Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

1 replika i zestaw


Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czyli dość tanio wychodzi za to mp5 to zdecyduję się na nie, magazynków nigdzie nie mogę znaleźć jedynie na TM w tym odradzanym sklepie, ale czy takie normalne http://www.taniemilitaria.pl/magazynek-mid-cap-mp5-kulek-cyma-p-4381.html#.VZ1LfbVc2Js mogą być i pasować do tego SRC. I jeszcze kwestia kamizelki, Kolega mi mówi, że z kamizelką będę wyglądał jak żółnierz a bez jak jakiś paintbalowiec.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze ten magazynek jest krótki i replika wygląda śmiesznie z nim. Po drugie poszukaj dokładniej, a znajdziesz. Możesz jeszcze sprowadzić magazynki razem z repliką, Czesi mają 80 kilka rodzai 5tek, na bank mają też magazynki. Co do kamizelki, nie kupuj na początek. Pochodź na strzelanki i zobacz co ludzie mają, poproś niech Ci dadzą przymierzyć i zobacz co jest najwygodniejsze dla Ciebie, a jeżeli już koniecznie musisz kupować wszystko za jednym razem to kup coś modułowego np. plate carrier, dostosowaną ilość ładownic do magazynków, jakąś zapinaną na zamek kieszeń na portfel, telefon itp. Jak zdecydujesz, że będzie potrzebna Ci kieszonka np na radio to sobie dokupisz i doczepisz. Tak samo, lecisz na 6 godzin bangli- to nie potrzebujesz cargo na żarcie i inne bibeloty. Co innego jak idziesz na 12, 24h milsim.

 

Jeżeli mogę Ci polecić to warto kupić nakolanniki, nigdy nie wiadomo kiedy będziesz musiał paść na beton, kamień czy zwykły korzeń, ja byłem mądry po fakcie i mam ukruszony piszczel pod kolanem[wystający kantem z ziemi pustak;/], ochraniacze załatwiłyby sprawę.

 

Wybrałeś już ochronę oczu? To jest najważniejsza kwestia w asg, osobiście mogę Ci polecić ESS ICE, używam ich od kilku lat i są świetne. Korzystam z nich nie tylko do ASG ale i do roweru czy na żagle. Jeżeli masz węższą twarz rozejrzyj się za wersją NARRO.

Edited by Galithar
Link to post
Share on other sites

Okulary wezmę takie http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=26_48&products_id=572

a kamizelki narazie nie. Magazynki wezmę razem z repliką, a i czy Ci Czesi mają wysyłkę do Polski czy muszę tam jechać?

Nakolanniki kupię z tej strony, te http://military-zone.sklep.pl/p2192,nakolanniki-alta-flex-altalok-coyote-alta-50413-14.html mam nadzieję, że będą dobre, bo słyszałem, że takie małe na rzep sie zzsuwają itp.

Kupię jeszcze od nich http://military-zone.sklep.pl/p2637,rekawice-mechanix-wear-fastfit-coyote.html

bo też poczytałem, że w palca boli. Jeszcze coś na zęby wybrałem arafatkę http://military-zone.sklep.pl/p2037,arafatka-pustynna-coyote-helikon-cz-arf-co-11.html bo narazie walki w budynkach nie będzie, a słyszałem , że siatkę opłaca się tylko do cqb kupić.

Link to post
Share on other sites

Szczerze, polecam stalker maskę, kupiona aby na arenie w Gdańsku zębów nie stracić i dla samego komfortu braku stresu podczas wychylenia się głową przez dziurę czy drzwi, warto wydać te kilkadziesiąt zł. Na pewno będę używać jej także na zwykłych banglach w lesie.

Link to post
Share on other sites

Ok, a jeśli arafatkę podwinę podwójnie na zęby, a nos zostawie. Robiłem tak z szalikiem i dość grube to jest wtedy.

A i na pewno biorę nakollanniki, w życiu nie wiedziałem, że może coś takiego się stać bez nich, a nie którzy zakładają tylko ten na który klękają.

Edit: No i maskę też kupię, ale słyszałem i widziałem, że gościu wygląda jak dinozaur w siatce i się z niego śmieją.

Edited by ceneruj
Link to post
Share on other sites

Ja gram wyłącznie CQB i powiem ci tyle. Tam sytuacje strzelania do siebie z 2-5m są nagminne. Brak ochrony = kontuzje. Zatem oczywiście okulary (choć ja polecam gogle - np. podstawowe modele Bolle, bo lepiej chronią), a do tego maska stalker albo pełna plastikowa, replika hełmu (np. MICH), obudowane rekawiczki (np. Helikon IHD), nakolanniki (np. Alta) i kamizelka plate carrier z wkładami (np. Tactical Army). To według mnie podstawowy zestaw przeciwbólowy, jeśli chcesz biegac po polu gry CQB totalnie nie martwiąc się o to, czy coś cię bardzo zaboli. W lesie połowę z tego można by pewnie sobie odpuścić, ale tu niech sie wypowiedzą bardziej ograni ludzie. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajmy, bo trzeba by chodzić na strzelanki w stroju saperskim. Bez plejta czuć trafienie. Leciutko zaboli i będzie czerwona kropka na kilka dni. Co to za zabawa jak nie czuć czy dostałeś...

Rozumiem takie podejście, ale nie lubię wyglądać po strzelance jakbym miał ospę, a trafienie z kilku metrów naprawdę boli jesli masz niefarta i pójdzie we wrażliwe miejsce. Dam dwa przykłady. Ostatnio na strzelance kolega na ostatnią grę został w samej koszulce termicznej (cieniutkie to strasznie). Był nieuważny i wyszedł z korytarza wprost na perymeter obronny (3-4 wrogów). Dał rade się tylko odwinąć do tyłu, a w międzyczasie dostał kilkanaście kulek. Plecy wyglądały jakby mu ktos dokleił parę nowych sutków :icon_biggrin: Ja z kolei dostałem kiedyś w wierzchnią stronę dłoni - dokładnie w nerw (nie miałem wtedy jeszcze Helikonów IHD), wynikiem czego nie byłem w stanie przez 15 min utrzymać niczego w ręce i musiałem zrobić sobie przerwę w grze. Małe zgrubienie (jakąś torbiel pewnie) mam do dziś, a minęło już 3 miesiące. Także co do sprzętu w lesie to sie nie wypowiadam, bo nie gram, ale do CQB szczerze polecam full zabezpieczeń na jakie gracza stać.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...