Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dylemat w wyborze pistoletu CO2


Recommended Posts

Witam,

Od dłuższego czasu przeczesuje internet w poszukiwaniu informacji o pistoletach CO2.

Zamierzam kupić coś wykonanego w większości z metalu , max 350 fps (z uwagi na cqb), najlepiej z blow backiem. Najważniejsza jest dla mnie jednak trwałość repliki. Znalazłem 2 najciekawsze , moim zdaniem, modele i chciałbym usłyszeć od was opinie , który z nich jest lepszy :

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152197226-Replika-pistoletu-STI-DUTY-ONE.html

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152202098-Replika-CO2-pistoletu-GC9606TM.html?rec=101801112

 

O STI znalazłem artykuł lecz o KJW ani słowa.

Link to post
Share on other sites

Aż sam siebie zacytuje bo nie chce mi się po raz n-ty pisać. Zakładam, że ten gaziak ma być Twoją pierwszą repliką (w końcu piszesz w dziale "jak zacząć").

Ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się czy warto brać gazowy pistolet na pierwszą replikę. Są one kosztowne w utrzymaniu (zarówno pod względem gazu jak i części zamiennych czy dodatkowych magazynków), awaryjne, nie lubią zimna (a nawet chłodu), mają małe magazynki.

Jeżeli chcesz się strzelać na normalnych strzelankach to może się okazać, że pistolet gazowy da Ci mało frajdy. Ok, jest blowback - fajnie, zabawnie, ale zasięg, celność i pojemność magazynka właściwie od razu stawiają Cie na gorszej pozycji niż posiadacza repliki elektrycznej (np. Kałasza) o podobnej cenie. Dodatkowo gdy temperatura spadnie Twoje strzelanie może skończyć się na dwóch strzałach i dźwięku uciekającego gazu.

Ja nie mówie, że te pistolety, które podlinkowałeś są złe i nie zabraniam Ci ich kupować. Być może w swojej klasie (pistoletów gazowych w cenie 300-400zł) są najlepsze, ale obawiam się, że mogą zniechęcić Cie do airsoftu.

Link to post
Share on other sites

Załóżcie sobie jakiś podpięty temat z informacją, że blablabla gaziaki som zUe na początek, a nie w każdym temacie tym spamujecie, bo Wam się WYDAJE, że ktoś kupuje gaziaka na pierwszą replikę...

 

Teraz mi się linki odpaliły. To 1911 to tragedia, jak wcześniej wspomniane, patyczkowate magazynki, do tego połowiczny skok zamka, zero kompatybilności.

Beretta jest za to okej, jednak jeżeli chciałbyś 1911, to też je KJW robi.

Np to: http://gunfire.pl/pr...oletu-KP07.html

W zestawie z magazynkiem GG, ale replika ma możliwość stosowania magazynków na CO2:

http://gunfire.pl/pr...eplik-KP07.html

http://asgshop.pl/sk...ukt.php?id=5483

 

Poszukaj jeszcze informacji dotyczących prędkości wylotowych, bo one są bardzo zbliżone do 350fps z tego co mi się wydaje, więc żeby nie przekraczało.

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites

Załóżcie sobie jakiś podpięty temat z informacją, że blablabla gaziaki som zUe na początek, a nie w każdym temacie tym spamujecie, bo Wam się WYDAJE, że ktoś kupuje gaziaka na pierwszą replikę...

Zapal fajka i wyluzuj - szkoda zdrowia i życia na takie spiny. Osobiście wolę przyspamować w każdym temacie dot. gaziaków w tym dziale niż potem czytać narzekania "co wy mi poleciliście ? To puszcza gaz, w ogóle strzelać nie mogę, a jak już strzele to i tak byle dzieciak z Cymą i hi-capem mnie zasypie gradem kulek". Niestety przyklejony temat mało tu pomoże bo doświadczenie uczy, że 90% pytających w tym dziale ma problem z rozumnym przeczytaniem odpowiedzi na ich pytanie, a przyklejonych tematów w ogóle nie czytają.

 

Pytanie tylko, czy CO2 do CQB się nadaje. Nie podano w sklepie jak zmierzone były FPSy. Gaziaki na CO2 pierwsze strzały mają znacznie silniejsze niż kolejne. Warto się zastanowić, czy przy pierwszych 2, 3 strzałach nie zrobisz komuś krzywdy.

Z opisu jednego z nich:

Początkowa prędkość wylotowa wynosi ~380 FPS. Po oddaniu kilku strzałów stabilizuje się do poziomu ~350 FPS.

W specyfikacji podano "~370" - podano więc troszkę mniej niż przy pierwszym strzale. W opisie drugiego nie podano informacji jw., ale w specyfikacji podano "~330". Jeśli sklep był konsekwentny to można przyjąć, że pierwszy strzał z tej drugiej repliki ma jakieś 335-340fps.

