Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń główna oraz boczna, ochrona oczu i twarzy.


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Chciałbym na wstępie przywitać się z maniakami jakże cudownego sportu ASG ! Nazywam się Karol i od dawna chorowałem na ten sport, a teraz znalazłem kompanów oraz zasmakowaliśmy tego w Dąbrowie Górniczej na bazie wojskowej.

 

Jestem totalnym laikiem, dużo czytam aktualnie na ten temat oraz oglądam testy replik itp na youtube.

Niestety problem jest w tym, że wiele postów jest starych, a postęp idzie do przodu. Takich tematów macie od groma, ale chciałbym mieć świeże i w jednym miejscu informacje.

 

Czytając poradniki z tej strony postanowiłem kupić replikę broni głównej elektryczną, a z boczną zastanawiam się nad eletryczną, a gazową ( z naciskiem na elektryk ).

Chciałbym wydać na karabin około 500-600zł ( M4A1, M4, M16 itp ) oraz do 200zł na broń boczną.

Broń niestety musi być do 350fps na budynek na który chcę jeździć, ale i to pewnie w lesie na początek mi wystarczy. Prosiłbym o jakieś konkretne modele i firmy ponieważ jest to dla mnie czarna magia: W poradniku o replikach znalazłem wiele informacji, ale jednak chciałbym dodatkowo zasięgnąć fachowej porady.

 

Kwestia która nie daje mi spokoju to dopiski pod opisem broni o załączonych w nich akumulatorkach czy ładowarkach, że nie gwarantują długiej pracy broni. Jestem zmuszony zainwestować w coś lepszego ?

 

Druga sprawa to ochrona oczu i twarzy. Na pewno jestem zdecydowany na google ( jestem amatorem dlatego wolę mieć większą powierzchnię zasłoniętą oraz brak dostępu od dołu jak w przypadku źle dopasowanych okularów) chciałbym wydać ~150zł na google oraz jakąś niedrogą maskę ( widziałem, że polecana jest Stalker V3 )

 

Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość bo poradników i postów jest od groma, lecz lubię mieć przed zakupem jasno sprecyzowane według swojej specyfikacji, wymagań i w razie ewentualnych wątpliwości dopytać na spokojnie.

 

Dziękuję za zaintersowanie tematem oraz wszelkie komentarze.

Pozdrawiam

Edited by truster
Link to post
Share on other sites

A maska jest wykonana z drutów metalowych, które można giąć i ciąć. Jak kupisz maskę to warto zrobić:

 

1. Boczne krawędzie maski - te przy uszach - odgiąć kombinerkami tak, by krawędź przylegała jak największą powierzchnią do głowy. Maska będzie mniej odstawała i nie będzie powodować bólu.

 

2. Usunąć/obciąć dolną warstwę materiału - materiał ten grzej, ogranicza przepływ powietrza i utrudnia ruchy głową z założona maską. Ja w swojej usunąłem całkowicie i w to miejsce naszyłem kawałek materiału po to, by druty nie rysowały twarzy i szyi.

 

3. Założyć okulary/gogle na oczy i następnie odgiąć kombinerkami na zewnątrz te krawędzie maski, które uciskają osłonę oczu.

 

4. Dostosować - wyginając - boczną krawędź maski, która styka się z replika podczas składania do strzału. Wygiąć należy tak, by przy składaniu maska się nie przesuwała.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym wydać na karabin około 500-600zł ( M4A1, M4, M16 itp ) oraz do 200zł na broń boczną.

Broń niestety musi być do 350fps na budynek na który chcę jeździć, ale i to pewnie w lesie na początek mi wystarczy

Skoro replika główna ma mieć maksymalnie 350 fps to daruj sobie narazie pistolet. Broń boczna w airsofcie jest wykorzystywana w (głównie) dwóch przypadkach - gdy zasady zabraniają użycia repliki głównej (a Tobie to raczej nie grozi bo i tak szukasz repliki o niskich fpsach) lub gdy w głównej skończy się amunicja (taniej kupić dodatkowy magazynek do głównej niż boczną). Lepiej zrezygnuj z pistoletu i dołóż te 200zł na niego przeznaczone do repliki gównej. Za 700-800zł możesz już szukać eMki Specna Arms, a może nawet czegoś lepszego (Evolution Airsoft, KWA, G&P, ale uważaj bo do tych replik zazwyczaj nie dołączają ładowarki i batki).

