wsadziłem do repliki, strzeliłem raz i teraz jest napięta sprężyna (cofnięty mechanizm BB [ale ze mnie debil]), no i teraz podładuję kilka godzin coby już móc normalnie postrzelać. 3-4 godziny wystarczą, czy raczej odpiąć baterię wieczorem, około 23?

Edited by trurl
Link to post
Share on other sites

Jest wzór do ładowania baterii. Znajdziesz go z łatwością w necie. Nie wiem czemu, ale każdy nowy ładuje chwile baterię i ją podpina od razu. Świetny sposób na zepsucie baterii. Ładuj raz a dobrze.

Na tym polega dbanie o pakiet, którym nie jest Lipol. Później ludzie są źli, że kupują szajs jak sami psują baterie. Drugi temat dzisiaj, gdzie nowy użytkownik ładuje chwile baterie i zaczyna zabawę.

Link to post
Share on other sites

Poprawka, bateria była już w pudełku naładowana (chyba) w całości, po prostu wygiąłem kabel w jakiś dziwny sposób i bateria w ogóle nie przesyłała prądu do repliki. Już wiem jak się czuli Indianie jak białasy im sprzedawały broń palną :icon_biggrin:

Edited by trurl
Link to post
Share on other sites

Nie no słuchajcie, coś jest nie tak jak powinno być.

 

Po podłączeniu baterii replika po prostu w ogóle na to nie reaguje, jakby żadnej baterii nie było. Raz na kilka razy niby działa, po czym nagle przestaje (jakbym odłączył baterię). Kable wyglądają dobrze, nic niby się nie powinno popsuć a jednak podłączam baterię i nic się nie dzieje, zupełnie jakbym jej nie podłączył. Bateria jest na pewno naładowana, selektor ognia również w odpowiedniej pozycji, nie mam pojęcia co jest nie tak, help

Link to post
Share on other sites

Jaki bezpiecznik jest w CM049J? (wiem, że powinienem wyjąć i sprawdzić, ale póki co nie mogę)

Czy bezpiecznik w ogóle jest potrzebny? Czytałem gdzieś, że ludzie wyjmują bezpieczniki bo poprawia to szybkostrzelność i niezawodność. Czy to prawda i mogę bez obaw połączyć kable bez bezpiecznika?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...