Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zielone początki, czyli garstka pytań


Recommended Posts

Hejka, mam do Was parę pytań odnośnie G.5 Galaxy oraz z ciekawości.

 

1. Jak to jest z tym hop-upem w G.5? Zdejmuję front gripa, i tam mam biały suwak od hopupa, strzałka w prawo z napisem "UP", na ile ustawić tego hopupa, w lewo jest mniej, a w prawo więcej? Dając ( od lewej do prawej ) na około 2,5 "kreski", Galaxiaczka nie strzelała, ale po odwróceniu jej do góry nogami strzela bezproblemowo, więc uważam, że coś nie tak z hopupem jest. Dałem za dużo, czy coś innego trzeba tu ustawić?

2. Bateria do G.5 bardzo ciężko wchodzi. Po chwilowym siłowaniu się, zacząłem się zastanawiać "Jak ja to potem wyjmę?", więc nachodzi tutaj pytanie, jak to później wyjąć? Wiem, że mam z przodu zamek, którym moge lekko wysunąć baterie ale zapewne i tak będzie ciężko to wyjąć, posmarować to smarem sylikonowym, czy lepiej ładować baterie bezpośrednio w AEG'u?

 

Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy, to dam edita, albo napisze kolejnego posta. Z góry dzięki za odpowiedzi :icon_wink:

Edited by Foxrox
Link to post
Share on other sites

Nie stresuj się, nic się nie dzieje z repliką. Hopa ustawiasz tak, żeby kulka leciała jak najdalej po prostej. Metodą prób i błędów oczywiście. W tych klockach nie ma jakiegoś uniwersalnego ustawienia, bo zależy to od kilku czynników. Tak że będziesz miał trochę zabawy z optymalnym wyregulowaniem. Jak dasz za dużo guma zasłoni prześwit lufy i lulka nie poleci, jak dasz za mało kulko będą wylatywały bez oporów z pochylonej lufy.Oczywiście regulację będzie trzeba powtarzać przy zmianie kulek (inna masa i faktura powierzchni kulki), przy zmianach zasyfieni, twardości i wytarcia gumki hopa itp. Ustawienie hopa to pierwsze 5 minut każdej strzelanki

 

Oczywiście możesz ładować batkę bez wyjmowania z repliki (większość MP5K/PDW ma problemy z wymiarami pojemnika baterii).

Link to post
Share on other sites

Dobrze panowie, jestem po prostu głupim trepem i nie umiałem ustawić HU. Przy ustawieniu hopka na "0" replika strzela już normalnie, tylko czasem występują zacięcia. Wiecie od czego to może być wina? Kulki używam 0.23 PJ, magazynek zwykły dostarczany w zestawie - hicap. Co tu może być winowajcą? Zazwyczaj po zacięciu podkręcenie maga parę razy pomaga, lecz jeśli po samy, zacięciu wyjmę magazynek wylatuje z 3 kulki. Narazie muszę wystrzelać te pozostałe 2500 kulek i zmienię na Guardery, chociaż nie wiem co zrobić z tym magazynkiem. Jakieś pomysły?

 

Sprawdź jeszcze czy jak dociśniesz ręką magazynek to czy strzela. Jeżeli tak podklej z jednej strony magazynek taśmą izolacyjną aby się dociskał samoczynnie, może w tym tkwi problem.

 

Szczerze dociskanie magazynka nie widzę jakiejś większej różnicy, chociaż sam mag wydaje się wątpliwej jakości ( ale działa ). Być może jakaś konserwacja sprężyny maga czy posmarowanie go czy coś?

Edited by Foxrox
Link to post
Share on other sites

Cóż, tym bardziej, że mam roczną gwarancje na AEG'a, to raczej nie powinienem się tym przejmować, a uszkodzenie AEG'a raczej nie wchodzi tutaj w grę. Spróbuje skombinować lepsze kulki i zobaczę co i jak. Replika też jest nowa, więc może musi się trochę wyrobić, tak samo magazynek, postrzelam trochę i zobaczę co i jak się będzie to rozwijało.

 

Słyszałem też, że czasem ząbek od magazynka nie działa prawidłowo, coś wiecie o tym?

 

Może za słabo podkręcasz magazynek, podkręć go aż usłyszysz "pyknięcie". To że wypada kilka kulek po wypięciu maga to normalne.

W moim przypadku magazynek nie "pyka" tylko stawia większy opór, staram się podkręcać magazynek właśnie do punktu oporu i jeszcze delikatnie troszkę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Okej, trochę postrzelałem, ponakręcałem mocniej i już nie ma żadnego problemu ;)

 

Teraz druga sprawa, ładuje aega z baterią w środku, aeg sam w pudełku od spodu wyłożonego folią bąbelkową, pudełko otwarte. Plastik wokół baterii robi się ciepły, sama bateria nie jest aż taka gorąca, ładowarka tak delikatnie "pierdzi" podczas ładowania. Tak ma być? Nie przejmować się tym?

