Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika I klasy do 2500zł


Recommended Posts

Witam!

Mam dużo znajomych którzy bawią się w asg, Bardzo mi się to spodobało więc też chce zacząć tę przygodę. Dużo czytałem o replikach, ale nie mogę się zdecydować. Mój budżet to 2500zł.Chce kupić replike która długo mi posłuży bez większego inwestowania w nią. Dużo czytałem o porównaniach g&p/vfc/kwa ale nie pomogło mi to za bardzo. Generalnie chce jakąś emke lub coś podobnego(hk416) i zależymi głównie na gb wygląd to sprawa drugorzędna.

Do tej pory mam na oku 4 replik:

1. M4 Magpul PTS MOE G&P:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_171&products_id=1884

2.M4 Free Float Recoil System G&P:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=5522

3.HK416D VFC/Umarex:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_181&products_id=2333

4.RM4 SCOUT PTS KWA:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=5458

Link to post
Share on other sites

Jak emka to kwa, ale ten PTS ma dużo udziwnień, ale co kto lubi. Jeżeli zależy Ci na wyglądzie kupisz G&P, VFC lub KA, ale jeżeli chodzi o bebechy KWA prowadzi. Popatrz także na repliki takich firm jak ICS i WE (repliki elektryczne z serii Katana System). Ogółem przy Twoim funduszu opcji jest multum. Zauważ, że do większości z replik I klasy nie jest dodawana ładowarka i akumulator- musisz na nie odłożyć ok. 200-250 zł.

Link to post
Share on other sites

Bierz KWA, co do akumulatora, to polecam li-po dualsky zwłaszcza serię EX 35C. Do tego ładowarka imax B6 lub redox alpha v2 (obie ładowarki to tak naprawdę to samo) porządne kulki, tu przodują G&G i masz zestaw na naprawdę długie lata. Jedynie czeka cię wymiana wtyczki na DC-3 ale to żaden problem. Od siebie też bym polecił zainstalowanie mosfeta.

Link to post
Share on other sites

A ja bym polecał Ci rozmowę z jakimś konkretnym serwisantem/sklepem i złożenie czegoś na zamówienie. Za 2500 możesz złożyć mega potwora. Kup replikę G&P i wrzuć do niej szkielet od KWA. Dobry serwisant będzie wiedział jak to ogarnąć i co zmienić, żeby miało to ręce i nogi. Wtedy masz zajebistą replikę w środku i na zewnątrz.

Link to post
Share on other sites

Mamy prawie koniec 2014 a ludzie dalej płaczą za KWA. Jak komuś nie przeszkadza klekoczący upper z trzech części to proszę bardzo. Sam posiadam raptora WE, bez systemu katana, ale replika to potwór. Nic nie bylo zmieniane od zakupu poza gumka, uzyskuje stabilne 400fps przy rofie rzędu 36rps na 11.1 I zasiegu dochodzacego do... uwaga... 80metrów.

 

Body odlane perfekcyjnie, w porównaniu do g&p, WE wypada lepiej. Nie jestem pewien czy odlew taki dobry, czy body frezowane/obrabiane cnc. Jedyny mankament to nie-aegowy system kolby ktory niestety lubi sie rozkrecac. Moim zdaniem jak walniesz klej do gwintów to powinno zakonczyc problemy. Dobrze widziec ze chociaz jeden nie chce kupic cymki...

Link to post
Share on other sites

Jaki klekoczący? Od niepamiętnych czasów chodzi na forum powiedzenie że body kwa to syf. Czemu? Bo nie ma oznaczeń? Bo jest 4 częściowe? Pomijając już sytuacje gdzie komuś upada replika, to dobry odlew bez nadlewów, świetnie spasowany. Nie mówiąc już o rozkładaniu jak ostra emka.

Link to post
Share on other sites

KWA to gniot, w który wpakowano dość dobry GB i tyle. Zabawne jest że po tym zabiegu chińskiej jakości aeg awansował nagle na replikę pierwszej klasy XD

Za 2.5K Da się złożyć replikę która potrafi zdumiewać nie tylko osiągami ale i wykonaniem, więc jeśli faktycznie chcesz przeznaczyć tę kwotę to proponuję rozważyć opcję składaka na markowych częściach.

Link to post
Share on other sites

Jaki klekoczący? Od niepamiętnych czasów chodzi na forum powiedzenie że body kwa to syf. Czemu? Bo nie ma oznaczeń? Bo jest 4 częściowe? Pomijając już sytuacje gdzie komuś upada replika, to dobry odlew bez nadlewów, świetnie spasowany. Nie mówiąc już o rozkładaniu jak ostra emka.

Bo body KWA to jest syf :D. Wykonane jest z bardzo podłego stopu, nietrudno coś ułamać albo ukruszyć. Prehistoryczna konstrukcja Marui z czteroczęściowym korpusem jest po prostu źle pomyślana i to tylko kwestia czasu kiedy części zaczynają tańczyć jak pijane (zwłaszcza górna szyna korpusu, można to oczywiście niwelować podkładkami, ale tylko do czasu).

Link to post
Share on other sites

Gearbox od GP jest solidny, ale w porownaniu do KWA, gb wypada wrecz blado.

Chinczyki to roznie: poczawszy od odlewu wykonanego w formie z plasteliny i asymetrycznych otworow wraz krzywymi kolami zebatymi i isiami,, konczac na czym co wizualnie i jakosciowo dorownuje japoncom i taiwanom, a przebija ich cena po 3-4 kroc.

 

Teraz pytanie- co cie interesuje? : czy bebechy w ktorych nie trzeba robic, czy replika ma tak wygladac, ze koledzy dostaja zwodu z zazdrosci czy jedno jak i drugie ??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...