Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gearbox v3 nie rusza


Recommended Posts

Witam

Mam problem z moim gearboxem w RK boyi.

Wymieniałem:

Cylinder bore up guarder

tłok element

głowica łożyskowana głowica tłoka element bore up

głowica cylindra bore up pro tech

dysza shs

silnik golden eagle high power

sprężyna guarder sp130.

Po wymianie i złożeniu wszystkiego do kupy słyszę tylko dziwny dźwięk silnika, lecz zębatki się nie ruszają. Tłok chodzi odpowiednio w cylindrze. Próbowałem na różnych bateriach np stockowej nimh 8.6 lipo 7,4 25c i lipo 11,1 i na każdej to samo. Próbowałem również na słabszej sprężynie stockowej m125, którą wkładają na tajwanie. Może macie jakieś sugestie?

Link to post
Share on other sites

Tak wszystko jest dobrze. Doszły nowe okoliczności. Mianowicie testuje na m125 ponieważ łatwiej składać gb. Pobawiłem się w podkładkowanie tzn powymieniałem je trochę kolejnością itp. dokręciłem silnik i teraz silnik okręca wszystkie zębatki lecz nie do końca mam wrażenie, że mniej więcej do połowy lub trochę więcej idzie tłok i znów zaczyna się wyżej wspomniana wiertarka. Czy to możliwe, że to jednak silnik jest za słaby i nie daje rady? Próbowałem nawet na tym mocniejszym 11,1v lipolu i nie rusza. Jak otwieram gb to sprężyna i tłok się zwalniają, bo słychać strzał.

Link to post
Share on other sites

Wymieniłem teraz na stockowy tłok i to wszystko sie działo na stockowym tłoku z glowica bore up. Zdjęcie wrzuce jutro ponieważ na dzis juz to skończyłem. Nurtuje mnie pytanie czy powinienem kupić silnik neodym cymy?

w tłoku elementa jeden ząb ten najwiekszy musiałem odrobinę spilowac ponieważ zaczepial o korpus zebatki

Edited by Adam47
Link to post
Share on other sites

Zamieszczam dwa zdjęcia w tym spasowanie zebów z tłokiem ( stockowym ) oraz dwa tłoka elementa z wymienioną szczęką ( w oryginalnej wyrwało ząb ). Dodam także, że tłoka elementa nawet nie rusza z miejsca.

http://files.tinypic...l4q5u45hxgt.jpg

http://www.iv.pl/ima...83078992255.jpg

http://images.tinypi...h2bqe95c60d.jpg

http://images.tinypi...t3iynwr1uo3.jpg

Edited by Adam47
Link to post
Share on other sites

Ma. Do autora tematu - wyjmij wszystkie bebechy, skręć obie połówki gearboxa z samym tłokiem na prowadnicach i zobacz jak chodzi. Jeżeli za ciasno - pilnik w dłoń i szoruj prowadnice tłoka. Jeżeli dobrze - skręć gera z samymi zębatkami, bez blokady przeciwpowrotnej i zakręć, powinny obacać się swobodnie. Jeżeli tak się nie dzieje - podkładkuj od nowa.

Link to post
Share on other sites

Napisał przecież, że sam go zebrał...

Ja w giecie od Aresa miałem taki dynks, że tłok oryginalny nie chciał z nową głowicą się wycentrować i blokowało na prowadnicach... Wypiłowanie otworu na montaż głowicy tłoka i kego centralizacja pomogły...

A ten element to świerzy tłok? Bo ostatni ząb też dostał nieźle wciry... Na bank AOE się zmieniło po założeniu nowej głowicy...

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

A 11,1V też nie rusza tego SP130 Guardera?

Mocniejszy silnik lub zębatki torque up.

Chociaż piszesz że masz jakiś "golden eagle high power" a SP130 Guardera targają stockowe silniki od CYMY czy A&K na zwykłych zębatkach na 7,4V.

A może podkładkowanie?

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

karol dobrze mówi, polać mu ;P

 

Rzeczywiście może być za długa. Trzeba było by ścisnąć razem tłok z tą sprężyną i prowadnicą do końca, i obejrzeć czy to w ogóle jest możliwe do zrobienia (czy się mieści) - jak się nie da, to za dużo zwojów jest - wywalasz łożyskowanie z głowicy tłoka i próbuj jeszcze raz.

Edited by marvol
Link to post
Share on other sites

Czyli to może być:

Podwójne łożyskowanie;

Lewa sprężyna;

Złe wypodkładkowanie;

 

A jakie masz okablowanie? Kiepskie kable potrafią skutecznie obniżyć moc silnika.

 

EDIT:

Moje SP130 Guardera (10,5kg) też ma 17 cm.

Wywalić jedno łożyskowanie i spróbować.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...