Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Okulary korekcyjne


Recommended Posts

Witam

Jestem najnowszym użytkownikiem na forum ;) Mam nadzieję , że w dobrym miejscu ten temat... Do rzeczy , mam dużą wadę wzroku i chcę kupić okulary z wkładkami korekcyjnymi ,nwm czy kupić same wkłady SpecShop - Sklep Militarny, ASG, Airsoft, Noże, Latarki, Multitool, Kamizelki, Obuwie Taktyczne , bo nwm do jakich okularów będą pasować , a samych jeszcze nie mam i nwm co kupić , dajcie jakiś porządny zestaw lub kilka pasujących do siebie rzeczy z tego samego sklepu... Proszę o pomoc .

Pozdrawiam Dudzio

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, pisz jak człowiek i nie używaj skrótu "nwm". Ciężko wpisać pare literek więcej?

Dobre rozwiązanie problemu kiepskiego wzroku to szkła kontaktowe i standardowa ochrona oczu. Jest to rozwiązanie względnie tanie i po przyzwyczajeniu do szkieł podobno wygodne.

Ochrona oczu z wkładkami korekcyjnymi jest z kolei droga - trzeba kupić szkła korekcyjne (takie jak do okularów), wkładki i odpowiednią ochronę oczu do której pasują wkładki. Pierwsze z brzegu wkładki z podlinkowanego przez Ciebie sklepu kosztują 69zł, do tego (chyba) pasujące okulary - 219zł i jeszcze szkła korekcyjne.

Trzecia opcja to ta, o której pisał Zajcu - okulary i gogle, ale jest to po kilku godzinach noszenia męczące rozwiązanie, a i dość mocno parujące.

Temat ogólnie poruszany wielokrotnie - poszukaj, a znajdziesz jakie gogle pasują na okulary, jaką ochronę można nosić z wkładkami itd.

Link to post
Share on other sites

Gogle i okulary parują podwójnie. Tylko soczewki. Od niedawna używam (jednodniowych), z myślą o ASG, innych sportach i szczególnych okazjach i komfort jest nieporównywalny.

 

Dodatkowym minusem okularów/gogli z wkładkami korekcyjnymi jest to, że jak je zdejmiesz nie będziesz nic widział (tym bardziej przy dużej wadzie wzroku).

Link to post
Share on other sites

Z tym, kto pomaga dobrać soczewki jest różnie. Ogólnie zawód nazywa się: optometrysta.

 

Jako świeży użytkownik soczewek, dopiero drugi miesiąc, mogę szczerze polecić. Wzbraniałem się przed nimi, bo miałem niemiłe przygody z jednodniowymi soczewkami i ich ściąganiem, drażniły mi bardzo oczy.

Teraz używam 30-dniowych i wygoda, i swoboda są niesamowite. Pierwszy tydzień to przyzwyczajanie oczu do soczewek i nauka zakładania :icon_biggrin:

 

Jak możesz to inwestuj w soczewki. Przez 4 sezony nosiłem okulary pod goglami i miałem problemy z parowaniem. Jak nie okularów, to gogli.

Edited by infektius
Link to post
Share on other sites

Skonsultuj się z innym optykiem, okulistą, optometrykiem czy jak ich tam sie zwać powinno.

Europejska Rada Optometrii i Optyki była inicjatorem badań, z których wynika, że noszenie soczewek kontaktowych przez krótkowzroczne dzieci nawet w tak młodym wieku, jak osiem lat, może przynieść więcej korzyści niż preferowane dotąd okulary.Badanie o nazwie „Jakość życia związana z widzeniem u dzieci noszących soczewki kontaktowe” zostało przeprowadzone przez grupę amerykańskich naukowców w ramach projektu ACHIEVE (Adolescent and Child Health Initiative to Encourage Vision Empowerment – Inicjatywa na rzecz Poprawy Widzenia u Dzieci i Nastolatków). Raport, który opublikowało amerykańskie czasopismo „Optometry and Vision Science” potwierdził , że dzieci w wieku wczesnoszkolnym mogą czerpać takie same korzyści z noszenia soczewek kontaktowych jak nastolatki, poprawiając w ten sposób swoją jakość życia. Dzięki soczewkom kontaktowym dzieci mają pełną możliwość uczestniczenia w takich aktywnościach jak sport czy taniec, zwiększa się ich satysfakcja z widzenia oraz samoocena dotycząca wyglądu. Wniosek jest następujący – już małe dzieci doświadczają tych samych rozterek odnośnie metody korekcji wady wzroku co nastolatki i osoby dorosłe i nie wolno nam tego bagatelizować.

