Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka replika długa, elektryczna do 400 zł na początek ?


Recommended Posts

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gieta Boyia ma tą przewagę wśród chińskich giet, bo wygląda jak replika, a nie pamiątka po niedzielnej wizycie na bazarze. Problemem w tej giecie jest totalnie gówniany gearbox jak i również ogólne syfiaste spasowanie. Gearboxa da się ogarnąć, ale nie tuningować, bo ten szkielecik nic mocniejszego jak przeciętne m120 nie pociągnie. Jednak i tak lepsze to od JG, chyba że ktoś ma zamiar robić z tego mocną replikę (wtedy i tak lepiej brać Aresa).

Przy wyborze między empikiem Cymy, a emką Specny nawet nie ma co uwsteczniać się do Boyi i innych chińskich G36.

Mam ją dopiero kilka dni ale...SPASOWANIE miodzio a na sp120 guardera jest 410-420 fps.JA SKAZAŁ
Link to post
Share on other sites
Tylko domu, nie spal.

Napisałeś do 700zł. a replike masz 870zł. Nie lepiej już dołożyć do jakiegoś KWA?

Replika jeszcze "kilka" dni temu była za ~650zł.

Co roku GFC robi jakieś promocję na Wielkanoc. Jestem dość cierpliwy więc mogę i do wakacji poczekać :).

 

Pogrzebałem w necie i wychodzi na to że te KWA kosztują 1100zł<

 

A budżet mam 750zł +/- 50zł

 

Nie chce dokładać więcej ,bo można by tak w nieskończoność :)

Edited by Centiimel
Link to post
Share on other sites

Czekam na promocje specny B03, daje na smarowanie, podkladkowanie, wymieniam kable, HU i batke. I mam fajną replikę do lasu na średnie dystansy :)A jak się znudzi/popsuje to będzie fajny szkielet żeby złożyć coś samemu :)

Edited by Centiimel
Link to post
Share on other sites

No to odwal troche szpeju, lub kase na kable czy coś, albo pożycz od np. rodziców. Lub zarób jakoś i masz to KWA.

http://zbrojownia.li...roducts_id=1918

 

Daje w linku z tym linuxem, ale odkryłem, że jak będzie samo zbrojownia.com.pl to linki poszczególne do tych podstron karabinów nie działają.

 

Za tą kasę można by kupić na zbrojowni jeszcze jakiegoś tuningowanego chinola, chociaż nie wiem czy warto.

Patrzyłem tylko na statystyki, a nie miałem okazji strzelać z tuningowanego chinola ze zbrojowni.pl :icon_razz2:

Edited by blunk
Link to post
Share on other sites

"Faktycznie to się opłaca" :D

Najlepiej to będzie jak od razu pożycze 2500zł i kupie sobie najdroższą replikę z gfc, a potem będę w spokoju splacal swój dług nawet jeśli ASG mi sie znudzi :) "genialny" plan

Edited by Centiimel
Link to post
Share on other sites

To może osoby zachwycające się KWA wyjaśnią dla czego warto ładować kasę w tą replikę? Z tego co niby jest tam na plus to:

Pancerny szkielet gearboxa, który i tak jest ZnAlowym odlewem, tylko trochę grubszym. Do najgorszego truchła pokroju Boyi wystarczy wsadzić sorbopad i szyny, żeby zrobić sobie taki "czołg".

Jakieś super wytrzymałe podzespoły? Eee, no nie bardzo. O ile zębatki są na plus, to cała reszta to przeciętnej jakości części, do tego udziwniona komora, więc za ciosem i pneumatyka. Silnik ze szczoteczki do zębów.

Super body z grawerowanymi oznaczeniami palnej? Niet, również odlew, lub plastik w bieda wersjach, oznaczenia jeszcze bardziej kiczowate niż oklepany orzełek czy dead frog. Mianowicie logo tego producenta karabinów na kulki, dzięki temu nikt się nie nabierze że to palna. Są też wyjątki, ale kosztują w okolicach dwóch tysięcy.

Jak ktoś powie dla czego faktycznie warto dokładać do akurat KWA to będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

blunk kurde, czytam Twoje posty w tym temacie i trochę mi się śmiać chce.. :-) Fajnie, że poczytałeś co inni mają do powiedzenia, ale nie powielaj tego bez własnego doświadczenia. To, że KWA jest dobre, to fakt ale w tej cenie są chociażby Mki od G&P, które moim zdaniem są lepsze od KWA..spasowanie itd. sam gearbox to też nie wszystko jakby nie patrzeć. Dopóki tam nie pakujesz 500 FPSów, to te 380 krzywdy mu nie powinno zrobić po uprzednim podkładkowaniu, uszczelnieniu i wymianie paru wrażliwych elementów na wytrzymalsze..

 

Mam LR300 od Evolution Airsoft, Specny Arms, G&P miałem jakiś czas, KWA w sumie najkrócej, ale jakoś body i spasowanie było dziwne..niczym się nie wyróżniała, poza świadomością, że "na forum mówili, że GB jest pancerny", a i tak miałem w nim 370/80 FPSów więc po co mi pancerny skoro nie ma tam aż takich obciążeń?

 

Na chwilę obecną kupując budżetowe M4 skłaniałbym się ku Specna Arms. Bardzo dobre spasowanie, nic nie trzeszczy, nic nie odstaje, wszystko na zewnątrz ładnie chodzi, a w GB przydałoby się wymienić na start parę rzeczy, dzisiaj silnik wrzuciłem silniejszy HT, zębatki powinny wytrzymać bo chyba stalowe, tłok, głowica tłoka, cylindra i dysza też wymieniam, ale takie bardziej budżetowe, zbliżam się bardziej ku 400FPS i preclufce i wiem, że robię dobrze :-)

Edited by Vaco
Link to post
Share on other sites

Ograniczone rozumowanie

Odradzasz KWA czyli polecasz specne.

 

Właściwe rozumowanie

 

To, że KWA jest dobre, to fakt ale w tej cenie są chociażby Mki od G&P, które moim zdaniem są lepsze od KWA..spasowanie itd. sam gearbox to też nie wszystko jakby nie patrzeć. Dopóki tam nie pakujesz 500 FPSów, to te 380 krzywdy mu nie powinno zrobić po uprzednim podkładkowaniu, uszczelnieniu i wymianie paru wrażliwych elementów na wytrzymalsze..

Link to post
Share on other sites

No świetnie, tylko znajdź KWA do 800zł, no dobra może na komisie jest, ale równie dobrze można dorwać sprawną specne sporo taniej i jeśli dodatkowo da mkę do ogarniętego serwisanta, to będzie w 100% zadowolony nie wydając pewnie nawet 700zł. No chyba, że woli człowiek mieć sprzęt na gwarancji, wtedy kupuje nówkę i liczy na to, że serwis gf zrobi wszystko tak, by chodziło pięknie. A KWA jak to zostało wspomniane kosztuje o 50% więcej i też idealne NIE jest.

 

Edit: informacja, post jest odpowiedzią na post blunk'a

Edited by pszem
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...