 

Ogólnie chciałbym kupić nową batke ( 8.4v stick ) i ładowarkę mikroprocesorową na mały budżet, coś polecacie?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz, żeby Twoja bateria pożyła trochę dłużej niż dwa tygodnie, to kup ładowarkę mikroprocesorową, najlepiej tą: http://www.taiwangun.com/mikroprocesorowa-ladowarka-gtpp4-do-akumulatorow-litowych-acm

Może trochę powyżej Twojego stanu gotówki, ale warto. Nie przejmuj się opiniami innych.

LiPo 8.4? Nie słyszałem o takiej, może chodziło Ci o 7.4

Weź tą batkę: http://gunfire.pl/product-pol-1152198889-Akumulator-LiPo-7-4V-1500mAh-20-40C.html

Link to post
Share on other sites

Polecasz ładowarkę ACM i to jeszcze piszesz, że "najlepiej"? Za dwa razy mniej kupi sie polecanego i sprawdzonego Imaxa B6. Dlatego też:

Uwaga! Proszę Zielonych o podchodzenie z rezerwą do wszelkich postów Burbusa. Mam poważne podejrzenia, że to kolejne wcielenie zbanowanego niedawno użytkownika - TamerPL, który również lubował się w polecaniu produktów ACM.

Link to post
Share on other sites

Ja G.5 mam od sierpnia i problemów nie miałem... Ładowarkę mam Redox Beta, która sprawdza się bardzo dobrze, polecił mi ją zresztą Powała. Baterie z reguły się grzeją, przy ładowaniu, więc to nie problem. Jeśli chodzi o wyciąganie baterii, to odłącz ją, pociagnij raczke aż poczujesz opór, wypchnij wtyczke i wypchnij baterię jakimś przedmiotem ;)

 

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

O jejku, jejku. Jedna linijka zaśmieca forum, ale Twoje dwa posty (absolutnie nic nie wnoszące do tematu) już go nie zaśmiecają?

 

Bierz Lipo. Może nawet zmieścisz się w 100zł za baterię i ładowarkę. Poszukaj w sklepach modelarskich, mają taniej niż w airsoftowych.

Buniek dobrze prawi - bierz LiPo. Ładowarkę za 40zł można kupić na GF od Redoxa. Jest tam też (w podobnej albo identycznej cenie) ładowarka od GFC, która chyba jest kopią tej od Redoxa (takie same funkcje diod, podobne lub identyczne wymiary i kształt). To proste sprzęty - umieją tylko ładować, ale jak narazie u mnie (ta od Redoxa) się sprawdza.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście. Ale czy LiPo to taki potrzebny zakup w tej replice? Ja zrobiłem tak:

-Wymiana gumki przy kupnie (G&G zielona z tego co pamiętam) 30zł

-Usunięcie luzów z silnika i wyregulowanie odległości - 0zł.

-Zmiana kabli na lepsze, wtyczek na T-Deans (skrócona instalacja, brak tego dziadowskiego bezpiecznika) 35zł

 

W wyniku tego ostatniego replika błyskawicznie reaguje na każde naciśnięcie spustu i strzela jakbym zwiększył woltaż do 9,6V.

W wyniku przedostatniego działa dużo ciszej i płynniej.

 

Potem kupiłem redoxa bete. I baterii mi nie potrzeba, bo ta stara ma się lepiej w związku z lepszą ładowarką.

 

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka

Edited by lipharDYT
Link to post
Share on other sites

Ja przeszedłem na LiPo nie dlatego, że chciałem mieć lepszą reakcje na spust, ale dlatego, że LiPo jest wydajniejsze (na NiMH strzelałem krócej niż na LiPo mimo, że moja batka LiPo ma mniejszą pojemność) i nie boi się mrozów (w zimę NiMHy padają jak muchy). Dodatkowo gdy kupowałem zestaw batka LiPo i ładowarka kosztował on tylko jakieś 20zł więcej niż pasujący akumulator NiMH.

Link to post
Share on other sites

Jeśli spojrzeć na to z tego punktu widzenia, to owszem, LiPo wygrywa pod każdym względem. Też zamierzam kupić jak mi wpadnie jakaś nadmiarowa kasa, żeby nie było, że jestem głupio uparty. Po prostu uważam, że za te 80 zeta za lipo można lepsze rzeczy zrobić w tej replice. Jednakże, biorąc pod uwagę perspektywę szybkiego nadejścia większych mrozów...

Link to post
Share on other sites

Też się właśnie zastanawiałem, jak to wszystko będzie wyglądać podczas mrozów. Tak przy okazji, wracając do wcześniejszego tematu, replika strzela, tylko raz za kiedy zdarzy mi sie że nie strzeli 1-2 kulek ( pewnie zacinki "pejotek" niestety ), a potem znów jest gites, myśle, że to wina kulek w magazynkach, ale chciałem kupić sobie z 2-3 takie magi http://www.taiwangun...&campaign-id=19

oraz kulki ... chciałem już "nakarmić" replikę czymś lepszym niż "pejotkami", a też chciałbym zachować naturalność magazynków, gdyż to grzechotanie i podkręcanie hicapów jest z deka nużące :icon_razz: Te magazynki zdają egzamin, czy w kwestii doboru magazynków nie ma większej różnicy?

Edited by Foxrox
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...