Źródło.

Aczkolwiek jeśli rzeczywiście masz 13 lat to najpierw sprawdź czy znajdziesz ludzi, którzy będą chcieli się z Tobą strzelać.

Edytuj: Drugi cytat z powyższego źródła:

5. Czy istnieje graniczny wiek od którego można nosić soczewki kontaktowe?

 

Nie należy uzależniać noszenia soczewek kontaktowych od wieku dziecka. Jeśli dziecko jest wystarczająco dojrzałe, potrafi bez problemu zrozumieć kwestie związane z higieną i pielęgnacją soczewek kontaktowych oraz ryzyko związane z nieprzestrzeganiem jej zasad. A tak naprawdę, dzieci w każdym wieku, nawet niemowlęta, mogą bezpiecznie nosić soczewki kontaktowe. Natomiast wsparcie rodziców jest kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu takiej decyzji.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

5. Czy istnieje graniczny wiek od którego można nosić soczewki kontaktowe?

 

Nie należy uzależniać noszenia soczewek kontaktowych od wieku dziecka. Jeśli dziecko jest wystarczająco dojrzałe, potrafi bez problemu zrozumieć kwestie związane z higieną i pielęgnacją soczewek kontaktowych oraz ryzyko związane z nieprzestrzeganiem jej zasad. A tak naprawdę, dzieci w każdym wieku, nawet niemowlęta, mogą bezpiecznie nosić soczewki kontaktowe. Natomiast wsparcie rodziców jest kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu takiej decyzji.

 

 

Już od dawna chciałem mieć soczewki ,ale wizytę mam co 1 rok , ,4 tygodnie temu po badaniu spytałem pani okulistki : A czy jest możliwość abym mógł nosić soczewki? Panie powiedziała , że nie , i że w szkole średniej , bo stwierdziła , że dzieci w moim wieku nie dbają -_-

 

A co do strzelania to już byłem na strzelance !!!!!!!!! (wtedy miałem maske stalkera na okularach , ale było bardzo nie wygodnie)

Link to post
Share on other sites

Zgaduję, że to ta maska : http://gunfire.pl/pr...l?rec=101801108

 

To nie stalker i to nie jest odpowiednia ochrona oczu. I według mnie jesteś za młody na ten sport. Kiedyś zrozumiesz dlaczego.

 

A jeśli jednak to ta maska: http://military-zone.sklep.pl/p1946,maska-ochronna-do-asg-siatka.html

To również nie polecam. Widziałem jak kulki na takich siatkach się odbijają i kruszą.

Edited by infektius
Link to post
Share on other sites

Czekaj, czekaj. Wytłumacz mi jak pod nią miałeś okulary, jak to jest maska na dolną część twarzy? To jakie ty okulary miałeś na twarzy? Korekcyjne? Może masz oczy pod nosem, sam nie wiem.

 

W airsofcie nie działa coś takiego jak "umawiamy się na niestrzelanie po głowie". Jak wystaje tylko łeb i replika to w co strzelasz? Bo ja w to co widzę. Zresztą umowa nic nie daje, kulki lecą gdzie chcą.

Link to post
Share on other sites

Poddaję się. Właśnie udowodniłeś, że to nie jest jeszcze zabawa dla ciebie. W tym sporcie tylko siedzenie w domu przed kompem ochroni cię przed kontuzjami. Daj sobie spokój z airsoftem, aż nie będziesz pełnoletni najlepiej, bo tylko dojdzie do jakiegoś wypadku w twoim wykonaniu i będzie szkodliwy szum w mediach później.

Link to post
Share on other sites

Przy trafieniu w twardy obiekt (w tym również w maskę siatkową) kulka może się rozpaść. Siatka nie stanowi żadnej osłony przed takimi odpryskami czy też odłamkami. Zwykłe okulary korekcyjne nie przylegają ściśle do twarzy i owe drobinki mogłyby dostać się do Twojego oka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...