Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 17 Stark Arms - dziwny problem z magazynkiem


Recommended Posts

Witam

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Glocka 17 produkcji SA/VFC. Problem tkwi w magazynku, który zachowuje się jakoś dziwnie.

 

Otóż do Glocka posiadam także drugi magazynek od Meistera. Na magu Meistera blowback jest mocny, zasięg fajny, nie ma chmury gazu. Natomiast na magu fabrycznym replika potrafi ziać chmurami gazu, zasięg pogarsza się, a blow back jest zdecydowanie słabszy. Poza tym niekiedy nie da się wystrzelić kilkunastu kulek na jednym nabiciu gazem, nie mówiąc o tym, żeby zamek pozostał w tylnym położeniu.

 

Zauważylem, że kulki w szczękach tegoż magazynka siedzą dośc ciasno.

 

Czy ktoś ma pomysł, co może być powodem?

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Chmura gazu potrafi wyskoczyć zwłaszcza na początku strzelania w miejscu wylotu łusek w wersji palnej :icon_wink: Zaraz spróbuję porady Otta.

 

Co do górnych zaworów to wolę nie ryzykować - mam 1 sprawny magazynek i wolałbym pozostać przy takim stanie rzeczy.

 

Sprawdziłem z ciekawości siłę szczęk magazynka - w Meistrze leciutkim pchnięciem jakimś przedmiotem idzie wypchnąć kulkę. W magazynku SA trzeba użyć nieco siły.

 

 

PS. Trzymając mag od spodu nadal bez zmian - w połowie strzelania blowback słabnie, zasięg pozostaje w miarę podobny, zamek po opróżnieniu nie zostaje w tylnim położeniu. Na Meisterze bezproblemowo, bez żadnych spadków cały mag idzie opróżnić.

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Co do tych szczęk - nie wydaje mi się żeby zwiększały zużycie gazu.

 

Spróbuj w takim razie może przesmarować górny zawór. Możesz też same szczęki z uszczelką zamienić między magami - nie rozszczelniasz magazynka. Chociaż skoro podtrzymanie maga nie pomaga, to nie jestem pewien czy uszczelka może być winna.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

 

Miałem podobne problemy w glocku 18C SA.

U mnie problemy pojawiły się po wystrzeleniu ok 3-4 magów.

Występowały wszystkie objawy, oprócz chmury gazu.

Niestety nie miałem innego maga do testów i z braku innego rozwiązania odesłałem klamkę na serwis, gdzie "podpiłowano lekko pewien element". Przyglądałem się replice od wewnątrz, ale nie widzę żadnych oznak ingerencji pilnika. Natomiast glock działa wybornie.

 

Być może jest to faktycznie kwestia dotarcia repliki. Z serwisu otrzymałem odpowiedź, że replika jest bardzo ciasno spasowana i to było powodem dolegliwości pistoletu. Nie chodziło chyba jednak o spasowanie zamek-korpus, bo tu luzy są znaczne.

Link to post
Share on other sites

Czyli w mailu opisano mi Twój przypadek, bardzo podobny opis problemu. U mnie "chmury" już nie ma - teraz gaz wylatuje obficie lufą, oknem wyrzutnika i tyłem zamka. Replika pomimo wystrzelenia kilkunastu magów na magu Meistera na fabrycznym magu nie działa poprawnie. Odsyłam klamkę na serwis jakoś niebawem. Mam nadzieję, że rozwiążą problem w ten sam sposób.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

U mnie problemy powróciły. Ponownie wysłałem replikę na serwis, ale tym razem nie wróciła.

Akurat na stanie sklepu nie było części, ani repliki na wymianę, więc otrzymałem zwrot kaski.

Ogólnie chwała AirsoftArmory za takie podejście. Mogli kazać czekać na podsespoły miesiąc i cześć.

Widziałem, że glocki znowu się pojawiły, ale mam coraz bardziej mieszane uczucia, skoro problemy stają sie powszechne...

Póki co zakupiłem Meistera i chyba przy nim zostanę. Chociaż w moim odczuciu wrażenia ze strzelania ze Starka dużo lepsze. Wykonanie, spasowanie, blow-back, praca i dźwięk zamka -niezapomniane. Gorzej, że ciężko opróżnić choćby jeden magazynek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...