Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wytrzymały pistolet dla 10-cio latka


Recommended Posts

Witam,

Chcę kupić chłopakowi w wieku 10 lat broń na kulki, początkowo kupiłem pistolet Taurus PT92 Metal Slide, ale jak podaje producent - posiada 255 FPS dla kulek 0,2, nie jest to zawrotna prędkość i moc, ale dla dziecka to za dużo, także podejrzewam że nie da rady go naciągnąć, dlatego planuje kolejny zakup, szukam czegoś z mocą podobną do bazarowych / odpustowych zabawek, które i tak kupuje sobie co jakichś czas i zwykle nie wytrzymują więcej niż kilka dni :icon_smile: co staje się także głównym priorytetem - wytrzymałość, a więc szukam czegoś dość słabego (widziałem pistolety o mocy 160 FPS, nadadzą się?) no i w miarę wytrzymałych, oczywiście w grę wchodzą wyłącznie sprężyny ze względu na "oszczędność amunicji" ew. elektryki - rodzaj broni pistolet lub SG, z tego samego względu.

 

Ps. mierzył ktoś bazarowe / odpustowe zabawki na chronografie?

Ps2. nie najeżdżajcie że kupuje pistolet dla dzieciaka, bo i tak może sobie kupić o identycznej mocy w sklepie z zabawkami 50 metrów od domu co zresztą robi co chwilę, a jak chciałby sobie czy komuś zrobić krzywdę to więcej zrobi kamieniami których też nie brakuje, jestem przeciwny nadopiekuńczością i protekcjonalizmem.

Edited by nemoein
Link to post
Share on other sites

Witam,

Chcę kupić chłopakowi w wieku 10 lat broń na kulki, początkowo kupiłem pistolet Taurus PT92 Metal Slide, ale jak podaje producent - posiada 255 FPS dla kulek 0,2, nie jest to zawrotna prędkość i moc, ale dla dziecka to za dużo

Skoro 255fps to za dużo, to praktycznie nic solidnego nie dostaniesz. Jedyna opcja, która trzyma się kupy to elektryczne pistolety Cymy, jakieś 200fps na pokładzie.

Są też plasticzane karabinki elektryczne. Łatwo poznać, bo razem z karabinkiem w zestawie jest pełno badziewia, jak plastikowe tuby aka. Tłumiki, czy bloczki plastiku z przezroczystą szybką i namalowanym znakiem celowniczym aka. Optyka...

Jakością nieco lepsze od bazarowych, ale gorsze od najtańszych replik airsoftowych. Zależnie od firmy, stoją mniej więcej po środku. Well omijać z daleka, najlepiej w tej klasie stoją wyroby DE (Double Eagle czy jakoś tak pełna nazwa)

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

generalnie nie zaprzątałem sobie głowy budżetem gdyż oczekiwana niska moc powinna być adekwatna do niskiej ceny - myślę że około 100 zł, choć nie jest to twarda granica.

Słyszałem wiele dobrego na temat Tokyo Marui, co za tym idzie sprzęt będzie niezawodny ale i mocny - w opisie do broni http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_46&products_id=664&name=Tokyo_Marui_-_M92F_Military_Model_-_HopUp_-_HG_-_Sprezynowy

podają 62 m/s 203 FPS) oraz 0,6 J co ze wzoru pomijając straty daje V=Pierwiastek(2E/M) 77 m/s i 250 FPS co też jest chyba zbyt mocne, czy może dać sobie spokój i nie przejmować się siłą?

Link to post
Share on other sites

Za mocne w jakim względzie? Oko czy zęba pewnie da się uszkodzić nawet z zabawki z kiosku. Strzeliłem sobie z tej berettki z przyłożenia i pozostawia mały ślad na skórze. Masz pewnie w domu jakieś trupy tych zabawek za 10zł, albo jeszcze żywego. Sprawdź czy sprężyna nie podpasuje - 12,5mm średnicy i 59,5mm długości. Prowadnica ma średnicę 9,8mm.

Nawet jak nie, to prężynę nawet powinno dać się skrócić - ona jest w replice od razu ściśnięta o ok 8mm..

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

"Szukam czegoś wytrzymałego". Zamiast kupować dziecku 10- letniemu byle jakie pistolety bazarowe za ok 80 zł, które jak mówiłeś wytrzymują kilka dni, lepiej (moim zdaniem) kupić używaną cyme: https://www.olx.pl/oferta/replika-asg-cm-028-CID767-IDlfq1O.html#e96e963d32 Jak poszukasz, potargujesz jak typowy Janusz, myślę, że kupisz za ok. 200 zł

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...