Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe mid-capy G36 Cymy - problem z podawaniem


Recommended Posts

Witam wszystkich i proszę o radę.

 

W czym problem? Zakupiliśmy z kumplem magazynki mid-cap Cymy do G36 (wcześniej graliśmy na high-capach). Nasze repliki to G36C Classic Army. Ja swoich magów jeszcze nie wypróbowałem więc nie wiem jak będzie, ale...

 

Kumpel "sformatował" magazynki ładując do nich wedle powszechnie znanej instrukcji stopniowo coraz większą ilość kulek aż do ilości około 130 - 140 (podawana przez producenta pojemność to 150). Kiedy przyjechaliśmy na strzelankę i podpiął pierwszego mid-capa, replika wypluwała kulki na odległość kilku metrów pojedynczo albo po dwie sztuki, a dopiero po wypluciu jakiejś ilości kompozytu zaczynała strzelać. Problem powtórzył się w każdym z czterech magazynków.

 

Okazało się, że replika strzela normalnie dopiero kiedy załadowaliśmy do magów nie więcej niż około 60 kulek (każda ilość powyżej 60 była wypluwana). Na high-capie hulała normalnie więc problem na pewno tkwi w magach. W domu kumpel sprawdził jeszcze jeden, nie "sformatowany" wcześniej magazynek i ten zachowywał się identycznie. Wniosek, że formatowanie pozostałych czterech nic nie dało.

 

Tu pojawiają się pytania: co robić? Czy coś zrobiliśmy źle? Czy powinniśmy powtórzyć formatowanie magów? Czy użyć oleju silikonowego (nie był użyty za pierwszym razem)? Czy podczas "formatowania" magazynka robi różnicę, czy opróżniamy go zwalniając blokadę, czy poprzez wpięcie go i wystrzelanie zawartości? Proszę o pomoc i rady bardziej doświadczonych w temacie asgejów.

 

Pozdrawiam,

Kirk

Link to post
Share on other sites

Zerknij tu http://forum.wmasg.p...trzelac-m4-kwa/

Może odpycha komorę HU jak wpinasz magazynek załadowany do pełna. Ja u siebie nie ładuję magów do pełna i nie mam problemu (około 90 kulek). Wydaje mi się, że sprężyny w magach są za mocne, miałem kilka sytuacji kiedy naładowany do pełna magazynek po lekkim uderzeniu potrafił wypluć wszystkie kulki na ziemię

 

Pozdrawiam

Edited by leon24_36
Link to post
Share on other sites

Coś chyba Cyma nie potrafi zrobić midów do G36. Miałem kiedyś mdy Cymy i problem polegał na tym, że blokada kulek miała albo za słabą sprężynę albo jakaś wadliwa była i kulki były w stanie samoistnie "ostrzelać" mnie w każdej chwili. Odesłałem je na gwarancję do Taiwanguna i widocznie jakiś większy problem z nimi był, bo nawet nie bawili się w naprawę, tylko od razu zwrócili mi pieniądze.

 

Jeżeli są na gwarancji, to wyślijcie je od razu do sklepu z reklamacją. Po co się bawić w jakieś domowe naprawy, skoro za ich poprawne działanie w okresie gwarancji odpowiada sklep.

Link to post
Share on other sites

Leon, my właśnie też nie ładowaliśmy magów do pełna i dlatego dziwi mnie, że nie strzela się z nich jak należy. Producent podaje pojemność 150 więc 130 powinno bez problemu wchodzić i latać. Dla porównania z high-capa replika strzela jak należy, podobnie z jakiegoś chińskiego mid-capa (na opakowaniu nie było nawet nazwy fabryki), który ma pojemność 110 kulek i załadowany ilością 90-100 podaje wszystko do końca, a kompozyt lata i nie jest wypluwany. Masz zapewne rację co do tego, że sprężyna jest za mocna, skoro 60 kulek podaje dobrze, a większe ilości wypadają z lufy. Pytanie: co zrobić? Powtórzyć formatowanie? Użyć oleju? Załadować do pełna ileś razy?

 

Head Crusher - w naszym przypadku blokada działa dobrze, jedynie z podawaniem większej ilości kulek jest problem. Napraw nie planujemy, jeśli jakimś prostym sposobem nie uda się przekonać magów do współpracy to je oddamy i wymienimy na Boyi pewnie ;)

