Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bardzo dziwny problem ze staruszką- Cm031


Recommended Posts

Witajcie, zabrałem się za przywrócenie do życia mojej pierwszej repliki. Cyma przeleżała w szafie pewno dość długi czas.

Moj problem polega na tym że replika pobierając kulki z magazynka strzela na 5 metrów, często dwiema albo nawet trzema kulkami, często trafiają się puste strzały. Załadowana zaś natomiast od przodu, tzn przez lufę, niesie na "przyzwoite" 30 metrów. Na chronometrze pokazuje nadwyraz stabilne 150 fpsów, odchył o max 5 jednostek.

 

Co zrobiłem w celu naprawy? przeczyściłem i nasmarowałem smarem gerbox, wymieniłem uszczelkę tłoka, wymieniłem gumkę hopup, wsadziłem mniej zbitą sprężynę, doszczelniłem teflonem głowicę cylindra. Efektów nie ma, to co zwróciło moją to to, że dysza ma rozmiar 19.5 mm.

 

Pytanie: czy ktoś ma pomysł co może powodować taką sytuację? Czy te dwa milimetry względem polecanej dyszy do Cm028 [ja mam 31, to praktycznie ta sama replika] mogą skutkować takim spadkiem fpsów?

Link to post
Share on other sites

Co masz na myśli mówiąc test papierka? Dodam że połączenie komora/gumka/lufa wydaje się być w porządku. Po zatkaniu wlotu na kulki i dmuchnięciu "od przodu" w lufę powietrze wylatuje tylko dziurą przez którą podczas normalnej pracy powietrze wchodzi. [tzn, ta japa w komorze do której dochodzi dysza"

Link to post
Share on other sites

Test papierka polega na tym że wyjmujesz maga, wkładasz jedną kulkę do komory odwracasz replikę do góry nogami i wkładasz np. kawałeczke husteczki do środka kładąc go na "kominek" od komory hop-up. Następnie strzelasz, jeżeli papierek wyfrunie to masz nieszczelność na połączeniu dyszy z komorą hopup...

 

Heh - zajcu mnie uprzedził...

Link to post
Share on other sites

Podaję wyniki testu:

2 centymetry kwadratowe pojedyńczej kartki i kula w komorze.

Kartka uniosła się na ok 3 centymetry, zrobiła w powietrzu dwa obroty i wylądowała za gniazdem magazynka :icon_smile:

 

Czyli nieodpowiednia dysza? Gumkę wymieniałem bo było to moje pierwsze podejrzenie.

Edited by Mikolajski
Link to post
Share on other sites

Dodam że nawet po "oddolnym, ręcznym" załadowaniu nie każda kulka była pobierana, ale za to moc wzrasta do magicznej "jednej puszki"

 

Replika strzela słabo, ulatuje powietrze, nie pobiera każda kulka- wniosek: dysza?

od siebie dodam że raczej jest dobrze ustawiona, chyba że fakt delikatnego rozgięcia sprężyny powrotnej zespołu dyszy ma na to jakiś wpływ [rozgięte oczko, strata może 3 milimetrów na długości]

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Więc Panowie, zamontowałem nową dyszę- rozmiar 19.7, efektów nie widać, tzn test papierka wychodzi korzystniej [delikatne podniesienie się karteczki, centymetr może?]

 

Ma ktoś jakieś pomysły? Mam w zanadrzu jeszcze parę różnej mocy sprężyn, sytuacja powtarza się: magazynki nie podają, podają po die kulki- zasięg mierny. Replika z włożoną kulką w komorę przestrzeliwuje puszkę ale wielkość dziury w puszcze jest mniejsza niż strzał oddany z repliki CQB mającej ok 320 fpsów.

Link to post
Share on other sites

Ok, udało mi się uporawć z nie podawaniem magazynka; trzeba było popieścić troszkę dyszę by ładnie suwała się na głowicy.

Jednak elementy wymienione: głowica cylindra, O ring, dysza nie są przyczyną miernych fpsów, inne problemy jak np podawanie - zostały rozwiązane.

 

czyli pytanie: gdzie dalej szukać nieszczelności? Głowica tłoka?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...