Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kilka pytań o początki


Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Problem w tym, że nie chcę (boje się) zmieniać wtyki w karabinie.

 

Mam jeszcze małe pytanko. Organizuję wyjście w 10 osób na poligon na strzelankę, ma ktoś może jakiś sprawdzony przepis na małą, nieszkodliwą świece dymną ? Chcę, aby gra była realistyczna :)

Link to post
Share on other sites

Tak. Kup sobie w sklepie solidny granat dymny. Popularne 'karmelki' na azotanie i cukrze są dość mało efektywne. Dym nie trzyma się przy ziemi i szybko roznosi. Poza tym podczas spalania zionie ogniem jak smok, więc może być niebezpieczny, zwłaszcza gdy jest sucho.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy przy tej replice i tych osiągach warto kupować kolimator. Zbyt mała celność i powtarzalność strzałów, żeby kolimator miał sens. Możesz resztę pieniędzy przeznaczyć na tuning, np. lufa precyzyjna, co jest lepsze niż kolimator, który sam w sobie nie poprawia celności. To moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

Jak zdefiniujesz rozsądną cenę (dla niektórych to znaczy do 50zł, a dla innych do 200 itd.) to może coś się znajdzie. Celność w stockowych replikach tej klasy nie jest aż tak tragiczna - kulki oczywiście nie polecą idealnie "po sznureczku", ale zakup kolimatora nie musi być wyrzucaniem kasy w błoto.

Link to post
Share on other sites

Rozsądna cena to ok 150zł na taki cel. ale w sumie na pierwszą stelankę idę we wtorek w w nowym roku, więc może po tym ocenię, czy warto takie coś kupować. Mam jeszcze jeden dylemat. Na poligonie na którym będę się strzelał jeszcze przynajmniej do 16. roku życia jest las, polana i domki (ruiny), więc są to elementy CQB. Chciałbym kupić w przyszłości boczniaka, wydał bym na niego maks 200 zł. Myślałem nad gaziakiem. Coraz bardziej podobają mi się beretty (ale nie tylko). Jest też możliwość, że w przeciągu następnego miesiąca wpłynie spora sumka, więc będzie można bardziej poszaleć, jednak na razie myślę o 200 zł.

 

Przepraszam, że temat jest taki rozległy, jednak jak każdy laik mam wiele pytań i chcę zdobyć jak największą wiedzę od ludzi którzy mają z tym styczność, a nie sprzedawcy, który stara się opchnąć wszystko co się nie nadaje do użytku.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie masz chrono to musisz sprawdzić organoleptycznie - nadstaw tyłek. Strzel sobie w tyłek przed skręceniem mocy - zapamiętaj jak boli. Po skręceniu mocy strzel drugi raz - jeśli zabolało słabiej to znaczy, że moc została zmniejszona, jeśli mocniej to moc została zwiększona. Możesz też strzelać w karton - jeśli za pierwszym razem kulka przebije karton, a za drugim nie to znaczy, że moc została zmniejszona. Aczkolwiek będą to obserwacje "na oko" (sam bez żadnego zmniejszania czy zwiększania mocy raz przebijałem karton, a po chwili go nie przebijałem z jednej i tej samej, nie zmienionej repliki).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...