Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dobry zamiennik do AK-74 CM 0.48


Recommended Posts

Szukam dobrego zamiennika (aku) do cmy , Ta standardowa juz nie wyrabia . Dobrze by bylo jak by zmiescila sie w kolbie i miala wieksza pojemnosc. Ogolnie nie znam sie na rodzajach bateri ktore lepsze ktore gorsze , ladowarka standardowa dolaczona do cmy.

Link to post
Share on other sites

Jak rozładujesz ponożej 3V na ogniwo to zachodzą niby nieodwracalne zmiany i ogniwo traci swoje właściwości. Są li-po alarmy ostrzegające o niskim napięciu. W praktyce sam tego nigdy nie stosowałem, batka kiedy nie ma już siły zakręcić silnikiem nie traci poniżej 3V na ogniwo, tylko nie trzeba już wtedy katować żeby na siłe oddać strzał. Mam kilka li-po i wszystkie śmigają a sam trochę się obawiałem przesiadki z nimh itp. dawno temu;)

Link to post
Share on other sites

To mowisz ze li-pony sa najlepsze z tych innych rodzaji bateri ? A teraz takie pytanie jak nastawia sie ta ladowarke lipo? Musisz ladowac pokolei kazde ogniwo czy mozesz ustawic na wszystkie, czas i samo sie laduje? Bo stanie i pilnowanie zwlaszcza w wakacje troche sie nie widzi.

Edited by AK-74
Link to post
Share on other sites

Wszystko odbywa się automatycznie.Nie trzeba pilnować. Ustawiasz liczbę ogniw: 2s- 7,4v czyli dwa ogniwa. 3s- 3 ogniwa- 11.1V

 

Poradzisz sobie,obsługa ładowarki jest prosta jak kalkulator. Ładować najlepiej przez podpięty balanser programem li-po balance.

 

Edit:

Ładowarka sama kończy ładować bo wie co to za ogniwo. Naładowana do pełna batka 7.4 osiąga 8.4v a 11.1 full ma 12.6v czyli po 4.2 na ogniwo. Dzięki balanserowi ładowarka może przypilnować żeby każde ogniwo ładowane było po równo.

Edited by splinter
Link to post
Share on other sites

Teraz posiadam baterie Ni-MH 2/3 A 1200mAh 8.4V I teraz pod to jakis mocniejszy zamiennik Li po ? ogolnie jakie V sa standardowe? Bo za niedluge tez chcial bym wymienic sprezyne na mocniejsza i moze te 11.1V by sie przydalo? A znowu jak wyzsze napiecia to odrazu kable do wymiany?

Edited by AK-74
Link to post
Share on other sites

Hmm narazie musze ogarnac ta baterie , z tego co napisal splinter to max nalodowane Li po 7.4 to 8.4V , Ladowarke kupie Imac B6, teraz jaka baterie dopasowac? Baterie trzymam w kolbie to raczej o miejsce sie nie martwie gorzej z Woltami/mAh/C mysle ze na poczatek dobra 7.4V bedzie pasowac tylko jaka , kiedys firefox robil ponoc dobre aku ale juz nie produkuja;( . Wtyk : Tamiya mala (gniazdo).

Edited by AK-74
Link to post
Share on other sites

Samo "Modelarskie" nic mi nie mowi :D nie znam sie za bardzo jezeli chodzi o te C/ogniwa/ szeregowe itp ;/ Co mam powiedziec im w modelarkim ? ogolnie 7.4V i sporo mAh zeby dlugo trzymala ale dalej to nie wiem .

 

Galithar wystarczy przelutowac ? bo na kablu mam tez jakis zabezpiecznik czy co to jest w takim plastiku siedzi.

Link to post
Share on other sites

Weź aku firmy Turnigy, Redox lub Zippy.

 

Napięcie albo 7.4 (2s) lub 11.1(3s).

 

Aku o wyższym C da lepszy rof. W airsofcie popularne są 20-25C (redox), Turnigy można wyrwać fajniejsze: 35-70C lub 25-50C - używam takich.

 

Do stałej kolby kup batkę w kształcie kostki.

 

Stockowe kable z bezpiecznikiem kwalifikują się do wymiany zawsze (bezpiecznik jest zbędny). Wystarczą przewody prądowe modelarskie 1.5mm ( kilka zł za metr czarny+czerwony).

 

Jeśli nie zależy Ci na rofie to weź batkę 7.4, będzie wystarczająco okej. Jeśli chcesz w przyszłości wymienić spring na mocniejszy, warto brać 11.1V. Ten model cymy, który posiadasz fajnie chodzi na 11.1 z wymienionymi kablami, zębatki nie powinny klęknąć. Rof ucieszy michę:)

Link to post
Share on other sites

MarekMac czytalem ten temat z 10 razy .

 

Splinter dzieki za wyjasnienia. Jak bys jeszcze polecil jakiegos li po 7.4V do 150 zl bylo by milo :-) (sam bym wzial cos takiego http://allegro.pl/pa...4759673188.html) ale pewnie nie wiem co robie. Co do 11.1V na razie sie wstrzymam do czasu ogarniecia co do czego . Teraz zalezy mi na aku a w wakacje bede probowal cos mieszac .

Edited by AK-74
Link to post
Share on other sites

Tu masz sporo więcej i lepiej, za mniej PLN-ów. Tylko sprawdź czy wymiarowo zmieści się w kolbę.

 

http://allegro.pl/lipo-turnigy-25-50c-3300mah-7-4v-nano-tech-asg-i5036476901.html

 

lub

 

http://allegro.pl/zippy-flightmax-1600mah-20c-lipo-7-4v-i5033293145.html

 

Ta zippy starczy spokojnie.

 

Ten sam sprzedający ma też kable:

 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=8764&us_id=509047

 

Przy okazji wtyczki do zmiany na T-connect tak jak koledzy pisali.

 

Sam sobie zdecyduj czy Ci to odpowiada, kto to polutuje itp. żebyś nie miał do nikogo pretensji.

 

W warszawie jest chyba serwis. Jeśli chciałeś kupić batkę za 150zł, a widzisz, że można za 50zł to zostaje Ci kasa dla kogoś kto to ogarnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...