Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka snajperka do 300zł


Recommended Posts

Cześć, jestem nowy na forum i chce się z wami przywitać, mam już skończone 14 lat i myślę, że czas zacząć strzelać (zgody rodziców itp.). Zastanawiam się nad snajperstwem i myślę, że może kiedyś kupię sobie wypasioną snajperkę od wella, a może coś lepszego?

 

Co powiecie mi na temat L96 produkcji znanej firmy well.

Jaki jest jej zasięg, jak z celnością - czy można przełożyć pół-precyzyjną lufę z cm.048?

Czy luneta x12 będzie odpowiednia?

Jak z wytrzymałością tej maszynki?

Czy polecacie dokupić celownik laserowy? Chyba fajne jest być snajperem, wydaje mi się to być bardzo klimatyczne. Pozdrawiam jako nowy na forum i mam nadzieję, że dostanę dobre odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Poczytaj sobie i wiedz, że by zrobić airsoftową snajperkę trzeba mieć sporo kasy. Replika ze sklepu to tylko baza, luneta to tylko kropla w morzu potrzeb (a przybliżenie to chyba najmniej istotny parametr lunety). W replice musisz wymienić właściwie wszystko, a to koszt od kilkuset do nawet paru tysięcy złotych. Bez tych zmian to nie będzie snajperka bo jej zasięg i celność będą takie same (jak nie gorsze) od zasięgu i celności repliki elektrycznej za 300-500zł.

 

No to pokaż mi gdzie jest odpowiedź czy można włożyć lufę z cm048 do snajpy wella.

Na 99,9% nie można - AEGi mają inny standard luf niż repliki snajperskie.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Ale za co chcecie mnie banować? To, że czegoś nie wiem i się grzecznie pytam, to powód do bana? Wszystko ładnie i ortograficznie napisane, a Ty się czepiasz...

 

Nie znasz się, to nie doradzaj!

 

Twój post po prostu podchodzi trollem, jak tak nie jest to przepraszam i polecam przeczytać to i to na początek.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Wszystkie snajperki w stocku (czyli ze sklepy, bez tuningu) są snajperkami tylko z wyglądu. Strzelałem nawet z takiej, która nowa kosztuje 6000zł i ona też jest snajperką tylko z wyglądu. Bez tuningu - wymiany lufy, gumy i jeszcze wielu innych rzeczy będzie to strzelało biedacko - to nie będzie snajperka.

 

Edytuj: Przykładowe kosty tuningu L96 od Wella:

Zależy kto jak patrzy na fps bo u mnie w środowisku Warszawskim maksymalny fps to 600fps czyli taki fps wyciągam na chińskim zestawie.

 

Oto moje koszta

Warrior - 350zł i w nim już miałem zestaw tunignowy

Komora PDI z gumką systemy - 300zł

stabilizatory lufy - 30zł

precka promyka - 300zł

głowica cylindra - 50zł

No i do tego wypada dokupić zestaw spustowy i mamy do wybory NEO, Barta lub AP - 250zł

 

1280zł :icon_smile: i mi wsio ryba.

 

Stockowy cylinder na spokojnie znosi trudy sprężyny chińskiego zestawu a i zespół spustowy stockowy jeszcze żyje jak się paczy :icon_biggrin:.

Koszt tuningu pozostanie taki sam. Koszt całkowity jednak wzrośnie.

Szczerze to jest sens. Body, jakość wykonania, kultura pracy (która w wellu będzie zawsze gorsza).

Snajperki za mniej niż 2.5 tyś da się zrobić. Foka pisał to dawno temu.

 

Ekonomicznie ale by było na dobrym poziomie to mam taką rozpiskę (użyłem Twojej bo jest dobrą bazą).

 

- Well Warrior L96 (400zł) - warto polować na zepsute na allegro lub po tuningu (z komorą PDI i "precką" systemy za 400zł idzie dorwać precka idzie na sprzedaż albo ładujemy do innej repliki).

- Sprężyna Główna Guarder M170 (79zł) - TAK

- Teflonowany cylinder Lay Lax (389zł) - fakt. Można ew. AA i odpada głowica (mamy w komplecie). 360zł

- Głowica cylindra Lay Lax (99zł) albo AA. Faktyko warta ceny

- Tłok Lay Lax (179zł) - TAK

- Głowica tłoka Lay Lax (52zł) -TAK

- Prowadnica sprężyny Lay Lax (125zł) - jedyna dobra część AP, którą bym wstawił do cylindra 49zł

- Lufa 595mm PDI (749zł). - opcjonalnie promyk 300zł

- Stabilizatory lufy Lay Lax (89zł) - AA są za połowę ceny a można je zrobić samemu za grosze

- Komora hop up PDI (299zł) TAK

- Gumka Hop Up Systema (30zł) - G&G też idzie

- Spust Zero Trigger produkcji Bart_a (360zł) -można dorwać NEO czy AP za ok. 250zł

- Wzmocniona śruba rączki przeładowania PDI (33zł) - w casto kupiłem za kilka groszy

- Adapter tłumika King Arms (79zł) - po co adapter? Mój kosztował 25zł a wygląda bajerancko.

- Tłumik Mutus Eco, budzetówka tylko do zakrycia przedłużonej lufy precyzyjnej (50zł) - jw.

 

Heh, na minimalnym koszcie wychodzi 1944zł jeśli chcemy full tuning na stabilnych częściach. Jeśli uda się dorwać z jakąś droższą częścią z allegro (obojętnie komora, spust, lufa czycycek z tych wyżej) to wychodzi ok. 1600zł.

 

Do 600fps wychodzi trochę taniej bo jakieś 1150zł

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...