Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Brak semi na 11,1V


Recommended Posts

Witam, złożyłem sobie dzisiaj gearbox, wszystko fajnie wypodkładkowałem, podłączam 11,1V i strzelam na semi. Wszystko ok, przełączam na auto też wszystko ok. Wracam znów na semi i strzela serią po czym znów na auto, a teraz to już wszędzie na auto strzela. Na 7,4V nie mam tego problemu. Dodam że tłok na 11,1V nie wraca do końca.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź stan oraz ułożenie przerywacza ognia, oraz sprężynki na płytce selektora.

Jak już będziesz miał rozebrany GB, to przy okazji zobacz, jak wygląda "wózek" kostki stykowej,a konkretniej jego lewy bok.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Wszystko wygląda ok, płytkę wymieniłem, ale nic to nie dało. Wózek trochę się kołysze ale spust chodzi fajnie, no tylko tego semi nie ma. Zastanawia mnie tylko czemu na słabszej baterii wszystko gra.

 

Ja bym powiedział, by MOSFET z AB ciepnąć jak na słabszej wszystko chodzi, ale skoro na 11.1V działało, ale po serii przestało, to niy wiym. Pozostawiam jedynie propozycję MOSFETu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, złożyłem sobie dzisiaj gearbox, wszystko fajnie wypodkładkowałem, podłączam 11,1V i strzelam na semi. Wszystko ok, przełączam na auto też wszystko ok. Wracam znów na semi i strzela serią po czym znów na auto, a teraz to już wszędzie na auto strzela. Na 7,4V nie mam tego problemu. Dodam że tłok na 11,1V nie wraca do końca.

 

Słyszałeś o czymś takim jak overspin? Silnik pracuje tak szybko, że gearbox nabierając pędu wystrzeliwuje około 3-5 kulek na semi. Niestety sam mam z tym problem - jedynym rozwiązaniem jest danie mocniejszej sprężyny głównej. Oczywiście mam MOSFET do kompletu.

 

Tylu tutaj specjalistów, a żaden nie podał Ci jeszcze prawidłowego rozwiązania? Pogratulować.

Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda tak. Są dwa powody takiego stanu rzeczy.

 

Pierwsza to zużycie powierzchni przerywacza, która styka się z krzywką zębatki tłokowej. Najszybciej to widać przy zmianie na baterię o wyższym woltarzu

 

Druga to położenie wózka styków podczas cyklu w trybie semi. Znaczy to, że przerywacz działa najskuteczniej, gdy wózek jest w swojej skrajnej pozycji(maksymalne zwarcie styków). Gdy zębatki kręcą się zbyt szybko przerywacz nie zdąży wypiąć wózka. Dzieje się to wtedy gdy zbyt wolno naciskamy spust. Przy zużytym przerywaczu nie pomaga nawet szybkie wciśnięcie spust.

 

Co można zrobić:

 

1. Rozgiąć blaszki styków, żeby wózek miał dłuższą drogę do przebycia, żeby zewrzeć styki

2. Wymienić przerywacz

Link to post
Share on other sites

mosfet da ci wiecej korzysci niz sie tobie wydaje :-) . Po pierwsze mosfet pelni funkcje wzmacniacza pradu. Po drugie przekierowywuje prad a przez to nie pali stykow. Po trzecie- dziala jak bezpiecznik.

 

Pytanie jest takie: co chcesz osiagnac ? (fps ? rof ? fps+rof ? wyciszenie ? etc etd ?? )

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites
Mosfet nie wzmacnia prądu, tylko niweluje jego straty na stykach.

 

Odsylam do podstawowych zasad elektroniki oraz do tego czym jest transystor i jakie sa jego funkcje.- patrz wzmacniacz eletroniczny lub electronic amplifier.

Wiem co mialem przez 2 semestry na zajeciach :-)

 

I nie wszystkie działają jak bezpiecznik.

 

Jak dokonasz zwarcia i poscisz za mocny prad to po porstu spalisz mosfet. Wtedy przerwiesz obieg i prad ci nie poplynie...

 

Koniec offtopu bo to nie temat na takie rozmowy tutaj

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że to nie temat na te rozmowy.

 

Ale :-) sam tranzystor nie wzmacnia sygnału (nie bierze energii z powietrza). Co do prostych bezpieczników odsyłam do hasła 'transil'. Ja dziękuję za każdym razem wymianę mosfetu jako bezpiecznika. Trochę kosztowne.

 

A tak temacie, to czy kolega Flectarn rozwiązał problem?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...