 

Kwestia która nie daje mi spokoju to dopiski pod opisem broni o załączonych w nich akumulatorkach czy ładowarkach, że nie gwarantują długiej pracy broni. Jestem zmuszony zainwestować w coś lepszego ?

Nie jesteś zmuszony aczkolwiek warto. Przede wszystkim, prawie na pewno dostaniesz kijowatą ładowarkę, która może zabić Twoją batkę. Prawdopodobonie nie stanie się to od razu, a po paru miesiącach czy roku. Po drugie, na 99% dostaniesz baterie NiMH, która nie lubi mrozów więc w zimę możesz mieć problemy ze strzelaniem - batka szybko się rozładuje.

Jeżeli już byś chciał zmieniać to warto kupić albo od razu LiPo (są wydajniejsze od NiMH) i ładowarkę do nich (za 100zł już można mieć tani, a skuteczny zestaw) lub mógłbyś najpierw zainwestować 100-150zł na porządną ładowarkę ładującą i LiPo i NiMH (np. Imax B6, Redox Alpha v2). Taka ładowarka przedłuży życie Twojej batki NiMH, a w przyszłości naładuje też i LiPo.

 

Druga sprawa to ochrona oczu i twarzy. Na pewno jestem zdecydowany na google ( jestem amatorem dlatego wolę mieć większą powierzchnię zasłoniętą oraz brak dostępu od dołu jak w przypadku źle dopasowanych okularów) chciałbym wydać ~150zł na google oraz jakąś niedrogą maskę ( widziałem, że polecana jest Stalker V3 )

Za 60zł można (a przynajmniej można było) kupić na Armyworld gogle Bolle Defender. Dobre gogle, ale bez hełmu śmiesznie się w nich wygląda i dość mocno parują.

Link to post
Share on other sites

Właściwie sensownej emki nie kupisz za podana kwotę. Odpuść zbędną broń boczna i tą kasę przesuń do puli na broń główną. Nadal będzie mało trochę ale zamiast dwóch bardziewnych replik będziesz miał jedną średnio-dobrą.

Za 700-800zł możesz już szukać eMki Specna Arms, a może nawet czegoś lepszego (Evolution Airsoft, KWA, G&P, ale uważaj bo do tych replik zazwyczaj nie dołączają ładowarki i batki).

 

 

Zastosuję się do Waszej rady i odpuszczę broń boczną.

Znalazłem wiele "emek" firmy Specna Arms w kwocie 700-900zł, lecz zastanawia mnie i mojego znajomego kwestia Enter&Convert.

Dobra opcja biorąc pod uwagę, że chcemy jednego weekendu strzelać się na budynku ( max. 350fps, sprężyna w emce ~310), a drugiego w lesie ( i można założyć drugą mocniejszą spreżynę). Pytanie tylko czy przy częstych zmianach nic tam się nie poluzuje, wyrobi przy rozkręcaniu broni. Może jednak warto szukać na początek typowej 350fps broni bez kombinacji- chociaż ciężko bo Specna Arms chyba wszystkie bronie ma z tym systemem.

 

Drugie pytanie czy przy broni za 1.000 - 1.200 zł baterie i ładowarka również byłyby do wymiany ?

Logicznie patrząc przy kupnie broni za 700-800 i wymianie bat. i ładowarki wyjdzie mi cena repliki w powyższej kwocie stąd też pytanie czy i tam będzie dodatkowa inwestycja.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Edited by truster
Link to post
Share on other sites

W przypadku replik markowych (ponad 1000zł) baterie przeważnie nie są w ogóle dołączane do zestawu bo wymusza dokupienie i baterii i ładowarki od razu (dlatego zawsze powtarzam, że markowe repliki są o przynajmniej 100zł droższe niż jest to napisane w sklepie).

