Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bizon PP-19-2 od Cymy [CM.058]


Recommended Posts

Sezon srezon. GF ma zawsze promocje - noworoczna, ferie, Wielkanocna, dzień dziecka, summer sale, początek roku szkolnego, halloween (tych dwóch nie jestem pewien), Boże Narodzenie. Nigdy zaś nie zauważyłem fluktuacji związanych stricte z sezonem. Sezon na airsoft dla delikatniejszych zaczyna się w kwietniu, a kończy we wrześniu - mamy środek sezonu więc oba sklepy (podstawy ekonomii się kłaniają) powinny cenę podwyższyć. Dla mocniejszych trwa cały rok.

Konkurencja jest natomiast taka na rynku, że warto ceny nie zmieniać jeśli konkurent wysprzedał zapas z tańszej dostawy, bo teraz my mamy taniej więc do nas przyjdą, a i tak zarobimy te "ustawowe" 20-50%.

Link to post
Share on other sites

Lepszy kurs, promocja u dostawcy, lepszy negocjator, który coś ugrał... Mniejsza o to. Replika w obu sklepach na 99,9% taka sama więc brać tam, gdzie taniej (w przypadku tych dwóch sprawdzonych sklepów, airsoftxtreme nawet za stówę bym nie polecał).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Hmmm. Zastanawia mnie, dlaczego nie ma tematu o bizonie silverbacka. No ale bizon to bizon, więc zapytam tutaj:

 

Macie jakiś patent na to, by przy składaniu kolby nie wybijać pinu? W silverbacku każde "mocniejsze" złożenie kolby to przesunięcie pina, a jak dodam adapter do magów AK, to już w ogóle pin będzie wylatywał, bo się kolba o magazynek nie zatrzyma...

 

Czy jedyną opcją jest po prostu "ostrożne składanie kolby"?

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Z ciekawości przyłożyłem magazynek 7.62 AK do bizona - bardzo spodobała mi się sylwetka tego tworu, wygląda zupełnie inaczej, smukło. Do tego nie planuję żadnej stylizacji pod bizona, a sam adapter który tworzę jest nieinwazyjny, więc zawsze bez przeszkód mogę przywrócić go do stanu oryginalnego.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 3 months later...

Dziś stałem się posiadaczem magazynków od silverback'a (tańsze o 20 zł od cymowskich na dzień dzisiejszy) . już jednego rozkręciłem wiec jestem w stanie porównać do magazynków od cymy.

 

Magazynek do repliki bizonka od cymy:

"+"

-gumowany, jest bardziej chwytny i milszy podczas trzymania

-pasuje bez żadnych przeróbek (o tym w minusach w silverback'u)

- żadnych nadlewek nic się nie rusza, zaślepka nie stuka

-ten teges który przyjmuję kulki między sprężyną a kulkami wklęsły lepiej chwyta i powoduję że magazynek się tak łatwo nie zacina

"-"

-guma jest cieniutka i kocha schodzić, pod gumą jest wg mnie brzydki i błyszczący plastik przez co z czasem magazynek będzie wyglądał strasznie(moje przypuszczenia)

- po zapięciu w replice można nim lekko ryrać w przód i w tył

 

Magazynek od silverback'a:

"+"

-plastik matowy, lekko chropowaty, trzyma się gorzej w porównaniu do gumy w cymie, ale powłoka nie zejdzie, bo jej nie ma :F

-po dopasowaniu (o tym w "-")trzyma się świetnie, nie do ruszenia

-tańszy na dzień dzisiejszy

-dobrze spasowany, oprócz zaślepki

"-"

- jeden i myślę najważniejszy minus to... nie wchodzi do replik od cymy :hahaha: , ale da się to "naprawić" :icon_mrgreen:. pies pogrzebany w zaczepie zamka, dlatego pilniki w dłoń i do roboty :icon_biggrin: , zaczep jest zdecydowanie za gruby i za wysoki dlatego trzeba go odchudzić,

po zeszlifowaniu po bokach(może być więcej niż trzeba nic to nie zmieni) magazynek będzie wchodzić ale się nie zatrzaśnie dlatego trzeba od dołu go potraktować pilnikiem(pamiętając o zachowaniu skosu) aż będzie się zatrzaskiwać.

-przez brak gumy gorzej się go trzyma

-lekkie "kółka" od produkcji na górnej części (od wtryskiwaniu plastiku jak mniemam)

-zaślepka troszkę za mała i stuka podczas ruszania magazynku (wystarczy otworzyć i pod zaślepkę dać jakieś chusteczki/gąbkę/cokolwiek

-tradycyjny cycek jako element między sprężyną a kulkami (na początku się trochę zacinał ale już się wyrobił)

 

Różnice w budowie:

-guma w cymie

-zaślepka w cymie idealna w silverback'u troszkę za mała

-w cymie metalowe elementy są czarne w silverback'u metalowo-matowe

-zaczepy się różnią przez co trzeba przerabiać

-fajny "trzymak" dla kulek cymy kontra tradycyjny cycek w silverback'u

-środki są podobne oprócz koloru śrubek

- sprężyny: obie maja prostokątne zwoje ta od silverback'a jest 2 razy dłuższa od cymowskiej, cymowska jest pomalowana na czarno w silverbacku nie pokusili się o takie luksusy.

 

Wg mnie na dłuższą metę lepiej się spiszą magi od silverback'a skórka im nie zejdzie i po przeróbce siedzą sztywniej od cymy. cymowskie za to są "łatwiejsze": nie trzeba nic w nich robić, no i ta gumcia :icon_biggrin:. Oba podają, ale silverback'owe mam od kilku godzin więc nwm jak po dłuższym czasie będą się spisywać. No i w cenie 2 od cymy mam 3 :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Hej, i jak sprawdzają się te magi od silverbacka?

Mam zamiar kupić replikę cymy - czy gearbox jest taki sam jak w cymach 40 i 48?

Myślę o podłączeniu do niego kopii pbsa-1 i wsadzeniu dłuższej precki robiąc maszynę do lasu :D

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Co do magów te od silverbacka sprawują się dobrze. w jednym ten cycek który oddziela sprężynę i kulki lubi się zaciąć przy końcu przez co nie poda kilku ostatnich kulek, ale już myślę o zrobieniu swoich odpowiedników coś na wzór tych cymowskich. No i dość ważną rzeczą jest to że te od silverbacka trudniej się napełnia, trzeba użyć dużo więcej siły nie wiem czy to spowodowane długością sprężyny czy przez ubicie się sprężyny w cymowskim.

 

Co do gb to cylinder ma dziurę (typ 1) a tak to nwm czym się jeszcze różni, bo go nie otwierałem.Mankamentem jest odkręcająca się dźwignia zmiany trybu ognia, ale to chyba standard. Ja rozwiązałem to dość barbarzyńsko klejem do śrub.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Byłem zmuszony do otwarcia gearboxa (urwana dysza spowodowana przez zaklinowane kulki w lufie). Więc jak ktoś ma jakieś pytania chętnie udzielę na nie odpowiedzi. Dla potomnych dysza 19,7mm.

Polecam też spiłować regulacje hopka (ten przesuwnik czy jak to nazwać). Na mocno podkręcających gumkach nie można go ustawić bo blokuje się na body. Jest z dość miękkiego aluminium więc ostrożnie by nie wygiąć.

Zrobiłem też trzymaki do kulek w magach silverbacka na wzór cymowskiego. Zaczęły się lekko napełniać, podawanie jest wyśmienite nie blokują się pod koniec. Operacje uważam za bardzo udaną :D.  

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...