Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Opóźniacz popychacza, a skok dyszy


Recommended Posts

@verb007:

1. Pokręć zębatką z założonym popychaczem i nagraj film pionowo z góry.

2. Pokręć zębatką ze ściągniętym popychaczem i nagraj film pionowo z góry.

3. Odtwórz filmy na dużym ekranie i zmierz sobie chociażby linijką średnicę obrotu krańcowego punku w obu filmach.

 

TIP: Odległość, z której kręcisz filmy musi być identyczna.

 

 

 

 

A teraz informacja:

Opóźniacz popychacza, jak sama nazwa wskazuje, służy do opóźnienia powrotu popychacza wraz z dyszą do pozycji skrajnie wysuniętej.

 

A po ludzku, służy on do tego, żeby dysza dłużej była schowana, dzięki czemu kulka ma więcej czasu, żeby poprawnie "wejść" i ulokować się w komorze, co przekłada się na poprawny strzał.

 

Montaż powyższego elementu stosuje się szczególnie w replikach z wysoką szybkostrzelnością, oraz w przypadku używania magazynków ze słabszymi sprężynami, bądź też w razie używania bardzo ciężkich kulek (np. 0.4).

 

 

Dziękuję, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Tyle, że u mnie w B03 dysza cały czas, nawet po cofnięciu, blokowała kulki. Nawet gdyby dłużej siedziała schowana, to i tak by nic nie dało, bo by haczyła o kulki... tyle że dłużej :D

W B04, Protech do M4 ze stock komorą bangla super. Na sp90 mam 330fps i rozrzut zaledwie o 3. Nie wiem, może w B03 mam jakiegoś mutanta :)

Link to post
Share on other sites

Nie mam już żadnej Specny.

Nie mam statywu i kamery do tworzenia tak wymyślnych ujęć.

Wiem do czego w głównej mierze służy "opóźniacz" popychacza dyszy i jakie spełnia on zadanie. Nie musisz kopiować tekstów ze sklepów.

Nie mniej jednak sprawa wygląda tak, że w wielu przypadkach dzięki jego zastosowaniu znika problem nie pobierania kulek.

Link to post
Share on other sites

@verb007:

Opóźniacz popychacza działa IDENTYCZNIE we wszystkich replikach, Specna Arms nie ma tutaj nic do rzeczy.

 

Jeżeli podajesz jakąś informację do ogólnego dostępu, warto żeby była ona sprawdzona. Szczególnie, jeżeli uważasz się za serwisanta, to powinieneś wiedzieć takie podstawowe rzeczy.

 

Owszem, montaż opóźniacza popychacza w wielu przypadkach niweluje problem z podawaniem kulek, jednak jak wcześniej napisałem, jest to spowodowane tylko i wyłącznie czasem, który kulka potrzebuje do poprawnego umiejscowienia się w komorze Hop Up.

 

@MrMCET:

W takim układzie czeka Cię montaż krótszej dyszy.

Link to post
Share on other sites

Nie da się cofnąć czegoś bardziej niż na "max".

 

Siejesz Pan ferment, Panie Moderatorze-Serwisancie.

 

Gdyby opóźniacz popychacza miał zwiększać amplitudę odciągnięcia popychacza, to by wystawał poza bolec w zębatce, a tak nie jest.

 

 

Kształt popychacza również nie ma żadnego znaczenia! Niezależnie czy będzie on pracował z popychaczem, czy bez, amplituda wychylenia będzie IDENTYCZNA. Jedynie czas trwania ulegnie zmianie.

 

Dalsza dyskusja na ten temat nie ma najmniejszego sensu.

 

Radzę się najpierw doszkolić, a nie pisać takie rzeczy.

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ferment powiadasz, ja tego bym tak nie nazwał.

Skoro podczas cofania dyszy przez popychacz z założonym opóźniaczem widzę że dysza razem z popychaczem nie dotykają jeszcze głowicy cylindra przy maksymalnym punkcie cofnięcia znaczy to dla mnie że jeszcze jest miejsce żeby dyszę z popychaczem cofnąć do tyłu. Ale jak lukira zauważył, ja się nie znam...

Link to post
Share on other sites

Opóźniacz nie powoduje większego cofania się dyszy. Koniec kropka.

 

Ja wsadziłem dyszę PROTECH do M4A1 do mojej specny i hula na singlu/auto jak szalona. Trzeba było ja przy polerować w środku ale to juz opisałem w drugim temacie o specnie ( można by je w końcu połączyć Panie moderatorze ) .

Edited by Said
Link to post
Share on other sites

Gdyby opóźniacz popychacza miał zwiększać amplitudę odciągnięcia popychacza, to by wystawał poza bolec w zębatce, a tak nie jest.

 

Tutaj np. rzeczywiście nie.

hqdefault.jpg

 

Ale tu już tak.

airsoft-aeg-gearbox-sector-delay-clip-lonex-extreme-high-rof-setup-quality-asg-%5B2%5D-30303-p.jpg

 

I po co te całe spiny? Jedni o takich, drudzy o takich, a nikt się nie domyśla, że ten drugi pisze o czymś innym.

Link to post
Share on other sites

Ten drugi opóźniacz nie cofnie dalej dyszy a spowoduje nawet szybsze zużycie popychacza :)

Fabrycznie, wszystko jest dobrane na takie wymiary, aby popychacz po odciągnięciu przez bolec zębatki tłokowej, spowodował maksymalne cofnięcie się i umożliwił wejście kulki do komory. Opóźniacz, spowoduje tylko że, czas cofnięcia popychacza będzie dłuższy, wiec tak jak pisano wyżej, kulka będzie miała więcej czasu na wejście w komorę.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście - cofnie tylko, jeśli jest na to miejsce. Jak nie ma, to tylko popychacz będzie prężył albo się po prostu złamie. Natomiast wszyscy wiemy, jak w chińczykach wygląda dokładność wykonania, więc sytuacja, którą opisuje Verb wcale nie jest teoretycznie niemożliwa.

Link to post
Share on other sites

Mam przed sobą V.3 z głowicą, popychaczem i zębami JG i tutaj akurat to cylinder (typ 1 stalowy prążkowany chinol) blokuje popychacz, do samej głowicy jest jeszcze troszeczkę miejsca. A sama zębatka nie cofa popychacza do samego końca, tylko jest jeszcze minimalnie trochę odstępu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...