 

Co do Specny to mam replikę tej firmy od marca i jestem mega pozytywnie nią zaskoczony. Od chińczyka cudów nie oczekiwałem, a tymczasem ta Specna jest nie do zdarcia. Chociaż fakt jest taki, że sam dość sceptycznie podchodzę do limitu FPSów i z systemu enter&convert nigdy nie korzystałem. Natomiast powiedzieć mogę tyle, że każda wymiana sprężyny i tak wymaga rozkręcenia karabinu, a największą słabością tych replik oprócz tandetnych plastików są piny - od częstego rozkręcania prawie napewno zrobią się okrągłe, przez co najlepiej byłoby je od razu wymienić.

Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej się z tobą zgadzam, z tą różnicą, że chińczyki są na starcie o te przynajmniej 200zł tańsze i przeważnie ta różnica w cenie wystarcza by zrobić tego chińczyka, a można to części przeważnie wymienić już w momencie zakupu, co daje nam dobrą replikę po wyjęciu z pudełka, ale nie zamierzam się kłócić co do tego co jest lepsze. Co do baterii Specny to zbierają całkiem niezłe opinie jak na stockowe, moja przez pierwsze kilka miesięcy była ładowana na stockowej ładowarce, bo zwyczajnie nie miałem kasy, żeby kupić coś lepszego i dalej działa. Kumpel ją czasem wykorzystuje w kałachu cymy i spokojnie wytrzymuje całą strzelankę. Po prostu chciałem zwrócić uwagę na fakt, że w markowej replice kupno baterii jest obowiązkowe od razu, w chińczyku można to odłożyć w czasie chociażby na miesiąc, czy dwa co np. mi wystarczyło na kupno nowej batki z ładowarką.

Link to post
Share on other sites

............. stockowe baterie są mocno kiepskie.

 

 

Stokowe baterie traktowane dobrą ładowarką pracują równie dobrze jak i inne pakiety. Mit kiepskiej stokowej baterii jest pokłosiem ładowania pakietów stokowymi wolnoładowarkami. Dowodem jest pakiet no name ze STENa który ładowany Imaxem pracuje trzeci rok.

Dlatego po raz kolejny proszę cię o nie powielanie pierdoł a bazowanie na własnym doświadczeniu.

Link to post
Share on other sites

Stokowe baterie traktowane dobrą ładowarką pracują równie dobrze jak i inne pakiety. Mit kiepskiej stokowej baterii jest pokłosiem ładowania pakietów stokowymi wolnoładowarkami. Dowodem jest pakiet no name ze STENa który ładowany Imaxem pracuje trzeci rok.

Dlatego po raz kolejny proszę cię o nie powielanie pierdoł a bazowanie na własnym doświadczeniu.

Proszę bardzo. Stick który dostałem do RK-01SW pomimo ładowania Imaxem latem może wydoić max 2 hicapy, na jesień nie nadaje się totalnie. Dopiero po przesiadce na Nano-techa nie muszę się stresować, że mi się prąd skończy w trakcie strzelanki. Pomijam już aspekty przemawiające za LiPo (ROF, szybkość ładowania, niskie samorozładowanie, wysoki prąd i niewrażliwość na temperaturę). Więc to nie do końca mit, chińska bateria może okazać się niestety tylko pakietem testowym, żeby określić, czy replika w ogóle działa. Może ja trafiłem na kiepską sztukę, a może Ty trafiłeś na dobrą - ciężko to teraz ocenić.

Link to post
Share on other sites

I w stenie i w p90 używam stokowych pakietów i problemów żadnych nie mam. Fakt pakiety z 90tki już padają, ale ze względu na resus. Pakiet ze stena jako że nie strzelany tyle daje radę.

Oczywiście nie twierdzę że są porównywalne z porządnymi pakietami, ale nie trzeba ich też demonizować. Natomiast ładowarkę należy wymienić natychmiast.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

Od kilku dni nic tylko przeglądam repliki i mam już totalny mętlik.

Na wstępie pytanie. Czy posiadanie repliki 310-330 fps, gdy pozostali gracze biegają z 350 fps to duża strata dla mnie ? W cyfrach wielkiej różnicy nie ma, lecz jak to wygląda w praktyce ?

