Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Walizka czy Pokrowiec?


Recommended Posts

Jak w tytule zastanawiam sie co lepiej zakupic walizke na bron czy zwykly pokrowiec?

jesli chodzi o walizke myslalem o zwyklej w wymiarach 10x25x100 i cenie okolo 150 zl co w zupelnosci wystarcza na posiadane M4 lub zwykly czarny Pokrowiec na broń długą 105cm - Black [8FIELDS]. za okolo 100 zl. jako ze dopiero zaczynam swoja przygode z ASG chcialbym uslyszec kilka opinii ktora z tych 2 rzeczy przyda sie bardziej i ktora bedzie bardziej poreczna?

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie bardziej poręczny będzie pokrowiec.

 

Miałem walizkę 120cm, i były z nią same problemy. I nosić niewygodnie, i schować ciężko, kiedy jej akurat nie używasz.

I nawet w bagażniku samochodu nie chciała się mieścić (chyba, że na skos, a i to był Citroen Berlingo, czyli bryka biorąca sporo bagażu).

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Cześć, właśnie jestem przed tym samym wyborem i spodobał mi się pokrowiec na broń Maxpedition 1105B SLIVER-II Gun Case 38" Black - aktualnie jest w promocji za 543zł co sądzicie? Można zobaczyć na tej stronie http://cqb.pl/strzelectwo-c-211.html

Jakoś nie jestem przekonany do walizek, a aktualnie nie mam w czym nosić broni.

Dajcie znać czy to dobry pomysł i wybór :)

Link to post
Share on other sites

Powiem tobie że nie opłaca się kupować pokrowca za tak duża kasę...

Jak zauważyłeś miałem podobny dylemat do twojego. Suma sumarum zakupiłem pokrowiec za 90 zł do którego mieszczą się 2 M4 do tego masz specjalna kieszeń z gumkami mieszcząca 6 magazynków i jeszcze jedna kieszeń na jakieś pierdoly :-) a maksymalna długość repliki jaka się zmieści bez problemu to 120 cm

Link to post
Share on other sites

Ja w tej chwili używam pokrowca-samoróbki: długi płat nylonu (kodury) zszytego na brzegach, plus doszyta klamra i trok. Ileś już lat sprawdza się idealnie, a pusty mogę zwinąć i upchnąc do plecaka: jest wielkości może półlitrowej butelki wody. Podobne, tylko zapinane na zamek i w wz.93 mozna było kiedyś kupić na Pazzegro za całe 20zł...

 

Główną rolą pokrowca jest uniknięcie plątania się między ludxmi z czymś szalenie przypominajacym broń palną. Na solidne uderzenie, czy, jak mi się ostatnio trafiło, przygniecenie zawiasem klapy w napakowanym do pełna bagażniku, pomoże chyba tylko wyłożona gabką walizka... która z kolei jest wielka, ciężka i nieporęczna.

 

Przez te wszystkie lata miałem dwie straty w transporcie, i obie wynikały z przygniecenia w bagażniku (kiedyś pękło plastikowe body w AK, teraz montaż optyki na MP5). W obu przypadkach w bagażniku było tyle gratów, że walizki zwyczajnie bym nie zmieścił...

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z przedmówcą.

Walizka to bajer ewentualnie przyda Ci się gdybyś chciał transportować sprzęt samolotem ( wszyscy wiemy jak traktują nasze bagaże panowie z obsługi) a jak już chcesz naprawdę kupić pokrowiec zamiast szyć samemu to nie ma sensu wydawać więcej niż 100-150 zł. To i tak ma służyć do wygodnego i dyskretnego przenoszenia repliki

Link to post
Share on other sites

Walizka jest super wygodna przy dłuższych wyjazdach. Zawsze można wrzucić to na spód bagażnika, a resztę szpeju rozlokować na niej. Ze zwykłym workiem tego nie zrobisz, pół biedy replika, gorzej że można powyrywać/połamać przewody od puszek, latarek itd.

Znowu na szczelance pod domem nie ma to już znaczenia, taniej wziąć pokrowiec

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Odkopię, są jakieś tańsze/lepsze alternatywy do kupowania walizek w sklepach ersoftowych?

W sensie, może gdzieś sprzedają to samo, tylko jako walizkę na narzędzia albo wędki i nagle jest dwa razy tańsze :D?

Koniecznie chodzi mi o walizkę, nie pokrowiec, głównie z powodów przytoczonych przez Emceta.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...