Link to post
Share on other sites

Mi to przestało przeszkadzać ponieważ ja ładuję niecałą szybkoładowarkę czyli około 90 kulek i replika strzela bez problemów. Jak podleczę kolano to pojade do domu i rozbiore magi może są w kanale po którym ślizga się sprężyna jakieś nadlewki o który się zaczepia i nie pracuje na całej swej długości, ewentualnie potraktuję delikatnie silikonem. Jak to nie pomoże to załaduje jeden magazynek do pełna i zostawię na jakieś 2-3 dni może sprężyna się ubije i będzie łagodniej podawać pierwsze kulki.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dziś przetestowałem pierwszy ze swoich mid-capów Cymy. Po zwykłym "formatowaniu" załadowałem jakieś 110 kulek, a dobrze podawać zaczął przy około 80. Następnie było 120 kulek i prawidłowe podawanie przy ilości ok. 95 kulek. Za trzecim razem upchnąłem z trudem 130 kulek, a magazynek prawidłowo podawał od ilości między 105-110 sztuk kompozytu. Wnioski nasuwają się dwa:

 

1 - nie wystarczy magazynka "sformatować" raz, trzeba go jeszcze pomęczyć kilka razy, za każdym uzyskując lepszy efekt

2 - to, czy po załadowaniu kulek wysypiemy je czy wystrzelamy zdaje się jednak robić różnicę. Odnoszę wrażenie, że wystrzelanie zawartości na full auto daje lepsze rezultaty niż zwolnienie blokady palcem.

 

W któryś dzień siądziemy z kumplem i pomęczymy te magazynki trochę dłużej, jeżeli moje przypuszczenia się potwierdzą to przynajmniej będzie to jakaś rada dla kogoś, kto w przyszłości spotka się z podobnym problemem.

Link to post
Share on other sites

Magi przetestowane, działają jak należy. Wnioski dla każdego, kto w przyszłości napotkałby podobny problem:

 

- nie stresować się, jedyne co musimy zrobić żeby magazynki podawały jak należy i odpowiednią ilość kompozytu to "rozruszać" sprężynę

 

- "formatowanie" daje lepsze efekty jeśli przy ilości ok. 100 załadowanych kulek zaczniemy opróżniać magazynki poprzez wystrzelenie ich zawartości niż kiedy zwolnimy bolkadę

 

- czynność trzeba powtarzać aż osiągniemy zadowalające nas efekty. Przykładowo, za pierwszym razem magi załadowane po 130 kulek zaczynały dobrze podawać przy ilości 99-105 sztuk kompozytu. Przy drugim załadowaniu magów po 130 kulek, ilość jaka dawała się poprawnie wystrzelić to już 110.

 

Podsumowując:

 

Być może jakiś nowszy rzut magów od Cymy ma sztywniejsze sprężyny niż poprzednie, nie ma za to problemu z blokadą kulek, jaką opisywał Head Crusher. Rozwiązanie problemu już znamy, a wygląda na to, że nikt inny się z nim nie zetknął toteż proszę redakcję o zamknięcie tematu. Jeżeli ktoś w przyszłości będzie miał ten sam kłopot to tu znajdzie odpowiedź ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam ! Ja mam dość podobny problem ale nie wiem czym to może być spowodowane. Posiadam karabin G36 od Jg. Wymieniłem w nim adapter ze standardowego G36 na M4. Kupiłem nie dawno 4 magazynki do M4 z Boy-a metalowe mid-capy.

I tu się rodzi problem. Bo gdy naładuje magazynki prawie do pełna i podepnę je do karabinu kulki przy strzale wylatują co 2-3 szt. a na pojedynczym ogniu prawie wcale. Nie wiem czym to może być spowodowane. Sprawdzałem też na such czy kulki wylatują podpinając magazynek do samego adaptera i wygląda to tak, że wychodzą bardzo powoli i mozolnie. Przeszlifowałem adapter aby gładko wszystko działało ale efektów nie ma. Ma ktoś może jakiś pomysł co to może być ? Z góry dziękuje za pomoc :)

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Pozwolę sobie odświeżyć temat, jako że dokonałem pewnych obserwacji przy użytkowaniu moich midów od Cymy, a taka obserwacja się jeszcze nie pojawiła więc taka wiedza może się komuś przyda, a przy okazji zaoszczędzi na kulkach.

Do rzeczy.

Jako że ostatnio byłem wypluty już prawie doszczętnie z guarderów 0,23 którymi to formatowałem te magazynki, a następnego dnia jechałem na strzelanke pojechałem i kupiłem Rocketsy Proffesional 0,23. Następnego dnia po nabiciu magazynków 3/4 magazynki zaczęły się zacinać sprężyna chodzić mozolnie itd. na co nie byłem przygotowany bo magazynki były nowe i co zmusiło mnie do biegania z Hi-Capem.

Wczoraj i dziś rano zrobiłem testy nabijając każdy magazynek do pełna kolejno: Guarder 0,23 i Rockets Proffesional 0,23 i dziś rano wymytymi i wysuszonymi Rakietami.

Wynik nie będzie zaskakujący, po nabiciu Guarderami magazynki normalnie się opróżniają, po zwolnieniu blokady "fontanna kulek" przy rakietach kulki zacinają się itd. Wniosek prosty, przy midach (i nie tylko) zawsze korzystać z dobrych kulek.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...