 

Znalazłem parę replik stosując się do porady MarekMac i wybierałem wśród firm które mi polecił " Za 700-800zł możesz już szukać eMki Specna Arms, a może nawet czegoś lepszego (Evolution Airsoft, KWA, G&P " Wyczytałem również, że G&G mają dobre repliki, to prawda ? Prosiłbym ewentualnie o inne warte uwagi firmy.

 

Moje typy:

1. Przemawia do mnie okrągła suma 350fps, lecz back blow lekko odstrasza ( awaryjność oraz większe pobieranie prądu ?)

http://www.airsoft-m...-Blow-Back.html

2. Cena oraz firma, lecz martwą mnie te 330fps'y ( uzasadnione ? )

http://gunfire.pl/pr...M16-Raider.html

3. W ostateczności myślę o czymś takim, lecz chciałbym zmieścić się w tysiącu wraz z repliką, baterią i ładowarką. Jest to moja pierwsza broń i czy potrzebuję na start, aż tak drogą broń?

http://jarmix-milita...M4-mod1-kwa-usa

 

Myślę również o Specna Arms które mają sprężynę 310fps i mógłbym spokojnie biegać na CQB, ale ciągle w głowie mam ten brak 40 fps...

 

 

Dziękuję za odpowiedzi i sugestię. Mile widziane również Wasze propozycje.

Pozdrawiam

Edited by truster
Link to post
Share on other sites

Skoro koniecznie chcesz Emkę która ma 350 FPS to oddaj replikę do dobrego serwisanta na tuning :icon_wink: Możesz też skorzystać z usług któregoś ze sklepów. Z doświadczenia jednak wiem, że w tych największych często dochodzi do zaniedbań na serwisie.

 

W tym dziale: http://forum.wmasg.pl/forum/21-ogolne-techniczne/ masz temat o polecanych serwisantach.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za porady i zainteresowanie tematem, sporo się dowiedziałem i rozjaśniłem sobie sytuację.

Proszę jeszcze o wypowiedź odnośnie dwóch broni czy warto brać je na początek przygody z ASG. Jeśli tak to która będzie lepszym wyborem oraz jakie polecacie kupić do niej baterie oraz ładowarkę.

 

1. G&G - GR16 Carbine

 

Producent: G&G

Materiał: Metal + Kompozyt

Nr Seryjny: -

Waga: 2600g

Długość całkowita: 790 / 885mm

Kaliber: 6 mm

Długość lufy: 366 mm

Lufa: Precyzyjna 6.04mm

Silnik: 25000rpm Hi-Torque

Strzały na sekundę R.O.F. 15 s/s

Prędkość początkowa: 340 FPS

Zębatki: Stalowe

Łożyska: Metalowe

Gear Box: Metal

Głowica tłoka: Wzmocniona

Prowadnica sprężyny: Wzmocniona łożyskowana

Komora HopUp: ABS

Hop Up: TAK regulowany

Selektor ognia: TAK - ciągły - pojedynczy

Magazynek: Hi Cap 450 kulek Standard

 

2. G&G - GR16 A2 - M16A2

 

Materiał: Metal + Kompozyt

Nr Seryjny: -

Waga: 2600g

Długość całkowita: 101mm

Kaliber: 6 mm

Długość lufy: 520 mm

Lufa: Precyzyjna 6.04mm

Silnik: 25000rpm Hi-Torque

Strzały na sekundę R.O.F. 15 s/s

Prędkość początkowa: 340 FPS

Zębatki: Stalowe

Łożyska: Metalowe

Gear Box: Metal

Głowica tłoka: Wzmocniona

Prowadnica sprężyny: Wzmocniona

Komora HopUp: ABS

Hop Up: TAK regulowany

Selektor ognia: TAK - ciągły - pojedynczy

Magazynek: Hi Cap 450 kulek Standard

Link to post
Share on other sites

Nie tylko estetyczny, ale też praktyczny. Mam zarówno M16A2, jak i M4A1, na strzelanki chodzę z czwórką. Teleskopowa kolba jest bardzo wygodna w budynkach, gęstych zaroślach i w transporcie (21 cm różnicy do M16), a sama replika jest bardziej poręczna. Autor podkreśla limit 350 fpsów z myślą o budynkach, w takich warunkach wybór M16 to nieporozumienie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...