Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaką baterię dobrać do G36 po tuningu?


Recommended Posts

Witam,

 

Proszę o wskazówki jaki akumulator dobrać do G36 JG, stuningowanego do ok. 440fps.

Pytanie jest nie tylko o to jaki akumulator pociągnie silnik po takim tuningu i długiej lufie, ale też który będzie pasował do gripa. Nie zależy mi na mega rofie, mając taki tuning w większości będę strzelał ogniem pojedynczym.

 

Z góry dziękuję za informacje.

Link to post
Share on other sites

Poszukaj na forum jakie baterie o jakich wymiarach mieszczą się do twojej wersji G36.

Pamiętaj o rodzaju wtyków.

Najlepiej LiPo 7,4, im większa pojemność i C, tym da większy ROF.

Można liczyć w przybliżeniu że 1mAh idzie na jedną kulkę, choć np. LiPo 7,4 1800 potrafi przemielić ponad 2k kulek.

Link to post
Share on other sites

Poszukaj na forum jakie baterie o jakich wymiarach mieszczą się do twojej wersji G36.

Pamiętaj o rodzaju wtyków.

Najlepiej LiPo 7,4, im większa pojemność i C, tym da większy ROF.

Można liczyć w przybliżeniu że 1mAh idzie na jedną kulkę, choć np. LiPo 7,4 1800 potrafi przemielić ponad 2k kulek.

 

Czy jeśli znajdę 7,4 25/50 ale o pojemności 1100 mAh to też ruszy mój silnik czy zabraknie jej mocy?

Pytam bo w nimh i nicd było tak, że pojemność nie miała znaczenia dla wydajności, więc gdy dużo nie strzelałem to nie potrzebowałem batki 1,8, tylko 1,1.

 

W takim razie szukać baterii Lipo 7,4 25/50 lub z wyższym niż 25 współczynnikiem?

Edited by M4ti
Link to post
Share on other sites

Pojemność i C ma znaczenie ale z kolei nie aż tak bardzo duże.

 

Bateria 7,4 ciągnie i sprężyny które generują 500 fps , wszystko zależy od silnika, zębatek, okablowania.

Nie wiadomo jak się zachowają podzespoły w twojej trochę starszej replice. Najlepiej pożycz baterię i sprawdź.

Link to post
Share on other sites

Akumulator może mieć podane nawet 3 wartości C.

Dwie pierwsze np. 25/50 to wartości dla obciążenia ciągłego/chwilowego. Załóżmy, że masz akumulator o pojemności 2Ah, wtedy możesz go obciążyć prądem ciągłym 50A a chwilowo 100A bez jego uszkodzenia.

Trzecia wartość (mała np. 2C) mówi o maksymalnym prądzie ładowania, w podanym przykładzie będzie to 4A.

 

Nie wiem jaki prąd pobiera silnik w replice. Wielkościowo to odpowiednik modelarskiego silnika klasy 400 a tam prądy były w zakresie 12-18A. Jeśli tu też są podobne pobory , to nie ma się co przejmować wysokimi C w akumulatorach do replik.

Link to post
Share on other sites

Ok przeczytałem wszystki opinię i strzelam, że ta bateria będzie najlepsza:

arma-tech-lipo-7-4v-2200-mah-25c-1.jpg

Arma Tech - LiPo - 7,4V 2200 mAh 25C [1]
Wysokiej jakości akumulator LiPo renomowanej firmy Arma Tech o napięciu całkowitym 7,4V i pojemności 2200mAh. Składa się z dwóch wysokiej jakości ogniw litowo-polimerowych połączonych w jeden pakiet.
Do zalet ogniw LiPo zaliczyć można ich kompaktowe wymiary i niewielką wagę przy zachowaniu bardzo wysokiej wydajności prądowej, możliwości pracy w niskich temperaturach oraz niskim współczynniku samorozładowania.
Napięcie 7,4V i technologia LiPo zapewnia wydajność porównywalną z pakietami NiMh 8,4V i 9,6V. Bateria doskonale sprawdzi się ze sprężynami z przedziału M90 - M120.
Pojemność 2200mAh
Napięcie 7,4V
Prąd rozładowywania 25C
Wtyczka Tamiya mini
Wymiary: 100 x 34 x 16,5 mm
Pakiety LiPo należy ładować tylko i wyłącznie ładowarkami dedykowanymi do tego rodzaju baterii. Przeładowanie baterii do napięcia większego niż 4,2V na ogniwo lub rozładowanie do napięcia mniejszego niż 3V na ogniwo doprowadzić może do jej nieodwracalnego uszkodzenia.
Zużyte baterie należy poddać recyklingowi.
Wtyk:
- Tamiya mini - do repliki
- S3 - do balansera, dedykowanej ładowarki

 

 

 

Wg wymiarów zmieści się na styk prawda?

Producent w porządku?

Edited by M4ti
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...