Link to post
Share on other sites

GG tak samo ma mocniejsze pierwsze strzały. Jak się chce używać CO2 w CQB to trzeba znaleźć taki pistolet co na świeżej kapsule mieści się w normach.

 

Osobiście mam jednego gaziaka na CO2, drugiego kupiłem w poniedziałek, mam nadzieje że przyjdzie na piątek.

Wole CO2, bo mi bardziej taka forma odpowiada, może przyzwyczajenia z wiatrówek. Nie lubię łazić z puszką GG i ładować co magazynek. Pistolety na CO2 mają fajniejszy blow back, ale przez to części szybciej się zużywają. Działają też lepiej w niższej temperaturze. GG są za to bardziej popularne, więcej części zamiennych. Wszystko ma swoje wady i zalety.

 

Absolutnie nie sugeruj się moimi wyborami bo wybrałem repliki niezbyt popularne. Mam swoje fanaberie i muszę się liczyć z ich konsekwencjami.

 

#1 Colt 1911A1 od KWC - dlaczego? Chciałem mieć Colta, chciałem mieć Colta na CO2, chciałem mieć kolta na CO2 któremu nie wystaje magazynek, ale jest też normalny. Musiał się też mieścić w normach CQB. Z tego co szukałem była tylko jedna taka opcja - Colt od KWC.

Ogólnie jestem z niego zadowolony, strzela celnie na te 15m bo więcej w CQB nie potrzeba, na świeżej kapsule ma 340 fps, czyli w limitach. Na jednej kapsule można wystrzelić tylko około 50 kulek, ale dzięki temu dużo gazu idzie w BB, nie widziałem repliki z mocniejszym BB. Jedyną jak dla mnie wadą jest totalny brak części na Polskim rynku. Po 1,5 roku używania, zużyła mi się dysza, przez co replika przeleżała 3 miesiące w szufladzie, czekając na części z chin. Teraz znów śmiga jak nowy.

 

#2 APS ACP 601 - Czyli Glock 17 od APS'a - dlaczego? Chciałem coś Gbockopodobnego na CO2, niby są magazynki CO2 do WE, ale to trzeba by było dokupywać oddzielnie. A Mariu dla mnie za drogie. APS nie cieszy się dobrą opinią, ale znajomy ma i dobrze mu to strzela, to też sobie kupiłem. Podobno też do tego pasują magazynki od WE i TM na GG. Najpierw kupiłem z Gunfire, niestety replika przyszła niesprawna, odesłałem. Normalny człowiek pomyślał by sobie to APS, czego się spodziewałeś? Ale mój inner idiot postanowił kupić tą samą replikę w innym sklepie ;) zobaczymy co będzie jak przyjdzie...

Link to post
Share on other sites

#1 Colt 1911A1 od KWC - dlaczego? Chciałem mieć Colta, chciałem mieć Colta na CO2, chciałem mieć kolta na CO2 któremu nie wystaje magazynek, ale jest też normalny. Musiał się też mieścić w normach CQB. Z tego co szukałem była tylko jedna taka opcja - Colt od KWC.

Do Colta KJW pojawiły się niedawno „normalne” magazynki na CO2, z wąską stopką jak w magach do modeli MEU.

Link to post
Share on other sites

Do Colta KJW pojawiły się niedawno „normalne” magazynki na CO2, z wąską stopką jak w magach do modeli MEU.

 

Posiedziałem w googlach z 10 min i nic nie znalazłem. Są jakieś wąskie magi na CO2 od KJW, ale i tak wystają poza chwyt pistoletowy.

A może coś źle szukałem, rzucił byś linka?

Link to post
Share on other sites
Niestety przyklejony temat mało tu pomoże bo doświadczenie uczy, że 90% pytających w tym dziale ma problem z rozumnym przeczytaniem odpowiedzi na ich pytanie, a przyklejonych tematów w ogóle nie czytają.

To już ich problem. Nie ma co myśleć za innych.

 

 

1911 KWC... tja... Szkoda tylko, że żadne normalne części ani magazynki do tego nie podejdą.

 

Ten magazynek ma węższą stopkę, ale dalej wystaje poza chwyt.

Wystaje, ale przynajmniej udaje stopkę z magazynków Wilson Combat. Nie potrafię zrozumieć dlaczego KJW nie zrobiło jeszcze normalnej płaskiej stopki.

Link to post
Share on other sites

Ten magazynek ma węższą stopkę, ale dalej wystaje poza chwyt.

Dlatego napisałem wcześniej, że są to magazynki do replik Coltów MEU.

 

A w temacie:

Beretta KJW to solidny koń roboczy, więc i dobry wybór, jeśli chodzi o replikę na CO2.

Edited by Pietracha
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...