Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsze kroki - pytania.


Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widziałem właśnie, ale jak na moje "gabaryty", to chyba niezbyt mobilny. Widziałem wiele osób, które miały bardziej podłużny ten chlebak, ale niestety nie mogę nigdzie znaleźć. Może to są samoróbki? Nie jestem pewien.

Chciałem się jeszcze zapytać odnośnie samej broni. Jakie są jej wady, prócz niezbyt wydajnej baterii? :D

Link to post
Share on other sites

To mi w sumie wystarczyłby jeden taki. Chyba, że przekonam się do tej, którą podał Powała.

Cóż, na pytanie o samej broni nikt nie odpowiedział... To więc jakiej firmy i za jaką cenę polecacie AKS-74U? Liczyłbym raczej na nie drewniany chwyt i nie pomarańczowe magazynki.

Link to post
Share on other sites

Cóż, nie mam możliwości edytowania posta wyżej. Nie wiedzieć czemu. Ale do rzeczy. Oglądałem akurat sobie Cymkę 045? Jakie są różnice między 45-tką a eRką? I którą bardziej byście mi polecili. Zanim założyłem ten temat, bardziej oglądałem się za "Sukami", a nie AKS-ami. Dlatego już karabinek od Cymy wpadł mi wcześniej w oko i teraz... w sumie mam dylemat lekki.

Link to post
Share on other sites

Hm, nikt nie odpowiedział. No cóż. Stwierdziłem, że jednak przerzucam się na Suki, więc takie pytanie. Czy RK-01W jest lepsze od CM.045? Czytałem, że jednak tak. RK szczelniejsze, lepsze do tuningu i nie trzeba wiele grzebać na samym początku. Wystarczy nawet wymiana gumki HU.

I jeszcze jedno pytanie - front grip z wyżej wspomnianej Cymy będzie pasować na RK? Drewno mi się nie podoba ani trochę. Ah, i czy wszystko (prócz front gripu, lufy wewnętrznej, rączki) jest ze wspomnianej na Taiwangunie, stali (giętej blachy)? Zaczep na kolbę też? Czy... jak to zwać - zawias, na którym pracuje?

Link to post
Share on other sites

Cymki mają lekko lepszy środek.

Boyi są lepsze zewnętrznie.

Lepiej brać Boyi. Części wewnętrznych jest od groma, zewnętrznych już nie za bardzo.

Cymy 040+ to ten sam system co Boyi, więc części można przekładać.

A, i Boyi nie jest ani szczelny (zazwyczaj), ani taki super, że nic nie trzba poprawiać. Zwykły chinol. Strzelać strzela, gumka do zmiany i da się bawić. Jednak w środku siedzi sporo chochlików ktore warto poprawić z czasem.

Link to post
Share on other sites

Czy ten akumulator będzie odpowiednim, zamiast tego ze Specshopu? http://www.taiwangun.com/akumulator-li-po-1200mah-7-4v-20-40c-8fields?from=listing&campaign-id=19

Ewentualnie ten? http://gunfire.pl/product-pol-1152205021-Akumulator-LiPo-1300mAh-7-4V-25C-stick.html

 

No i kwestia ładowarki. Prosiłbym o polecenie mi jakiejś w miarę taniej, ale dobrej ładowarki plus niezbędny zasilacz, bo wiem, że jest potrzebny, a zazwyczaj w zestawach z ładowarką, ich nie ma.

Link to post
Share on other sites

No, niestety nie. Zresztąjak większość rzeczy u nich. Dlatego zamierzam zamawiać na Taiwangunie, a przynajmniej większość tego, co mi potrzebne.

Co do ładowarki, to wiem, że jest u mnie sklep modelarski w mieście, ale nie sądzę, by mieli coś takiego.

A ta ładowarka, z której korzystasz, Powała? Jest dobrą alternatywą zamiast IMAX B6?

Link to post
Share on other sites

Nie wierzę! No kurde! Zrobili przecenę, a tu brak kasy. No... no smutno mi. A tyle bym zaoszczędził. Ale dość tego lamentowania.

Czy po zmianie trybu "ognia" na pojedynczy, jest widoczna szczelina między pokrywą na baterię a korpusem?

No i czy w końcu łożyska są stalowe/metalowe czy jakiś plastik? Czytałem, że plastik, ale posty z... 2007 roku. :D

Powała, Ty masz ten karabinek. Mógłbyś więcej o nim opowiedzieć? Wady? Zalety?

 

Dzięki Emcet. Zapmiętam na przyszłość. :D

Link to post
Share on other sites

Mam RK-01, właściwie strzela z niego mój wnuczek.

Mam go dopiero od wiosny i od razu po lekkim tuningu:

Preclufa 6,03 mm, gumka zielona G&G, bateria LiPo 7,4 1300 mAh 25C, mosfet, 390 fps
Zasięg po tych zmianach maksymalny >50 m (trafienie w sylwetkę), skuteczny, czyli odczuwalny przez przeciwnika >40 m. Bardzo dobre skupienie (kulki G&G 0,25g).

Z obserwacji uważam, że jest to replika na dobrym poziomie. Nawet plastiki foregripu mają bardzo przyjemny wygląd i są bardzo przyjemne w dotyku. Wada - po założeniu bocznej szyny, nie można złożyć kolby, ale do transportu szynę bardzo szybko można zdemontować, więc problem nie jest tak bardzo upierdliwy. Kolba nie jest niestety ergonomiczna, ale to wada wszystkich "suczek".

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Od razu gumka do wymiany? W sensie, żeby napisać w serwisie. Na Taiwangunie wymienią za free? Co do kolby i szyny, to się nie dziwię. No cóż, ruscy nie przemyślanie to zrobili. :D I prócz baterii i gumki na początek wystarczy "wymieniania"? Tak? I tak zanim skoczę na pierwszą strzelankę, to trochę potrwa. Goły i wesoły przecież nie pójdę. :P

 

Teraz pytanie co do szpeju. http://www.taiwangun.com/replika-kamizelki-commando-recon-chest-harness-black-8fields Czy ta replika kamizelki będzie dobrą repliką? :D Na początku myślałem o mundurze wz.93 i plus kamizelka OLV też wz.93. Oczywiście może i w polskim umundurowaniu będę jednak latać, ale myślałem też nad Camogrom plus ta kamizelka. Czy to będzie dobry wybór?

Link to post
Share on other sites

Nic z taiwangunowych "rzeczy taktycznych" nie jest dobrze zrobione. Będą ludzie, którzy ci powiedzą, że jest gites, bo oni noszą i z nich nie spada.

Jakość materiałowa słaba, możesz poszukać na forum tematu o wyrobach ACM czy 8-fields czy jak to się tam nazywa teraz.

 

OLV też nie polecam, bez wkładów z karimatki czy czegokolwiek wygląda to jak woras na katrofle. Jak już coś włożysz jako "płyty" to będziesz się pocił jak świnia.

 

Legion z Mord nosił/nosi OLV jeszcze. Część z nich rezygnuje z nich jak może mimo kilku lat wymogu posiadania i noszenia ich.

Link to post
Share on other sites

Nooo... czyli będę musiał poszukać czego z demobilu. :D Zapewne kupię tę kamizelkę holenderską najprędzej.

Co do OLV, to w sumie coś w tym jest. Jeszcze przy mojej posturze, to w ogóle będzie worek na ziemniaki. No, ale to na razie będzie na drugim planie. Chciałem tylko zapytać. ^^

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...