Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Własne "serwisowanie" i G36c Boyi dla świeżaka


Recommended Posts

Witam serdecznie, jestem nowy na forum jak i w tematyce asg.

Od dłuższego czasu szukam jakiegoś karabinka na start, w cenie do około 500zł.

Czytałem na forum o replikach jakie polecacie na start, typu cyma 028, rk-02 itp.

Moją uwagę przykuł jednak właśnie G36c Boyi. Raz że lubię tą broń, a dwa że słyszałem że jest dobrze wykonana. I tu pojawia się moje pytanie, czy nadaje się ona dla takiego świeżaka jak ja?

Opinii jest tyle samo pozytywnych, co negatywnych. W temacie poświęconemu tej replice widziałem również dużo problemów, niektóre nawet po wyciągnięciu repliki z pudełka. A wiadomo, nie chciałbym już na starcie wysyłać co chwile repliki do serwisu. Dodam jeszcze że nie dłubałem nigdy w żadnej replice asg, jedynie co to ogólnie interesuję się różnego typu majsterkowaniem :icon_biggrin: więc jeśli budowa takich AEG-ów nie jest dosyć skomplikowana, to polecacie takie podstawowe "serwisowanie" we własnym zakresie?

Link to post
Share on other sites

To jest tylko CHIŃSKA replika więc może działać świetnie albo w ogóle. Da radę na początek ;) Nie dłubaj w replice jeśli masz gwarancję bo możesz zrobić gorzej i stracisz gwarancję ;) Po upływie gwarancji dłub sobie w niej do woli.

Link to post
Share on other sites

Jeśli lubisz grzebać w różnych urządzeniach, to tutaj też dasz sobie radę. Licz się tylko z tym, że to czasochłonne zajęcie, a pierwsze próby będą dawały efekty może i w miarę przyzwoite, ale niezadowalające. Moim zdaniem, jeśli zaczynasz z ASG, lepiej kupić replikę i nie ruszać jej do końca gwarancji (no, może poza zamówieniem od razu założenia lepszej gumki, kabli i ew mosfetu, ale dla mnie to podstawa tuningu w każdej replice). Tym sposobem przez rok będziesz w miarę bezproblemowo mógł grać i odłożysz na drugą replikę. Drugą, bo z mojego doświadczenia wynika, że jeśli zaczynasz grzebać w aeg'ach, to ciągle chcesz coś sprawdzać i poprawiać, i minimum jedna replika zawsze jest na warsztacie.

Oczywiście piszę o tym jak to jest u mnie,

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc, myślę że ostatecznie skuszę się na tą replikę. Jeszcze mam parę pytań. :D

Odnośnie sklepu:

1. Który byście polecili? Najlepiej taki który w okresie gwarancji bezproblemowo naprawi to co padnie, a nie będzie się wymigiwał :D

2. Czy w którymś można jeszcze dostać wersje v1? Ponoć dają do niej dwie sprężyny, w wersji v2 którą można wszędzie znaleźć już tylko jedną. Kolba również podoba mi się bardziej z pierwszej wersji.

3. http://gunfire.pl/product-pol-1152205898-Replika-pistoletu-maszynowego-TMS.html

Czy jak na sprężynówkę jest dobry? Jaki stosunek ceny do jakości?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja swoją przygodę z ASG rozpoczynałem od G36 CA, potem sprawiłem sobie jeszcze dwie G36C. Ogromnym plusem tych replik, niezależnie czy jest to CA JG, czy Boyi jest ich modułowa budowa - wyciągasz kilka pinów, odkręcasz 2-3 śruby i masz replikę rozłożoną na podstawowe części. Jeżeli interesujesz się trochę majsterkowaniem to rozgryziesz tę replikę w 2-3 dni. Rozbiórka GB to trochę inna kwestia - pierwszy kontakt jak się wszystko ze środka wysypie jest stresujący, ale popatrz na YT i schematy i też bedziesz wszystko wiedział. Po roku kontaktu z tą repliką rozłożysz ją i złożysz z zamkniętymi oczami.

 

P.S. W swojej kolekcji mam sporo replik i każdą znam od podszewki, jednak uważam że demontaż G36 jest najszybszy i najbardziej wygodny... MP5 (oprócz serii B&T) czy M4 już tak kolorowo nie mają, żeby wyjąć GB trzeba je rozebrać niemal do rosołu...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...